18 Mart Çanakkale Zaferi Şehitlere Saygı Turu (Tur tarihi 6-7 Nisan 2013)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ferhat köse

Ben de öyle düşünüyorum Ferhat.Gözüken o ki Cumartesi öğleden sonra ekip neredeyse oraya geleceğim.Hele bir rota netleşsin her şeyi satır satır planlarız.Hatırlasana ballı gözlemeciye nasıl da aynı saniyelerde girdik.Üstelik yolda bir kez bile haberleşmemiştik.Evelallah hallederiz.

@İslam Gölge

İnşallah sevgili kardeşim.Kuvvetle muhtemel 14.00 cıvarı Tekirdağda olurum.Biraz soluklanıp şarköye kadar devam ederim.(5 Nisan Cuma'dan bahsediyorum tabi)

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse
Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Evet arkadaşlar iş yerindeki yoğun çalışma ortamım bitti yeniden dönelim konumuza.Tur tarihi şimdilik hava durumu tam kesinleşinceye kadar 6-7 Nisan .6 Nisan Cumartesi günü turu 2 gün yapacak arkadaşlar kendi organizasyonlarını yapacaklar 7 Nisan Pazar günü sabah 08:00 da Eceabat vapur iskelesinde buluşulacak ve tek günlük yaklaşık 110 km tutacak olan büyük rota 25 km ortalama çıkarırım diyen arkadaşlar ile yapılacak.

Görülen lüzum üzerine, daha sakin giderim, eşimle yada kız arkadaşım ile katılacağım mecburen yavaş olmam lazım veya ilk gün bir kısmını ikinci gün diğer kısmını turlayacağız diyecek arkadaşlar için ise Pazar günü ilk buluşma noktamız aynı akşam Eceabatta tekrar birlikte yemek yiyeceğiz ve Seddülbahirdeki büyük anıtta birlikte olalım istiyorum.Bu noktadan hareket ile harita üzerinde açıklamada bulunayım:

http://img546.imageshack.us/img546/5744/anakkale2.png

Yavaş gidecek yada rotayı ikiye bölecek arkadaşlar Eceabatta sabah buluşmasından sonra karşı tarafa direk Kabatepeye geçecekler.(40 KM yazan nokta) bizler ise yukarı Anafartalar bölgesini turlayacağız.Bu arkadaşlar Anafartalar bölgesini Cumartesi günü de turlayabilirler.Kabatepeden aşağı (güneye) Seddülbahire anıta doğru hareket ederek yolda ziyaret edilmesi gereken noktaları ziyaret edecekler.Sabah Kabatepeye hareket etmeden önce Eceabattaki gezilecek yerleri gezmeleri de kendileri için iyi olur(yola geç çıkmaları açısından) Seddülbahirde büyük anıtta hepimiz buluştuktan sonra tekrar akşam yemeği için Eceabata hareket ettiğimizde muhtemelen bizler yaklaşık 1 saat önce varacağız bizler de o arada Eceabatı gezeriz sizlerde geldikten sonra hep beraber yemeğimizi yeriz.Bu düşünce gelen teklifler ile ufak değişikler gösterebilir.Anlaşılacağı üzere öğlen yemeği yok :) yanımıza alacağımız ufak aparatifler ve sağlam bir sabah kahvaltısı yetecektir diye düşünüyorum.Fakat baktık gayet hızlıyız planlamanın önünde gidiyoruz göreceğimiz herhangi bir noktada oturup bir şeyler de yiyebiliriz(110 km lik hızlı turu yapacak arkadaşlar için yazdım kısa tur yapacak arkadaşların öğlen yemek olayına ben olmadığımdan bir şey diyemiyorum)

Tur ana şekli ile bu durumda.Normalde Mart ayı başında liste yazmaya başlamak istiyordum ama artık katılacak katılmayacak belli olsun kim hangi programa uyacağı netleşsin diye liste yazmaya da başlıyorum .İlk mesajda belirttiğim üzere alınması gereken kararlarda her kafadan ses çıkmaması adına her ilin bir temsilcisi olsun diyorum(lider kelimesi çok itici :) ) listeler netleşip son haftaya girdiğimizde bu arkadaşlar ile kesin kararları alalım ayrıca tur içerisinde alınması gereken kararları yine bu arkadaşlar ile alalım.Şimdilik akılma gelenler bunlar artık her daim müsaitim konu sonuna kadar güncel......

Eskişehir ekibi:
1-Ferhat Köse(Eskişehir temsilcisi)
İstanbul ekibi:
1-Enver Avcı (İstanbul temsilcisi)
Bursa ekibi:
1-Ahmet Tarık OK (Bursa temsilcisi)

İlk akıla gelen arkadaşları yazdım diğer arkadaşları yavaş yavaş yazmaya başlarız.hayırlı uğurlu olsun.....

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
@Derya Keçeci
Derya abi Şarköy üzeri devam etmeyi düşünüyorsunuz yazdığınız üzere Tekirdağ merkez çıkışlı iki yıldır yaptığımız Çanakkale turlarında Şarköy'ü pas geçerek farklı bir rotadan gidiyoruz.Yol ve hava şartları iç kısımlarda daha müsait oluyor.Deniz kenarında rüzgarın daha fazla etkisi oluyor bilirsin :) . Bizim rotamız Tekirdağ Malkara yolu-İnecik köyü-Araphacı-Sağlamtaş-Emirali-Çimendere-Çokal-Yüllüce-Evreşe-Gelibolu-Eceabat toplam mesafe 175 km tutuyor.Diğer rota ise Tekirdağ-Malkara-Keşan-Gelibolu ve Eceabat olmak üzere 205 km kadar Şarköy üzeri gitmek istersen yine 175-180 km civarı ama yükselti grafiği epey değişken oluyor ve yol durumu yol-tur bisikletine pek uygun değil.

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Her iki rotayı çıkardım.Büyük olan 96 km küçük olan 66 km gözüküyor ama anayoldan hesaplandığı için girdi çıktılar ile yaklaşık 10 km artar bu değerler.Eğim grafikleri de mevcut rüzgar sıkıntı çıkarmaz ise zorlayıcı bir eğim yok.Buluşma yeri belli yemek yeri Eceabat.

Büyük anıtın olduğu nokta en güneydeki Seddülbahir.Sabah 08:30 da teker dönse hızlı gurup yukarı çıkacak fazladan 30 km lik tura başlayacak buda yaklaşık bir bir buçuk saat pedal çevirme ziyaretler ile 3 saat eder.Diğer gurup Eceabatta ziyaret yerlerini dolaştıktan sonra (yaklaşık bir saat diyelim) harekete geçecek direk karşıya Kabatepeye hareket edecekler yaklaşık 1 saatlik bir yol burası.Yaklaşık 2 saat geçirmiş olacaklar ve buradaki ziyaret noktalarından sonra Seddülbahire hareket edecekler.Bizlerde bu sırada Anafartaları bitirmiş güneye iniyor oluruz öğleden sonra 14:00 da Seddülbahirde Çanakkale şehitleri anıtında buluşursak burası büyük olduğundan tahminim 1 saat geçiririz 15:00 da teker döner ve Eceabat yaklaşık 30 km arada ziyaret noktaları çok olduğundan bir saati pedallı 2 saat ziyaret hesaplarsak 3 saat sonra yani 18:00 da Eceabatta oluruz .Hava 19:30 da kararıyor bu bir buçuk saat hızlı ekip diğer ekip gelene kadar Eceabatın içerisindeki ziyaret yerlerini dolaşır.

19:30 da Muhtemelen Enver hocamın ayarlayacağı mekanda yemeklerimizi yemek ve günün en güzel muhabbetini yapmak üzere otururuz.21:00 gibi yemek biter otobüs firmalarıyla dönecek arkadaşların 21:00 feribotu ile çıkması gerekiyor örneğin Eskişehire son araba 22:30 eğer ki 22 feribotuna kalınırsa sıkıntı oluşabilir.Özel araç ile katılacaklar yemekten sonra dilediğince özgürdür :)

İki günlüğüne katılıp Cumartesi Çanakkalede olacaklar ise ilk gün 40 km lik Anafartalar tarafını(büyük rotada 40 ncı km ye kadar olan kısım) dolaşıp öğlen saatlerinde Kabatepe tarafına ulaşıp oradan adaya geçebilirler.Böylece hem tam turu yapmış olurlar hemde adayı da es geçmemiş olurlar.Konaklamayı da Çanakkale merkezde yaparlar ise akşam saatlerinde adadan direk merkeze dönüp merkezi gezerler ki gayet güzel plan :)

İlk bakışta düşündüklerim bunlar eklemek çıkarmak isteyen lütfen yazmaktan çekinmesin buraya yazmak şart değil özel mesajım telefonum her zaman açık her konuda görüş bildirebilirsiniz.

Büyük rota

http://e1302.hizliresim.com/16/9/jybh3.jpg

Küçük rota

http://e1302.hizliresim.com/16/9/jyblh.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ferhat hocam ,büyük olasıkla kartepede ölüm randevusunda olacağım bana inanmış tek dostumla ,,,,73 km in üstüne gelecek olan acımasız eğimi 8 olan yer yer yükseldikçe 9 olan malum 18 km lik kartepenin adamı fena tepen rampaları, 11 inci seferi düzenliyorum bu turda lider yok yardımlaşma yok bura acımasız olacak herkez tek olacak ve kendini sınayacak bura tüm istanbuldaki bisikletçilerin sınav yeri,bu işi başaran bir kaç kişi gidiş ve dönüşü başaran, çalışmalarım mart- nisan ayı boyunca devam edecek,bu nedenden ötürü hepinizden özür dilerim ve enver hocanın affına sığınırım..

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Kudret Kurtcebe

Abi senin canın sağ olsun her zaman kapımız açık.Olur da planlarında değişiklik olursa haber vermen yeterli, Enver seni nasılsa alacaktır bir şekilde.

Bu arada sen anadolu yakasındasın sanırım bu sene bir tur da İstanbul Anadoluya düşünüyorum yaz başlarında yada sonuna kısmet olursa(320-350 km) . O zaman sana kesin haber vereceğim belki ufak bir karşılama yaparsınız :) ayrıca Sapanca kavşağından sonra otoyolda bisiklet durumları nasıl onları öğrenmem lazım geçen hafta bisiklet almak için İstanbula geldiğimde yolu çok inceledim Sapancaya kadar çok güzel o kavşaktan sonra aşırı kalabalık, bir de gişeye filan girmeden nasıl gireceğim boğaza o bilgiler lazım .Vakit var vakti zamanı geldiğinde özelden bilgi isteyeceğim senden.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@İslam Gölge

Selamlar İslam kardeşim.Ben rotamı belirlerken İstanbuldan çıkarak Şarköye kadar gidersem orada konaklarım hesabı yapıyorum.Cumartesi sabah şarköy'den hedefe gidecek fazla yol da kalmıyor.Tekirdağdan sonra köy yollarına girersem, oralarda konaklama sorunu da yaşayabilirim.Asfaltın dışına çıkmak istemiyorum.Zaten yorucu bir haftasonu olacak,bir de böbrek taşı dökmeyelim.Yine de google map ya da herhangi bir program üzerinden kendi rotanızı çizip yollarsanız,onları da incelemek isterim.Teşekkürler.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Ahmet abı,Bursa ekıbı ıle ılgılı detayları paylasabılır mısın?Hangı gruba dahıl olunacak?kamplı mı olacak?tek gunluk mu olacak?arac mı kıralanacak? Vs.

ahmet tarık ok

Aktif Üye
Tepki
70
Bisiklet
Corratec
Slm,
Bugün itibari ile Bursa'dan 2 minibüs ve bir binek araç tur tarihinde hareket etmek için hazır durumda. Minibüslerden bir tanesi dolu olup diğer araçlar için sayı mart içersinde şekillenecek diye düşünüyorum. Konaklama kısmında ise şu ana görüştüğüm herkes cumartesi akşam konaklama yapmak üzere hazırlık yapıyor(eceabat kamp alanında yada herhangi pansiyon, hotel vb.).Kesin sayı ve konaklama durumu mart ayı içersinde paylaşılacak olup görüşmek üzere ....ahmet tarık ok 532-3466048

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@ahmet tarık ok

Ahmet merhaba.telefonda söylemiştim ben internette ufak bir araştırma yaptım günlüğü 15-20 liraya pansiyonlar mevcut bölgede.Turizm sezonu da olmadığına göre yer sıkıntısı ve fiyatta diretme olmaz diye düşünüyorum.Sizin ekip için öğrenmek istediğim Cumartesi günü kendi planınızı mı yapacaksınız ayrıca yukarıda yazdığım Pazar günü tur planı için alternatif fikrin yada eklemek istediğin var mı.

• Beğen
Tepkiler: ahmet tarık ok

ahmet tarık ok

Aktif Üye
Tepki
70
Bisiklet
Corratec
@ferhat köse
Sayı netleşip katılımcı performansı ve katılımcı çoğunluk fikri oluştuğunda plan durumunu aktarmam mümkün olacaktır. 30 ortalamayı yakalayamayacak veya daha keyfi hareket edebilecek katılımcılar için fikrim, yarım adayı ilk gün kilitbahir-eceabat-bigalı-anzak koyu-57.alay-eceabat olarak ; ikinci gün ise eceabat-kilitbahir-seddülbahir-alçıtepe-eceabat olarak tamamları olacaktır ki! şehitlikler tamamen ziyaret edilebilsin.Bu durumda da performansı yüksek olan grup ile seninde belirttiğin gibi ortak buluşma noktası tesbit edilir ve orada buluşulup ekip ruhu tamamlanmış olur. Eğer herkes 30 km ortalamayı yakalayabilecek seviyede olursa cumartesi ve pazar günü için birlikte hareket edilir diye düşünmekteyim.

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@ahmet tarık ok
Tamamdır Ahmet tek eklemek istediğim ortalama artık 30 değil :) 25 oldu.O yüzden hesaplamaları hızlı gurup için 25 yavaş gurup için kendi karar vereceğiniz şekilde hesaplayın derim .

• Beğen
Tepkiler: ahmet tarık ok

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
:)Ankara-Derya Keçeci (50):)

İstanbul-Gelibolu

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Derya Keçeci

Abi Eskişehirden ekip çıkmaz ise bölgeye en yakın Çorluya araba buldum Cumartesi sabah Çorluda olacak şekilde hareket edecek bir B planı hazırlıyorum öyle olursa Çorludan itibaren beraberiz:)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Süper olur Ferhat.E artık birlikte biraz yollarda toz atalım.

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Derya Keçeci

Abi dediğim gibi B planı bu Eskişehir ekibinin durumuna bakar daha kendi ekibim ile konuşmadım kimler gelecek, durumları nelerdir, araba mı tutulacak, az kişi olursak kendi arabam ile mi geleceğiz ,1 gün mü 2 gün mü :) çok soru cevaplanması gerekiyor ve benim ekibi biliyorsun genç çocuklar her an karar değiştirebiliyorlar :) o yüzden B planı şart, bu plan da senin gibi tanıdığım için çok mutlu olduğum abim ile pedallamaktan daha iyisi olamazdı.Tura 5-10 gün kala her şey netleşir direk irtibata geçerim senin rotaya dahil olabilmek adına.

• Beğen

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ferhat hiç önemli değil.Önemli olan Allah sağlık verirse o tarihlerde Geliboluda olmak.Hiç olmadı Pazar günü için malum plan var,hani balıklı..

• Beğen

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Derya Keçeci

Derya Abi;

Şuan 20 ortalamayı tutturuyorum. Bu halde kabul edersen eğer, İstanbuldan sana eşlik etmek isterim.

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Derya Keçeci

Abi Balık olayını pazar bırakırsak sakata gelebilir.O gün ekip ile yemek yiyeceğiz malum ekonomik olacak :) o yüzden Cumartesi katılmak için elimden geleni yapacağım Cumartesi orada olursak adaya geçmek şart :) Çorludan eşlik edersem sıkıntı olmaz nasılsa yan yanayız Eskişehir ekibi ile Çanakkale merkeze gelirsem zamanları belirleriz adada yada Geliboluda bir noktada buluşuruz yeriz balığımızı.....

• Beğen

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ferhat köse

Daha epeyce süre var, o güne,bir formül bulunur.

@Tuncay Üner

Ortalama önemli değil;zaten ben de uzun turlarda o ortalamayla gidiyorum.İstanbul-Şarköy 220 km nin üzerinde.Cuma sabah 06-07 de Avcılar cıvarında start veririm.Gelen olursa Memnuniyetle.Tabi Tur programına göre bir ihtimal Ferhat'ın da katılma ihtimali var.Vakit çok,detaylar konuşulur.

• Beğen
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.