1700 TL civarına bisiklet onerisi - max 1750

can muştu

Üye
Tepki
6
arkadaşlar genelde şehirde kullanicam. tabi taşlı yollar ve patikalarda da kullanacağım. sağlam bir bisiklet istiyorum. herhalde şehir bisikleti onerirsiniz. kaldirimlardan istediğim gibi atlayabilecegim sıkıntı cikarmayacak bir bisiklet.. ne onerirsiniz? hd fren istiyorum. salcano marka onermeyin lütfen. boyum 173. kilom 80

Scudo

asirakgul

Üye
Tepki
95
Bisiklet
Carraro
Hocam merhaba Sedona 345 i incelemeni tavsiye edebilirim. Çok güzel bir bisiklet. Fiyatı da bütçenin biraz daha aşağısında. Kalan kısımla Kask,Eldiven,Işık sistemi alabilirsin diye düşünüyorum. Hatta bagajını bile alırsın.

can muştu

Üye
Tepki
6
@asirakgul

kask falan sonraki isler. ilk bisiklet :D

şuanda

- sedona 345
- carraro sportive 225
- ghost cross 1800

arasında kaldım. ama ghostta deore arka attrici var ve markası konuşuyor. tasarımı da hoş. kullananlar yorum yaparsa daha yararlı olur

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@can muştu

Konularınıza baktımda gecen seneden berı hıc bısıklet aldınız mı? :D Merak ettım de

can muştu

Üye
Tepki
6
hayir. çok konu açtım ama hic nasip olmadı :D mtb lere bakmistim. sonra gözüm şehir bisikletleri ne kaydı. bu ayin 20sinde bir problem çıkmazsa alıyorum bisikleti.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@can muştu

1Yılda bısıklet secemıyecek kadar kaarasız olmanız ılgınc . O da seneyı bulur gıbıme gelıyor .. Kısacası ınsanların vaktını bosu bosuna harcamanız hos degıl .Sahsı fıkrımdır .Herkesin fikrine saygı duyarım .(link)

can muştu

Üye
Tepki
6
bir sorun mu var? suç değilse fazla uzatma. suçsa da konum silinsin. bana yardımcı olacak insan arıyorum. bos muhabbet yapacak değil. o konuları da bilgi almak amaçlı açtım. son konuyu almak için acmistim fakat parayı başka yere harcamam gerekti. bu ayin 20sinde param hazır olacak ve alacağım. neden bu kadar takildiniz konu açmama?

eşit: ayrıca bu konuyu sadece ben okumuyorum. millet girip bakıp bilgi sahibi oluyor

can muştu

Üye
Tepki
6
Merida Crossway 300 düşünüyorum şuanda. ama aklıma giren modeller;

- Merida CrossWay 300
- Sedona 345
- Ghost Cross 5100
- Carraro Sportive 330

kullanan varsa yorum yapabilir mi acaba ?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@can muştu

En iyi donanım Sportive 330'da.

Delice

Üye
Tepki
0
Herkese selamlar,

Bisiklet almaya heves ettim, açıkçası son bir birkaç haftadır internette okuduklarımdan sonra aklım uçtu.
300 - 500 liraya bisiklet alır gül gibi geçinir giderim derken, fiyatları / modelleri görünce, çeşitlilik karşısında kendimi kaybolmuş ve "bisiklet" ile ilgili çok geri kalmış buldum.
Bütçemi yeniden gözden geçirerek 1800 TL ye kadar çıkarttım. Çok acemiyim ve yorum kabiliyeti konusunda zayıf olduğumu hissediyorum.
Bu başlığu yakalayınca da yeni bir başlık açmak yerine sizlere buradan yazmak istedim. (Can Beye başlığı açtığı için teşekkürler.)

Kendimce ben de Merida Crossway 300 almaya niyet ettim.
-Olumsuz herhangi bir yorumunuz olur mu ? Olursa alternatif önerinizi rica edebilir miyim ?
-SLX vites takımı vardı bisikletin üzerinde. En üstten 3cü iyi vites modeli olduğunu söyledi bisikletçi abimiz.
Benim gibi yeni başlayan birisi için, bir üst model ile arasında gerçekten kayda değer bir fark var mı?

Ayrıca;
Berke bey rica etsem sportive 330 ile Merida Crossway 300 arasındaki fark nedir?
Aşağı yukarı Carraro 200 lira daha ucuz Merida' dan, buna karşın donanımdan dolayı Carraro' yu seçmek daha mı doğru olur?
(Kadro olarak hangisi daha iyidir?)

@Berke Kazankaya

Şimdiden okuyan / yardımcı olmaya çalışan herkese teker teker teşekkür ederim.

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
Giant Roam 1 veya Merida Crossway 100 olabilir.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Delice

Öncelikle Crossway 300'de SLX vites takımı yok. Sadece arka vitesi SLX takmışlar diğer parçalar Acera takılmış buna dikkat edin en üstten 3. olduğu doğru ancak full set değil öyle olsa fiyat 3000 civarına çıkar. :)
Önerim Sportive 330 almanız donanım olarak 1-2 seviye daha iyi, daha hafif ve şehir içinde daha akıcı bir bisiklet. Dün Sirkeci'de bir tane vardı renkleri oldukça canlı bir görmenizi tavsiye ederim.