17 yaşında kalp krizinden öldü!

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Evet üzücü bir durum genç bir insan daha gitti aramızdan geride kalanlara sabır.

Enes Düzgören

Aktif Üye
Tepki
23
Sporcu birinin kalp krizi geçirme ihtimali düşük olmasına rağmen olabiliyor işte. Geride kalanlara allah sabır versin.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
çok üzücü bir haber bu ailesine sabırlar dilerim tam olarak nasıl oldu aceba ? merhum kardeşimizin bir rahatsızlığı varmıydı aceba ? bunları bilmek başlık için artık anlamsız gelsede önemli unutmamak gerekir ki spor bile bilinçli olarak yapılmalıdır

homosapien

Daimi Üye
Tepki
16
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün haberlerde gördüm. Çok üzüldüm Allah rahmet eylesin. :(

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Haber biraz eksik yazılmış, sanırım alabildikleri bilgileri eksik almışlar. Mert sadece esbike mtb takımının değil Eskişehir Gençlik ve spor müdürlüğünün yol bisiklet takımının da bir senelik sporcusu.Son dönemde Esbike takım kaptanı Gökay aynı zamanda Gençlik Spor yol takımının da çalıştırıcısı oldu.Kıssadan hisse bu kardeşimiz 2 aydır sezon yol yarışlarına hazırlanıyordu, sıkı antremanlara başlamıştı .Cenazesi için mesaj geldiğinde ilk aklıma gelenleri sosyal paylaşım sayfamda paylaşmıştım oradan aynen iletiyorum.Ben 94 doğumlu zannediyordum yaşı daha da ufakmış onuda bu haberden öğrenmiş oldum.....

LÜTFEN VAKTİNİZ VARSA OKUYUN.........

Bugün 19 yaşında fotoğrafta gözüken genç kardeşimiz toprağa verildi.İsmi Mert Şen bir yıldır Eskişehir Gençlik Spor Müdürlüğünün bisiklet takımında sporcu.Ölüm sebebi :

Tıp dilinde kalp krizi
Devlet dilinde kader

yakınları ile konuşmadım ama insanın aklına bazı şeyler geliyor genç yaşta oluşan kalp krizleri ile ilgili.
Bu çocukların hiçbirinde nabız saati yok çünkü alacağı 5 sıfır bisiklet yerine 4 tane alayım da artan paraya nabız ve kadans saati gibi sporcuların gelişiminde hem etkili hemde sağlık açısından önemli donanımları olsun diyebilecek kapasitede gençlik spor müdürlerinin yada bu branştan maaş alan hocalarının olmaması.Acaba o müdür biliyor mu ki bir bisiklet sporcusu yarış ve antremanların büyük bölümünü maksimum kalp atış sayısının hemen altında bazen üstünde dolaşır.

Bir başka konu bu gençlere sporcu olabilirsin diye doktor raporu veren gençlik spor müdürlüğünün hemen altındaki bürosunda oturup maaş gününü bekleyen ve devletin hiçbir kurumunda doktorluk yapamayacak kadar basiretsiz doktor beye ne demeli .Lisans alırken yanına uğruyorsunuz müsait ise bir tansiyon ölçüyor değilse onu bile yapmayıp var mı bir şeyin diyerek yaklaşık 1 dakika içerisinde senin bisiklet sporcusu olabileceğine onayı veriyor .(ben lisans alırken askerim deyince gerek duymadı :) ) Bu doktora da birilerinin bisiklet ve atletizmin bazı dallarında nabız değerlerinin oldukça yüksek değerlerde ve dakikalarca attığını anlatması gerekiyor.

Evet 19 yaşında toprağa verildi.Bu onun kaderiydi, belki lisans almadan önce sıkı bir sağlık kontrolünden geçirilseydi nabız saati olsaydı bunlar yaşanmayabilir erken teşhis olabilirdi ama olamadı.Bir ülke gerçeği daha tokat gibi çarptı yüzümüze.Bu sene adına bir iki yarış düzenlenir (federasyon olarak değil il bazında) bu ölümden de itina ile rant elde edilir.Arkasındaki gerçeklerden önlenebileceğinden kimsenin haberi olmaz.

TOPRAĞIN BOL MEKANIN CENNET OLSUN MERT.......

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gerçekten çok üzücü bir durum, Allah Yakınlarına sabır versin. Başımız sagolsun. Allah Rahmet eylesin , Nur içinde yatsın kardeşimiz.

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
nabız saati, doktor kontrolü... bütün bunlardan daha da önemlisi babasını da kalp krizinden kaybetmesiymiş ayrıca genç yaşlarda ölümlerin bir diğer sebebi de genç bir de sporla uğraşıyorsa kalp damarlarının daha gelişmemiş olmasıdır. genç yaşta kalp krizi geçirmek ile 40'lı yaşlarda geçirmek çok farklıdır. 40 yaşında bir insan belki atlatabilir ama çok gençse damarların gelişmemiş olmasından dolayı ani ölüm yaşayabilir. toprağı bol olsun.

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
allah rahmet eylesin yakınlarına sabır versin