17 Nisan - kucuk sahil turu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kucukyaliya kargomu almaya gitmistin donerken karsidan kaskli biri geliyor bi selam verem dedim bizim forumdan tayfur cikti sonra beraber sahil turu atalim dedik avsar kafede bi yemek yiyip donduk sonra altintepedeki istanbulun en buyuk yokusundan cikmayi denemeye gittik cikamadik donerkende forumdan bi arkadasimizi gorduk selam verdik sonrada tayfurla ayrildik. valla o yokusu cikana odul var !!!

mahalledeki cocuklarin olum yokusu dedikleri gorulmemis dik bir yokus burasi

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben 15 yasindayken arkadaslarla o yokusu cikmayi deniyorduk hep ve 14 yasinda bir arkadas cikmayi basardi uzun denemelerden sonra biz haric kimse inanmadi oraya ciktigina zaten inanilicak bir sey degil gidip gordugunuzde hak vereceksiniz !!! :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben 21" kadro ile hayatta inemem ordan tayfur bile altindaki bisikletle koltugu tamamen indirmesine ramen zon indi (abi firen falan tutmuyo inerken diyo) ehehe.
tayfurdan bir tavsiye (spd`si olan denemesin) :D

valla ne yalan soleyin orayi cikmayi denerken ne arkadaslar takla attilar orda ben bile direk bisikletin on tekeri havalandirdim hemen :D

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
Beyoğluna bazen C.tesi günleri çalışmaya giderken Galatasaray lisesinin yanındaki yokuştan Tophane istikametinden başlayarak yukarıya çıkıyorum. Yokuşun bir yeri çok dik ve bisikletin ön tekeri havaya kalkıyor. Fakat burasının dikliği GS Lisenin yanındaki yokuşun dikliğinde sanırım daha uzun ama denenebilir. Ama niye deneyeyim? Ne kazanıcam? :p Düz yolda basmak varken heheheheheheh :D

Sevgiler

MFG(+)

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
slmlar, ben denemek isterdim doğrusu tam olarak nerede? bu hafta içi deneyelim :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
cikmak istiyenlerle bulusuruz onlari gotururum oraya kanit olarakta basardi yada basaramadi diye resminizi cekecem !!!:D

gugus

Daimi Üye
Tepki
146

Ben orayi cikmayi henuz hic denemedim. Inmek gibi bi kac tecrubem olmustu..:eek: Hatta ilk inisimde birden egimi artan yolu hesaplayamadan o virajda bi arabanin ustune bile cikmistim....:D

( bu arada kastettigim yol; sizin soylediginiz yolun bitiminde Mimar SInan'a donen yol)

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
Aman aman aman diyeyim. Bilmeyenler için o eğim çok tehlikelidir ve bisikletin frenlerinin çok iyi tutmasi gerekmektedir. Mazallah ölüm ve ciddi yaralanma riski dahil var.:eek: Seni Allah korumuş. Lütfen dikkatli ol. Bu işi biz zevk için yapıyoruz.

Ben altımda ağır bir bisikletle Büyükada Aya Yorgi yokuşunu da birkaç kere çıkmış ve inmiş olduğum için GS lisesinin yanındaki yokuş çok zorlamıyor beni. Orası kestirme olduğu için çıkıyorum, bir şeyleri ispat etmek için değil yani.:p Şişhane ve Gümüşsuyu çok daha fazla yoruyor. Bir keresinde büroya giderken ve o yokuşu çıkarken yoldan inenler bana "Vallahi helal olsun biz yürüyerek zor çıkıyoruz siz bir de bisikletle çıkıyorsunuz." demişlerdi. Nefes alıp vermekten ağzımdan "Teşehhhh....." gibi bir kelime çıkmıştı. :) Aya Yorgi'ye de inat olsun diye çıkmıştım heheheheheh bunu da kabul edim.:D

Sevgiler

MFG(+)

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Vayy Tayfurum,Habersız habersız takılıyon goruselım bır ara gorusemıyoruz bılgın olsun..Alper le guzel gezmısınız pazar gunun arkasından.:)

Guzel fotolar,elınıze saglık guzel gun olmuş tebrıkler..

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Valla o yokuşu Tayfur çıkamadıysa pek kimsenin çıkabileceğini tahmin etmiyorum. Tabiki el elden üstündür ( Aman kimse üstüne alınmasın )

• Beğen
Tepkiler: tayfur

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
zaten o yokusu dikinne cikmak imkansiz on taraf direk kalkiyor caprazlamasina cikilir sadece

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
cüneyt abi doğru diyor. benim gibi UCI lisanslı falan bi bisikletçi çıkamadıysa kim çıksın orayı :D:D
bu arada dün Alper abiyle karşılaştığım iyi oldu. karnımızı güzel doyurduk. :p

ida degirmenci

Aktif Üye
Tepki
56
yokus cok dik, bana fenerbahce ordu evinin yanındaki yokusu anımsattı.
tebrikler arkadaşlar denemek, istemek yolun yarısı degil mi?;)

• Beğen
Tepkiler: tayfur
T

Tuğrul

Misafir

Fenerbahçe orduevinin yanındaki yokuş,bunun yanında yokuş aşağı gibi kalır....:eek:

mert

Üye
Tepki
20
vitessiz bisikletle çıkıp bisiklet sporunu extrem sporlar alanına sokmaktır dileğim :)
denicem.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sonunda o yokusu bir baba yigit cikmayi basardi resimler yakinda forumda olacak

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Önden çeker, arkadan iter ve hemde patinaj önleyici özelliği bulunan bi bisikletle daha kolay çıkılmazmı ?
Neden icat etmiyoruz :)
şaka şaka :D

Ayfer Durmuş

Aktif Üye
Tepki
93
Turhan Ağabey,

O yokuşu deneyenlere diyeceğim bişey var,

elindekilerle yetinmesini iyi kötü bilenler ve elindekilerle yetinemeyeceklerini bilecek kadar kendini iyi kötü bilenler...:7:

Ne dersin?

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Çiftçi

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Walla doğru dersin Xfer,
Aslında o yokuşu ben, sağa sola dönmeden, direk olarak vede bir seferde, bisikletde ayağa kalkarak vede bütün gücümle bisikletin önüne yatarak çıkarım da, aksi gibi bisikletde ayağa kalkınca dengemi kaybedip yere düşüyorum düz yolda :p :D
:rolleyes: ;)