17-18-19 Mayıs 2014, Rotamız Antik Şehir İznik..

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Bir çok pedaldaşımızın etrafında pedal bastığı İznik Gölü çevresini pedallamak istedim.
Aynı zamanda 34 ve 16 BF pedaldaşları buluşma, tanışma ve birlikte pedallama etkinliğini de kapsayacak.
İstanbul, İznik, Orhangazi, Yalova, Bursa ve çevresindeki pedaldaşlarımızın da katılımı beni mutlu edecektir.
Sağlık sorunum dolayısıyla benim için uzun ve zorlayıcı bir parkur olabilir düşüncesiyle arkadaşım Sezer Bursa’dan katılacak ve bana eşlik edecek.

17 Mayıs 2014
Saat: 08.30 varış 09.45 İDO İstanbul-Yalova
Saat: 13.00 Buluşma- Cumhuriyet Meydanı – Orhangazi
Saat: 14.00 İznik’e hareket. Güneyden gideceğiz. İznik-Gemlik yolu takip edilecek.
(Konaklama İznik Öğretmenevi)

18 Mayıs 2014 İznik turu (Konaklama İznik Öğretmenevi)

19 Mayıs 2014
Saat: 09.00 Orhangazi’den hareket. İznik-Orhangazi yolu takip edilecek.
Böylelikle gölün etrafını tam dönmüş olacağız.

Katılmak isteyen pedaldaşlar programın istedikleri bölümüne katılabilirler.
Rastlaşmak dileğiyle,
Nevres

Not: 5-6-7-8 Haziran 2014 tarihinde “Bisikletle Yüzyıllık Macera” ya katılıyorum.
İlgilenenler için link aşağıdadır.
(link)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Organizatör iş başında gene:)))) süper program
güzel rota
harika mevsim
daha ne olsun...

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
artık rüyamda program yapar oldum :)
Herşeyiyle güzel bir buluşma, sürüş ve tatil olur diliyorum..

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Hmmm. Nevres abla, boş durmuyorsun maşallah. Belki bir kısmına katılabilirim.

• Beğen
Tepkiler: NEVRES KME

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@caglayan

Biliyorum :(
Bu tura çok gelmek istediğini de biliyorum.
Fakat tarihi değiştirmem çok zor. İdo biletler alındı. Konaklama parası ödendi.
Senin gibi istekli pedaldaşla geç tanıştık. Daha çok tur da birarada olmak dileğiyle.
Gökova ya da benden selam ilet.
Eşine ve sana keyifli sürüşler dilerim...

Çağlayan Talih

Aktif Üye
Tepki
52
İsim
Hem kel hem fodul, hemde şişman.
Bisiklet
Trek
@NEVRES KME

Teşekkür ediyorum, eşim Gökovaya da gelmiyor o tura başka arkadaşlarla gidiyorum, eşim kamp meselesine çok sıcak bakmıyor (biraz nazlı hanımefendi : )

Bu defa böyle oldu iznik güzel olurdu ama yapacak bir şey yok sizde benden selam söyleyin izniklilere, bu arada yüzyıllık maceraya da katılıyorsunuz sanırım, forumdan bir grup oluşursa bende katılmak isterim hem yüzyıllık macerada konaklama alternatifleri olduğu için eşimi ikna etmemde kolay olur.

Kısmetse Haziranda turlarız artık :)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Şimdiden hoşgeldiniz diyeyim,
İznik'te merhaba demek isterim,
umarım o hafta yeni tur hazırlıkları
için iznik dışında olmamız gerekmez.

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@Soner Sarihan

Merhaba Soner bey,
Hoşgulduk diyelim bizde:)
İnşallah rastlaşma şansımız olur tekrardan.
Çok mutlu olurum.
Sevgi ve selam

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
bir sorun yok değil mi? Bu konu uzun zamandır faal değil. Merak ettim son durumu, gidilecek mi?

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Selam :)
Bir sorun yok. Turu çok erken açtığımız için araya başka konular girdi. Normal tabiki.
Kısmetse cumartesi sabahı yollarda olacağız. Umut Tanrıverdi arkadaşta aynı saatlerde bizlere katılıyor. Güzel olacak diliyorum.
Tahir senin programının bozulmasıda üzücü olmuş. Aslında çok öncelerden biliyordun bu turu. Programını o yönde ilerletsen olmağmıydı :)
Daha önümüzde 4 gün var. Belki yoluna koyarsın işlerini.
Rastlaşmak dileğiyle,

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Uydurmaya çalışacağım abla. Nasip... :(

Tugay Sonsuz Sert

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
Bir Bursalı olarak İznik güzel bi yer olduğundan güzel bi tur olacaktır sizinkisi. İşimden dolayı Erzicanda ikamet etmekteyim şuan yoksa o turda sizlere katılırdım kesinlikle. İyi sürüşler :)

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
@Tugay Sonsuz SERT

Merhaba Tugay bey,

İlginize çok teşekkür ederim. İnşallah güzel geçecek. Bursa da ikamet eden forumdaş ve pedaldaşlardan pek ses çıkmadı. Bu duruma da pek şaşırdım aslında.
Bursa da pedallayan epey forumdaş var. Fakat sanırım hepsinin programı var :rolleyes: katılım yazan olmadı.

Size de iyi sürüşler dilerim :)

Tugay Sonsuz Sert

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
@NEVRES KME

Tabii insanların işleri olabilir ama umarım 1-2 kişi en azından daha ilgili davranır bu konuya ve sizlere katılırlar. Keşke orda olmuş olsaydım kesinlikle yanınızda olurdum :)

ahmet tarık ok

Aktif Üye
Tepki
70
Bisiklet
Corratec
merhaba ,
yarın sabah iznik ayasofya önünden saat 09:30 da başlayıp iznik gölü etrafını kapsayan bir turumuz var. ben bursadan katılıyorum. umarım karşılaşırız.

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Herkese Merhaba,

İznik turumuzu yaptık ve sağlıkla döndük. Benim için ilk uzun tur olduğundan sizleri bunaltmadan en kısa nasıl anlatırım epey düşündüm. İznik turu başlığını çok önceleri açmış olmam, Gökova turu ile çakışması ve 3 günlük bir tatil olması dolayısıyla, ayrıca Bursa’dan forumdaşların da sanırım İznik’e çok pedal basmalarında olsa gerek turuma katılımcı yok gibiydi.

Son hafta Umut Tanrıverdi iletişime geçti ve biletini aldı. Yanımda bir tek Umut pedallayacaktı. Bursa’da bizi karşılayacak ve birlikte pedallayacağımız Sezer’in büyük bir manisi çıktığından gelemeyeceğini öğrendim.
Yenikapı deniz otobüsünde Umut ile buluştuk. Rotamızı konuştuk. Mutluydum. Bu turu inşallah tamamlayacaktım. Benim için güzel bir sınav olacaktı. Yanımda 2 bayan bisikletsiz misafirim de vardı. Onlarla 18 Mayıs günü yürüyerek İznik içi gezme planı yapmıştık. Herşey yolunda görünüyordu.

Deniz otobüsünde başka bisikletli gruplarda vardı. Zeytinburnu Bisiklet Grubuna selam olsun. Yalova iskelesine geldiğimizde artık yavaş yavaş çıkış yapıyoruz. Ardımdan bir ses Nevres hanım diye bağırıyor. Benim başka tanıdığım yoktu deniz otobüsünde. Şaşkın bekledim yaklaşmalarını. 3 arkadaş yaklaştılar. İçlerinden Atilla arkadaş “ben senin turuna geldim” dedi. Ben de hiç haberim yok dedim. Diğer iki arkadaş Alper ve Onur birlikte program yapmışlar. Atilla bey de Yalova ya gelene kadar ne kadar bisikletli varsa hem tanışmış sohbet etmiş, hem beni sormuş. Deniz otobüsünden inerken ben son kalan olduğumdan olsa olsa Nevres budur diye seslenmiş. O anı hiç unutmayacağım. Atilla bey forumda üye değilmiş. Üye olan bir arkadaşı turumdan bahsetmiş, O da sağolsun biletini almış gelmiş.

Alper, Onur ve Atilla ’a beye durumumu anlattım. Yanımdaki misafirlerle Orhangazi’de yaşayan akrabamı ziyaret edeceğimi ve onlarla tur da belirttiğim yer ve saatte buluşacağımı söyledim. Lakin akrabam Yalova’dan beni araçla alacaktı. Bizler hareket ettikten sonra bu 3 arkadaş pedallamaya başladılar. Orhangazi Cumhuriyet Meydanın da buluştuk. Misafirlerim önden minübüsle İznik’e geçtiler.

Evet her şey güzel gidiyordu. Birlikte uyum içinde pedallıyorduk. Yeniköy ayrımına geldiğimizde Onur’un dizinde sorun oldu. Ve onlardan ayrılmak zorunda kaldık. Kararı birlikte aldık. Onlar çadır atıp ertesi günü dönüş yapacaklardı. Umut arkadaşta Pazar günü dönecekti. Sadece ben ve emekli olan Atilla bey pazartesi günü dönüş yapacaktık. Diğer arkadaşların telefon numaralarını aldık, bir şeye ihtiyaç olursa haberleşip buluşacaktık.

Ben, Umut ve Atilla yolumuza devam ettik. Manzara çok güzeldi, ortalık sakindi. Orhangazi’den İznik’e üst kısımdan giderken yol geniş fakat trafik çok, Göl manzarası az fakat kiraz ve erikleri yiyerek gidiyorsunuz. Bu çok hoştu.

Sevgili öğretmenim Soner Sarıhan telefon numarasını vermişti. Fakat oğlu Tibet Çınar’ın geçirdiği ufak bir kazadan dolayı önce bizle pedallamaya gelemiyeceğini bildirdi. Fakat İznik’e 4-5 km kala yolda karşımızdan geldi. Tekrar teşekkür ediyorum. Tanışmak çok güzeldi. Bu arada Atilla çok arkalarda kalmıştı. Ve benim bu şeker sorunum yüzünden artık yemek yemem lazımdı. Korkunç acıkmıştım. Herzamanki gibi nasılsa yaklaştık güzel yemekler yiyeyim düşüncesiyle 1-2 saat kala yakıt takviyesi yapmamıştım. Soner beye durumu anlattım, sağolsun bize çok yardımcı oldu. Aklımız Atilla da kaldığı için Soner bey Atilla’yı yoldan toplamaya ve buluşacağımız Köfteci Yusuf’a getirecekti.

Saat 14 te Orhangazi'den başlayan yolculuğumuz sonunda kendimizi hiç kasmadan saat 18 de İznik'e varmıştık. Biz güzelim köfteleri mideye indirirken Soner bey ve Atilla geldiler. Epey bir zaman sohbet ettik sonra Soner bey ile vedalaştık.

Gelen bir telefonla şok oldum. Önden giden misafirlerim İznik öğretmenevindeki rezervasyonda sorun olduğu gibi, odaların durumunun çok kötü olduğunu ve dönmek istediklerini belirttiler. Hadi o konuyu kendi aramızda çözdük ama bu rezervasyon sorunu kabus gibi bir durumdu. 3 kişilik fiyatı 2 ay önceden yatırmış olmama rağmen oda yoktu.

Hepbirlikte öğretmen evine vardık. Umut arkadaşta öğretmen olduğundan konaklama için O da aynı yeri seçmiş hatta gelmeden parayı eft yapmış fakat oda yok. Bunu özellikle belirtmek istiyorum çünkü hem öğretmen olan forumdaşların hemde dışarıdan okuyan misafirlerin dikkatini çekmek için.

Atilla çadırıyla gelmişti. Fakat neticede yanımızda pedalladı ve boş yer varsa onada ayarlayacaktım yatış işini. Öğretmenevi müdürü kendilerinden kaynaklanan bir hatadan dolayı odaları başkalarına sattıklarını söyledi. Ben çok köpürdüm tabiî ki. Zaten yorulmuşuz birde sorun yaşamak hiç olmadı. Aynı durum Umut içinde geçerli odası yok. Neyse benim oda ayarlandı. Fakat misafirlerim yok.

Umut arkadaşa müdür bey kendi ofisini teklif etti. Çekyat atacak yatması için. Ben ise odamda 3 kişilik para yatırdığım halde tek başına kalacağım. Hemen arkadaşlara teklifte bulundum. Siz sorun etmezseniz buyurun hepbirlikte aynı odayı paylaşalım dedim. Başka çare yok sokakta kalacaklar.

Türkiye’de bu durum uygun değildir öğretmenevinde. Müdür kendi durumunu ört pas etmek için kabul etti hemde hiç itirazsız. Yurtdışında hostellerde çok kaldım. Fakat memleketimde hem de tüm eğitimcilerin başını soktuğu öğretmenevin de de hostel deneyimini yaşadım ya daha diyecek sözüm yok. Fakat sonunu bırakmıyorum dilekçemi hazırlıyorum bu konu için gerekli yerlere. Parasını yatırmış fakat bizimle aynı kaderi yaşayan diğer misafirlerde müdürle savaş halindeler.

Biz yorgun pisletçiler odamıza çekildik. Bir yandan bu konuyu konuşup bir yandan yarının planını yaparak en sonunda uykuya daldık.

Sabah güzel bir kahvaltının ardından Umut öğretmen bizim yanımızdan ayrılmadan önce görülecek yerleri zamanla yarışarak pedalladık. Sonra Umut’a 3 km eşlik ederek yoluna uğurladık. Gölün diğer tarafından dönecekti. Biz de bir gün sonra aynı rotayı kullanacaktık. Umut kendi bölümünü forumda anlatacaktır. Umut yolunu bitirdiğinde bizi arayarak taktik verdi yol hakkında. Atilla ve ben gezmedik yer bırakmadık bisikletlerimizle. Zamanı çok iyi değerlendirdik akşama kadar.

Atilla’nın bisikletinde sorun çıktı. Pazartesi ilk iş bisiklet tamircisi ziyareti yaptık. Kahvaltının ardından yola koyulduk. Öğretmenevine yakın bisikletçi Ercan beye ilgisinden dolayı teşekkür ve selam olsun.

10.30 da yola koyulduk. Usulca dinlenerek ve muhteşem göl manzarası eşliğinde pedalladık. Kiraz ve eriklerin yerini daha çok zeytin ağaçları alıyor bu kısımda. Yol dar fakat az trafik var. Ayrıca önemli bir konu yol düz sadece sonlara doğru bir iki rampa var. Diğer taraftan bakıldığında km olarak daha uzun. Zamanı geniş olanlar için İznik’e gelirken bu rota hem biraz rampa çıkmak isteyenlere hem de foto çekmek ve daha eğlenceli bir zaman için seçilebilir. Yolda karşılaştığımız ve hayranlıkla bizimle sohbet eden iki arkadaş vardı. Akın bey ve arkadaşı. Arabalarıyla İznik’e gidiyorlardı. Fotolarımızı çektiler, onlara da buradan selam olsun.

İznik’te yaşayanların çok misafirperver ve ilgili olduklarını yazmadan geçemeyeceğim. Ayrıca bisiklet kitlenmediğini sanırım başka bir il de göremiyebilirim. Bazı yerlerde gözümüze çarpan akşam bile kilitsiz duran bisikletlerdi. Ve en önemlisi hiçbir araç tarafından zor durumda bırakılmadık.

15.30 civarı Orhangazi’deydik. Çok hızlı bir şekilde karnımızı doyurup saat 16 da yola koyulduk Yalova’ya doğru. Denizotobüs saatimiz 19.45 di. Ben biraz panik yaptım önce süpürgelik rampasını çıkamazsam ve zamanında yetişemezsek diye. Fakat sonuçta kalkıştan 1.5 saat önce Yalova terminaline geldik.

Ben ve Atilla o güzelim rampaları bir bir çıktık. Güneş çok etkiliydi. Rampaların ardından iniş bize verilmiş hediyeydi. Bu zamana kadar ne böyle rampa çıktım ne de böyle yokuş indim.

Sınavı başarıyla tamamladım. Puanımı pedaldaşlarım verecekler sanırım.

Güzel bir tur ve küçük bir tatil oldu. Kazasız belasız dönmek hepsinden güzeldi. Toplamda 156 km yaptım. Bana eşlik eden pedaldaşlarıma teşekkürler.

Bir başka turda ve rotada pedallamak dileğiyle.

Esenlikler dilerim.

O an kim uygunsa foto çektiğimizden dolayı ben elimdekileri koyacağım. Sonra arkadaşlarım ekleyecekler.

Antik kent İznik'e geliyoruz

(link)

Soner Sarıhan ve Nevres

(link)

Soner Sarıhan ve Nevres

(link)

Soner Sarıhan ve Umut Tanrıverdi

(link)

Hepbirlikte Köfteci Yusuf dayız. Sağ öndeki yeşil formalı Atilla
(link)

Hepbirlikte Köfteci Yusuf dayız. Sağ öndeki yeşil formalı Atilla
(link)

(link)

Manzara
(link)

(link)

(link)

Umut Tanrıverdi
(link)

Atilla
(link)

Kahvaltımız
(link)

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Tepeden İznik'e bakış
(link)

izin aldı çalarken :)
(link)

İznik'in epey dışında bulunan ve zeytin bahçeleri içerisinden geçilerek gidiliyor.
Börek taşı düşürmek için iyi gelen bir yol.
(link)

Dikilitaş
(link)

Manzara
(link)

(link)

Dedem çok tatlıydı. Elinde çayı yanında bisikleti vardı.
(link)

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Nevres Hanım: Her şeye rağmen enfes bir tur olmuş. Azimle turu tamamladığın için seni tebrik ediyor ve sana eşlik eden dostlara selam ediyorum. Soner abiyle tanışman güzel olmuş. Öğretmen Evi fiyaksosu ise acı bir tecrübe olarak tarihe geçti.

Geçtiğimiz hafta 3 günlük tatilde her akşam programım doluydu, o yüzden katılamadım. İçim gitti gerçekten...

@Soner Sarıhan: Nevres ablamızı yolda karşılaman çok nazikçe bir davranış. BisikletForum forması da yakışmış. Karbon olduğunu sandığım, Cube yol bisikletine hayran kaldım; Allah kaza bela vermesin.

Bu arada Tibet Çınar'ımın durumu nedir, ciddi bir şey yoktur inşallah? :(