17.09.06 Pazar günü gezimizin fotoları

Kemal Tecimen

Daimi Üye
Tepki
305
haruncuğum merhaba yazında bahsettiğin gibi toplulukta makara olucak tabi sizlerin iyi bir arkadaş bağlılığınız var muhabbetiniz bozulmasın bu zamanda iyi dostluklar olursa onları bozmamaya çalışmak lazım dostluklar zor kurulur bozulması çok kolay olmamalı bizlere duyduğunuz hürmetten dolayı teşekkürler bu yakınlıklar karşılıklı oluyor bizler sizlerle ve forma bağlı arkadaşlarla gezmekten mutluyuz allah sağlık verdiği müddetçe çok pedal basarız yemekler yeriz güzel yerler görürüz görüşmek üzere hoşçakal

Scudo

simoniuğur

Daimi Üye
Tepki
185
@SECO 34
hala o pankartı elinde tutuyorsun yorulmadın mı

simoniuğur

Daimi Üye
Tepki
185
çekillen resimler çok güzel katkılarından dolayı herkeze teşekkür ederim

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
evet arkadaşlar dünkü gezimiz çok güzeldi taki balta limanının oreaya kadar bir gurup arkladaşımız soldan devam eti bizde sagdan devametim 200 metre gitmeden ben görevli oldum için en arkadaydım guruptan kopuma oldunda anons ediyordum telsizle öntarafa tam o sırada bir kendini bilmez belediye otobüsü bizi sıkıştırdı şöförü uyarmam ramen direksyonu solakırdı ve ben yere düştüm allahtan dizimde ufak bi sıyrık oldu önemli bişey olmadı ama işte moral bozuldu ne kadarda olsa kendini bilmez insanlar yüzünden insanların neşesi kaçtı geziye katılan ve bana kazadan sonra yardım eden tüm aarkadaşlarımıza teşekürediyorum

Kemal Tecimen

Daimi Üye
Tepki
305
ümit levent kardeşim büyük geçmiş olsun sağlığında bir problem yoktur inşallah fakat anlamadığım bir şey var sola gidenlerle bu kazayı niye birbirine bağladın onu anlayamadım tekrar geçmiş olsun

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
kemal abicigim sana varya ne diyim harika bir ortam yakaladık ınsallah devam ederiz onemli olan beyınler ve yurekler saygı sevgı yoksa saga gitmissin sola gitmissin veya gidememissin onemli olan beyınlerın ve yureklerın duzgun olması ki ne mutlu bizlere keyif alarak pedal basıyoruz eve donusum 20:45 di bunuda dip not yazayım ve demek oluyorkı evden cıkıs saatım ve eve gırıs saatım uzerınden 13 saat gecmıs ve ben o rampadan sonra mutluluk ıcınde evıme gırdım,bu mutluluga sebeb olan ,besıktasta baslayıp taksımde devam ederek baltalımanına gecıp ordanda sola donen ve akabınde suadıyede son kısıler tugrul ve barbaros tu en sonunda yakacık rampasını cıkarken tum gunu aklımdan gecırdım ,ne kadar güzel bir gun oldugunu dusunerek bastım pedala taki karsımda oguzhanla cengızhan yanı cocuklarım dondurmalarıyla benı seyredıyordu :) tum bisiklet forum dostlarına"DOST"larına tesekkurler.kazaya maruz kalanlarada tekrar gecmis olsun.

A.Bülent Yamaner

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Scott
@Ender Alıcıoğlu

Sevgili Ender kardeşim,
BSD tarafından organize edilen bisikletli yaşam günü geçen sene 18-eylül-pazar günü yaklaşık 500 kişilik bir bisikletli topluluğu tarafından İstanbul' da kutlanmıştı.programa katılanlar güzel bir istanbul turu atarak bisikletli yaşam konusunda mesajlar vermeye çalışmışlardı.
Ogün tanıdığım gıyaben tanıdığım hatta hiç tanımadığım bisikletli insanlarla tanışma fırsatım olmuş ve bende bu hareketin giderek gelişmekte olduğu inancı doğmuştu.
Bir sene sonra çok daha geniş bir katılım beklediğim 17-eylül-2006 bisikletli yaşam günü etkinliği yaklaşık 100 kişilik bir katılım nedeniyle bende hayal kırıklığı yarattı.
Sabah saat 9.45 te sevgili Süleyman Şatır, Kemal Tecimen ve ben Taksim meydanına girdiğimizde ilk anda kimseyi görememenin şaşkınlığı içersinde kaldık acaba biz yanlış yer mi okuduk yoksa yanliş saat'te mi geldik diye düşünürken meydanın başındaki mütevazi kalabalığı görüp hem sevindik hemde sayısal azlığa üzüldük.
Ben sadece iki yıl arasındaki mukayeseye kendimce bir bahane bulmaya çalıştım.Ferhat genç kardeşimde kpss sınavını eklemiş. Bizlere düşen görev bu ilgisizlikten şikayet etmek değil tam tersine bunun sebebini araştırıp nedenlerini ortadan kaldıracak şekilde çalışmak ve mücadele etmektir.
Tüm bisikletsever arkadaşlarıma; elimizde internet gibi mucizevi bir araç varken tüm sorularımıza, aradıgımız cevapları burada bulabilir,( bu spora gönül vermiş olan bizler),düşünce ve fikirlerimizi olgunlaştırıp dernek belediye ve spor' la ilgili devlet kurumlarını harekete geçirmek için faaliyet gösterebiliriz. Forumda açılan konular, gönderilen mesajlar ve e-mail ler en büyük silahımız ve gücümüz olabilir. Yeterki bu işe zaman ayırabilelim akılcı ve mantıklı düşünceler üretmeye çalışalım.
Harun konusuna gelince, hernekedar elinde bisikletle yokuş çıkarken resimlenmiş olsada hiç abartmadan söylüyorum dün küçük armutluda Fatih köprüsü ayağı altında yol yapımı çalışması nedeniyle çok daha dik ve ve taş topraklı yokuşu çıktığınıda gördüm. Ayrıca içimizde bisikletle profesyonel anlamda uğraşanlarımız hariç haftalık dönemlerde en fazla km. yapan arkadaşımız.
Bütün bunları her şakada bir gerçek payı vardır zannedilmesin diye yazıyorum.
Tüm bisikletseverlere sağlık mutluluk ve bol pedallı günler dilerim.
A.Bülent Yamaner

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
Bülent abi haklısın bencede katılım cok cok az dı hatta biz sola dondugumuz noktada bakıyordum guruba ve sakalastık ,herkes balık yemeyemi geliyor diye :) saka bi yana etkinlige katılım azdı ve diyorumki acaba az olunca dahamı guzel paylasımlar oluyor en azından sevınclerde uzuntulerde acılarda daha bir samımı oluyor gibime gelmekte. ama yinede bilincli toplumumuzun bu konuda yeterınce bilinclendirilmedigi kanısındayım olsun birdahaki etkinlikte katılım fazla olursa daha bir ses cıkar sanırım,ayrıca bulent abi sen bakma lutfunun oyle yazdıgına yoksa oda biliyor benim nerelere cıkabilecegimi :)saglıklı mutlu ve beraber nice pedallara diliyorum bülen abicigim

A.Bülent Yamaner

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Scott
@hdeveci

Sevgili Harun,
Böyle geniş katılımlı etkinlikler senede sadece birkaç kez oluyor. Bu sebeple her bisikletsever'in buna mutlaka katılımı gerekiyor. Çünkü katılım oranında hareketin gücü ve etkinliği artıyor.
Biz her müsait olduğumuz hafta sonu veya diğer tatil günlerinde beraberce gezebiliriz. Ona hiçbir engel yok.
Daha nice gezilerede ve ziyafetlerede birlikte olmak dileğiyle.
Hoşçakal
A.Bülent Yamaner

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
bülen abicigim tabikide keske katılım cok cok fazla olsaydı biz mutlu olurduk,yine bizim rotamız belliydi zaten keske daha cok olsa pedal basan ama malesef katılımcı sayısı azdı ve baltalımanından ayrıldıgımız noktada gurubun sankı %60 ı balık yemeye geldi gibi oldu.bülent abicigim daha oncede dedigim gibi bizleri yanınızda gormek istediginizde bir alonuz yeterli eminimki diger dostlarda aynı dusuncedeler,saglıklı mutlu nıce gezilere ,saygılarımla

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
@ümit_levent

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Konuya eklemek istediğim bir husus var, her ne kadar grubumuz içerisinde emekli abilerimiz olsa da çoğunluk çalışan kişilerde. ve bu tür kalabalık organizasyonları sadece pazar günleri yapabiliyoruz. Ve bu tür organizasyonlarda, ki samimiyet ile söylüyorum şahsın olarak sadece BSD gezilerine destek veririm, amacımız hem organizasyona destek vermek hemde kendi planladığımız güzergahı dolaşmak. Bu planlar kendi aramızda hafta içerisinde yapıldı, kendi aramızda yapılma sebebide negatif bir mesaj ile ortamın havasını bozmamak. Son olarak ekleyeceğim gruptan ayrılma olacağını Boğaziçi Üniversitesi'nin orada Murat Bey'e söyledim ve sahil yoluna gelindiğinde biz sağda bekleyerek, diğer kişilerin şaşırmaması açısından hepsini "bizler buradan geri döneceğiz " şeklinde uyararak grubun peşine yönlendirdik.Eğer gerçekten en sonda gidiyor olsaydın bu olayıda görmen gerekirdi diye düşünüyorum.
Herşeyin ötesinde bu kadar bisiklet severi bir araya toplayan bir gezi organize ettiği için BSD Başkanı Murat Bey'e de ayrıca teşekkür ederim.

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
geziniz bir anlamda yaza veda gezisi olmuş ama cok güzel bir etkinlik katılanlara helal benim gibi calışıpta katılmıyanlara rövanş olsun

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
ayrıca sayın yöneticim behcet bey
cok güzel izah etmisiniz bende bsd ye tesekkur ederım bu organizasyonu icin,bisiklet icin bir tur pedal basana bile tesekkurler.asıl konu pazar gunu yaptıgınız uyarı sayesınde cevap yazabilmekteyim sayın yneticim behcet bey ve sayın administratör tugrul beye.
saglıcakla kalın dostlar

• Beğen
Tepkiler: behcetatinc

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
sizlerin sayesinde özlediğim istanbul yanıma kadar yaklaştı,gerçekten teşekkür ediyorum.Yaptıklarınızla sadece kendinize degil bu ülke insanına (bir yerlere ait olma ababında)inanılmaz hizmetlerde bulunuyorsunuz.30 unda kapadokyadan yoldayım özlediğim istanbula en kısa ve zevkli bir şekilde varmak dileği ile...sevgiyle

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
İlk önce bana geçmiş olsun diyen abilerime ve arkadaşlarıma çok çok teşekür ederim. yaza veda partisi bu cumartesi yapılacak

BSD 23 Eylülde CAR FREE DAY etkinliği için hazırlanıyor

22 Eylül tarihinde tüm Dünyada gerçekleştirilecek " CAR FREE DAY" etkinliklere paralel BSD 23 Eylül günü çeşitli il ve ilçelerde Çevre ve Orman Bakanlığı öncülüğünde çeşitli kuruluşlarla işbirliği içinde BSD etkinlik yapıyor.
Etkinlikte bu yılki konu başlığı ise Küresel ısınma
Tur gezinti hızında, Polis ve Ambulans refakatinde düzenlenecektir.
Detay programlar sayfamıza eklenmektedir.

İstanbul :
İstanbulda Bisiklet Turu
Yer Duyurulacak: 10:00
İstanbul 23 Eylüve biz taksime tekrar döndük ortada bir oturup konuştuk sahil güzergahında yapılmayı planlıyor lar geziyi ve bu sefer dubalarla yolun 1 şeridi bisikletlere ayrılacak . cumartesi görüşmek üzere

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
--------------------------------
""yahu arkadaslar tamam ben laz olabilirim belki aksilik bende ama
bu bizim administrator umuzun cektigi resimleri goremiyorum
ve üzülüyorum reca etsem sayın administratörümüzden diyorum
hani yollarmı bana maille? gorsek su topun ucundakileri""

Hangi top Harun'cuğum, ramazan topunumu görmek istiyorsun? :)
Yoksa Beşiktaş iskelesindekilerimi ? :p
Beşiktaş iskelesindekiler bir önceki sayfada bulunmakta.
Ama sen daha çabuk görebilesin diye topun resmini mesajıma iliştirdim.

işte topun linki :
(link)

---------------------------------------------
Tuğrul demiş ki:
Benim çektiğim resimler...
Bunlar cep ile çekildi kalitesi için affola.....

http://i81.photobucket.com/albums/j206/Eciption/Eylul%20pazar/IMG_1195.jpg

Cevat_Genc

Forum Demirbaşı
Tepki
241
hehe evet yaa harun abi lazları niye kötülüyosun şimdi durduk yere :) bende rizeliyim ama gözüm görüyo Allaha şükür.. :)