16D Pendik-Kadıköy Şöförüne Teşekkürler.

Tepki
7
Bisiklet
Merida
Modadan çıktığım pendik turu esnasında tam dönmeye karar verdiğim esnada arka tekeri patlattım. Yanımda da tamir için gerekli ekipman yoktu. Tamirci sordum soruşturdum ancak iftar saatine denk geldiği için açık bulunamayacağına ikna oldum. Otobüs beklemeye karar verdim, ilk 2si durmadan geçtiler bisikleti görünce. Umudumu kaybettim bende ve yürümeye başladım. Yaklaşık 3-4km yürüdükten sonra durakta olmamama rağmen el ettiğim 16d pendik otobüsü durdu ve beni aldı. Esmer, zayıf aksaçlı 50 yaşlarında bir amca. Çok sağol! Ayrıca akbilini kullanmama müsade eden genç bayan sende sağol! (bu saatlerde hala yürüyor olabilirdim)

Scudo

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Cidden karşınıza nadir bulunan iyi insanlar denk gelmiş,Allah hepimizin karşısına hayatın her alanında iyi insanlar çıkartsın.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben genelde soranlara elektronik bilet vermiyorum.
Ancak bir bisikletliye verirdim, hele ki tekeri patlaksa

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@H.Cenk Köse

Otobüste biri -akbili olan varmı- diyince milletin sanki bir soyguncunun -kimse kımıldamasın- lafı etmiş gibi kilitlenmesine,hareket bile etmeyip cevap vermemesine hep şaşarım :D
La neyle bindin otobüse ,artık akbili olmayan kağıt biletli otobüsmü kaldı :D

bu zamana kadar -insalık adına- hep akbili uzattım bu tiplere,ama artık 2tl lik akbil için 20-50 TL uzatanları gördükçe ayar olmaya başladım.
Şimdi yine akbil veriyorum ama önce parasını alıyorum.. :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Var var gercekten öyle insanlar var ama çok az sayidalar

Cycmode

Daimi Üye
Tepki
375
Bisiklet
Pinarello
Helal olsun o otobüs şöforüne ve akbil kullandıran kişiye. Herkesin biribirini anlamamaya çalıştığı şu zamanda böyle yardımsever kişilerin varlığı toplumda farkındalık yaratır umarım.