165 km ile BODRUM turu

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
Selam arkadaşlar. perşembe gecesi Bodruma gitmek için yola çıktım Ankaradan. Atladım otobüse, gittim Bodrum'a. Bodrumda evimiz olduğundan orası artık benim dinlenme ve uyuma yerimdi. ilk gün Turgutreis'e varınca bisikletin ön tekerini taktım seleyi yükselttim ve başladım Akyarlar ' a doğru bisikleti sürmeye. ne trafik var ne birşey. birazda hız yaparak eve vardım. hava müthiş, ben zaten her yıl 4 ayımı orada geçirdiğimden yerli halkı çok iyi tanıyorum. herneyse, biraz dinlendikten sonra plaja indim bisikletle ve gördüğünüz resimleri çekmeye başladım. gerçekten deniz manzarası harikaydı. neyse, sonra oralarda biraz tur attım 5-6 km lik falan tekrar vurdum turgutreis e gittim. orada güzel bir turun ardından ki saat 3 gibiydi, akyarlara geri döndüm. Kask'ımı otobüste unutmuştum, yazaneyi arayıp durumu anlatmıştım ki tam Akyarlara ger dündüm, Kamil Koç'tan telefon geldi, kask ınız elimize geçti, gelin alın diye. 3. kez Turgutreis e gidip geldim. toplam 50 km yol yapmıştım. artık dinlenme ve uyuma vaktiydi, bende öyle yaptım:)
2. gün saat 7 de uyandım 9 da bisiklet üstündeydim. Bodrum' a gitme fikri aklımda vardı ama bir türlü cesaret edemiyordum çünkü gidiş geliş 60 km'idi. herneyse cesaret edemediğimden uzun vadeli düşünmek yerine bastım pedallara. Akayrlar' ı geçtim sonra Karaincir'i sonrada Aspat ' ı geçip uzun bir bayırın ardından ve koyun sürülerinin yanlarından geçerek Bağla'ya ulaştım. Bağlada gödüğünüz resimlerden bir kaç tane çektim. sonra iniş zamanıydı, Bodrum'a giden sahil yoluna inmek süper zevkliydi,3-4 km sürekli iniyorsunuz, ve keyif aldım bu inişten:) iniş sonaerdiğinde biraz daha sürüp Ortakent'e geldim. Ortakent yolun yarısıdır. Sağıma baktım, ufukta bir dağ var işte orası Akayrlar-Karaincir'di. Soluma baktım ufukta bir tepe var, arkası Bodrumdu... ve ben ikisinin tam ortasındaydım... devam ettim, bir kaç ölümcül bayırı geçtikten sonra, Bitez'e vardım. burada sahil yolunu geçip bir tepe daha aştıktan sonra Gümbet'e vardım. Gümbet son koy du. arkası bodrumdu ama Bodruma giden sahil yolu çok fena bir bayırdı. çıkana kadar akla karayı seçtim ama orayı da aştım. ve işte Cennetten bir köşe olan Bodrum'un merkezine gelmiştim. marinayı tamamen geçip Kale'nin orda Türk Bayrağımızın altında bir resim çekmesi için bir vatandaşa rica ettim. Başarmıştım, yıllardır 45 dakka münübüs yolculuğu ile geldiğim Bodrum'a şimdi kendi gücümle gelmiştim ve bunu yaklaşık 2saatte yapmıştım. gerçekten mutlu oldum. Barlar sokağına da ilk kez bisikletle girdim ve tenha olan bu yerde yazdan kalan hatıralarımı anıp Burger King de bir tavuk burger yedim. sonra dönüş vaktiydi. Aslında barlar sokağının sonuna kadar gidicektim ama yorulmaya başlamıştım o yüzden denemeye gerek duymadım. Dönüşe geçtim... Size saydığım heryeri tekrar geçerek aynı yoldan dönerken Bitez'de yol çalışması varmış. birazda hızlıydım açıkçası ve yorgunluktan bisiklete konsantre olamıyordum, mıcıra girdim ve hayatımda ilk kez bisikletten feci şekilde düştüm. ön freni hızlı sıkmam mı yok benim hızlı gitmem mi sebep oldu buna bilemiyorum ama sonuç olarak yaralandım. dışımda eşofman içimde tayt olmasına rağmen sol bacağım gerçekten yaralandı ve baya acıdı. etraftada kimse yoktu. yerden kalkınca bisikletin beden 5-6 metre uzakta olduğunu ve direksiyonun ters döndüğünü gördüm fakat şansa bakın ki hiçbir hasar yoktu benim bisiklette... neyse bu feci olayın ardından yola devam ettim ve bu olay aklıma geldikçe sürekli güldüm. size başta indim dediğim 3-4 km lik yol beni çıkarken öldürdü ve 20 dakka mola vermek zorunda bıraktı. bu sıradada bol bol resim çektim bende. herneyse eve geldiğimde saat 1 i çeyrek geçiyordu ve 4 saattir pedal çeviriyodum. ama sevinçliydim çünkü zor olan birşeyi başarmıştım. o gün akşama doğru 5-10 km lik bir tur attım Akyarlar Akçabükte ve eve gelip üstümü değiştirip balık yemeye gittim annem ve babamla:D:D sonrada uyudum eve dönünce
3. gün ise Gümüşlük e gittim geldim. müthiş bir doğanın içinden gidip oraya varmak 15-16 km nizi alıyor ama çok keyifli bir yolculuk oluyor bu. orada kahvaltı yapıp tekrar Turgutreis 'e döndüğümde biletimi aldım akşam için ve akşam Ankaraya dönmüş olacağımın üzüntüsüyle ve gazıyla tekrar bastım pedallara altını üstüne getirdim oranın. Turgutreis dönüşü Şevket Sabancı parkının içinde olan Eren Baba adlı eski zattın mezarını ziyaret edip ruhu için dua ettikten sonra bisiklete atlayıp Akayarlar a geldim. yemek yedim, evin işleriyle ilgilendim. akşam ise son kez bisiklete binip önce Karaincir e oradanda tekrar bir U dönüşü ile Turgutreis e geldim. rüzgar karşıdan esiyordu bu yüzden çok yorucu bir dönüş oldu. Ama 50 km yi de tamamlamıştım. 3 günde 165 km ile bu güzel bir rakamdı. ama çok yorulmutum gidonu tutmaktan ellerim ağrıyordu. ve Ankaraya dönüp eve geldiğimde hala baya bir yorgundum, ama turu tamamlamış olmanın verdiği mutluluk çok güzeldi... Bodrum gerçekten bizim cennet olan ülkemizin baştacı olan yerlerden biri. buraya hepinizin gitmesini tavsiye ederim.
yorumlarınızı bekliyorum, iyi turlar...:)

http://img243.imageshack.us/img243/3636/resim301216137ph2.jpg

http://img221.imageshack.us/img221/812/resim523523032sn5.jpg

http://img224.imageshack.us/img224/720/resim531160929ih6.jpg

http://img154.imageshack.us/img154/1917/resim560756003kj5.jpg

http://img301.imageshack.us/img301/3194/resim886262215jx6.jpg

• Beğen
Tepkiler: Ozge Deniz
Scudo

elsk

Üye
Tepki
77
merhaba, özellikle Gümüşlük Turgutreis-Akyarlar-Bağla... turgutreis.. güzergahı benim temel günlük tur güzergahımdır. Yaz-kış takılırım oralarda. bir gün karşılaşırız eminim. Özellikle Bodrumun içine kadar giderek sağlam bir yol katetmişsin. kaza geçirip düşmüş olman dışında çok keyifli geçmiştir eminim. fotograflarını göremedim nedense, açılmadılar. Kendine iyi bak.

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
ellerine sağlık,ayrıca düşmeden bisikletçi olunmaz derler :) paylaşımın için teşekkürler ama resimlerini göremedim..sevgilerle

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Yeni tecrübe edinmeye başladığın için maceralı bir tur olmuş, ama azmin sayesinde tamamlayabilmişsin.İleride vazgeçmediğin sürece daha ne turlar yapacaksın.
Ben de yeni başladığım zamanlarda çelik Bianchi Shadow ile 1günde 130km, 3 günde 270km gidiyorum diye nasıl seviniyordum :)
Paylaşım için teşekkürler.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Çok güzel bir haftasonu olmuş. Gerçekten oraları özler olduk. Düzenli olarak orada tur yapan arkadaşlardan Bodrum ve çevresine ait fotoları bekliyoruz.

Paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

Sevgiler...

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
çok güzel gezi olmuş elinize saglık paylaşım için teşekkürler.

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
http://img339.imageshack.us/img339/1394/resim211073766wp5.jpg
http://img443.imageshack.us/img443/2871/resim274272300ws8.jpg
http://img361.imageshack.us/img361/7042/resim287066341jn2.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/7176/resim315948795dl8.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/3337/resim354655741gf6.jpg

Resimler tarafımdan düzenlenmiştir Ercan..

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
selam
güzel bir gezi
160km teprikler
düşme ne üzüldüm
gecmiş olsun
selamlar...

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
çok güzel bir gezi olmuş siz canı gönülden kutluyorum ayaklarınıza sağlık :)

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Güzel bir gezi olmuş, kazayı hafif atlatmana sevindim ayrıca kaskı da kurtarmanda iyi olmuş, yoksa bir de yeni kask almak zorunda kalacakmışsın...
paylaşım için teşekkürler...

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Meraba sen güzel insana.Fevkalade güzel bir gezi.Aksaklıklarla başlamasına rağmen verimli bir sunum ve 160 km.lik bir seyirle günü kurtardığını söylemem izin ver.
Kaskını kurtarmana sevindim.Malum,hatırı sayılır bir eder'e mal oluyor.Yaptığın km.azımsanacak gibi değil,senin adana çok sevindim.
Bisiklet üzerinde öğrendiğim bir gerçek var,aslında hayatın belkide her aşamasında geçerliliğini koruyan bir durum.Siz siz olun,kilitlendiğiniz hedeften bir an olsun vazgeçmeyin.Hedef olarak koyduğunuz nokta neresi ise oraya vaz geçmeden gidin,önünüze hangi engel ya da olumsuzluk çıkarsa çıksın.İnanın bana bunun verdiği hazzı hiç bir şekilde ve başka türlü tamamlamanız mümkün değil.
Kilitlendiğiniz hedefi şaşırıp yarım bıraktığınız an, eksikliği sadece o an değil, hayatınızın her aşamasında yarı kalmışlıkları görmeniz kaçınılmaz olacak.
Bu arada 2.30 luk Fatman lastiklerle nasıl kaydın şaşırdım doğrusu.Sanırım yokuş aşağı iniyordun,yüksek fitesdeydin ve beraberinde dönüş yolu olduğu için inanılmaz yorgundun.Tabii mıçırlı yolun zemin olarakta yumuşak olduğunu unutmamak gerekiyor.Eğer dediğim kurguda gidiyorsan düşmen kaçınılmaz.Yumuşak zeminde ön teker, elin gidon da sıkı değilse eğer batarak saga sola kendini savurur.O hızla toparlaman nerdeyse imkansızdır.Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.Neticede güzel, kendine bizlere verimli bir seyir çıkarmışsın.

Yüregim ve Sevgimle...

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Güzel zevkli bir gezi yapmışsınız. İyiki düşüşünüz de sakatlanmamışsınız. tek başına çıkılan geziler onun için biraz riskli. Ama süper bir tur atmışsınız.
Gezdiğiniz yerler tabiat olarak çok güzel yerler.
Size gezilerinizin devamını dilerim
Sevgi ve selamlarımla

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Merhaba yine tanıdık bildik mekanlar.Tekrar gezmiş gibi oldum.Paylaşımınız ve güzel resimleriniz için teşekkür ederim...

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

arkadaşlar buyrun yeni fotoğraflara...
gördüğünüz manzaralardan daha güzel bir şey var mı bu dünyada??? ülkemizde ne güzellikler var, ne muhteşem tabiatlar var! Ülkemizi kurtarıp emanet eden Mustafa Kemal' e ve onun şanlı askerlerine şükranlarımı sunuyorum! eğer onlar olmasalardı bugün Bodrum Yunanistanındı!!!

wanted

Üye
Tepki
7
abii düşmen için üzüldüm :( ama bunun keyfidee böyle çıkıyor dimi ;) ayaklarına sağlık valla iyi yol yapmışsınn resimleri paylaştığın için teşekkürlerr :)

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
Ellerine ve ayaklarına sağlık.Bodrum her mevsim çok güzel.İnsanlar olmadan da bir garip havası var.Bodrumu kışın hiç görmemiştim,saol varol...

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
nede olsa bizim buralar:D :D .çok güzel fotograflar.teşekkürler bu geziyi bizlerle paylaştıgınız için...

vecditamer

Üye
Tepki
0
Tebrikler çok hoş bir tur olmuş. Ben de Fethiye'den Bodrum'a gidicem Kron XC 1000'imle. Bunu yaptınız mı? Neler önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler. Vecdi

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
ben yapmadım Fethiye turu. önerilerim yanınıza yedek parça almanız. vede yol çok uçurumlu konsantrasyon hatası affetmez bu bakımdan sık sık ara verin mesela saat 1 gibi. onun dışında, zincirinizi yağlayın bakım yapın...
arkadaşlar bu hafta perşembe akşamı yola çıkıyorum Bodruma. 4 günde 300 km yi hedefledim. umarım başarırırım.:) trafik yoksa eğer üstüne bile çıkarım. tek endişem trafik:)