160mm Centerlock Shimano XT

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
160mm bir çift Centerlock Shimano XT rotor arıyorum...
temiz ikinci el yada kullanılmamış tercihimdir...

http://bisikletgungorler.com/image/cache/data/XT%20SM-RT%2079%20rotor-700x700.jpg

Scudo

Ozan Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
191
Merhaba, elimde şu rotorlar mevcut.İlgilenirseniz haber verin.

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
teşekkürler, başka bir sitede görmüştüm ve sormuştum size bu ilanı...
sorun şu ki yamulmuş rotorlar istediğiniz kadar uğraşın düzelmiyor :)
o yüzden işime yaramayacaktır...

Ozan Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
191
Rotorların biri zaten pakedinde açılmamış.Diğer rotor da yamulmuş felan değil.Daha önce de size söylediğim gibi, rotor sıfır olarak geldiğinde ip gibi değildi, ben de onun bilgisini verdim hafif yamukluk var diyerek.Bu rotorun yerine sıfır olarak alacağınız rotorda daha fazla yamukluk olma ihtimali kuvvetli şekilde var.Elime şu ana kadar pek çok shimano XT rotor geçti, içlerinde sadece bir tanesi sıfır olarak geldiğinde ip gibi düzdü, diğerlerinde hafif yamukluk vardı.Elimle 5 dakikada düzelttim hepsini.Hatta, yamukluğu belli bir seviyenin üzerinde olan rotorlar dahi, biraz uğraşla düzeltilebiliyor.Yani, yamulmuş rotor uğraşınca düzelmiyor bilginiz yanlış.Son olarak şunu söylemem gerek, bunları bilgi amaçlı yazdım, kararınızı değiştirmeye yönelik değil.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
aklıma neden kendiniz düzeltmediniz sorusu takılmıyor değil :)

emin olun ne kadar düzeltmeye çalışırsanız çalışın, çelik olduğu için malzeme bir o kadar mukavemetini düşüreceksiniz bu birincisi, ikinisi de şu ki, iki balata arasının ortalama 4 mm olduğunu düşünürsek, epey zor olacak bu düzeltme işi...
o yüzden sıfır yada düz ikinci el tercihimdir...

Mevlüt Canbay

Forum Bağımlısı
Tepki
218
Bisiklet
Specialized
elimde sıfır sayılır 1 hafta kullanıldı xt rotar var 125 tl

Ozan Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
191
@Süleyman Cantuk

Düzeltmeye çalışmamamın iki sebebi var.Birincisi, rotorda düzeltmeyi zaruri kılacak ölçüde bir yamukluk yok.İkincisi ise, düzeltmek için bir teker setine ve bisiklete monte etmem lazım, öyle bir çabam/fırsatım olmadı şimdiye kadar.Bundan sonra da olmayacak, çünkü rotorun yamukluğu sıfır geldiğinde üzerinde olan türden.Önemli birşey değil yani.

Rotor düzeltme işi de her iş gibi, yapabilene kolay, yapamayana zor anladığım kadarıyla.Daha önce defalarca rotor düzelttiğim için, bana çok kolay/sıradan bir olay gibi geliyor herhalde.Neyse, sıfır olarak aldığınız rotorun da hafif yamuk çıkma olasılığı var (bende bu oran 6/7 idi).Madem bu konuda bu kadar hassassınız, rotoru taktırıp düz olduğunu teyit ettikten sonra alma yoluna gidebilirsiniz.

Ahmet Akayy

Aktif Üye
Tepki
31
selam elimde istediginiz rotorlardan var gayet iyi durumda 05304332869