160 wattlık anfi mimarisi

haydarpasa781

Forum Demirbaşı
Tepki
265
evet arkadaşlar haydarpaşa teknik lisesi 4. sınıf ses ve görüntü okuyorum 1 haftamı alan anfimi sizlerle paylaşmak istedim aslında 1 hafta sürmezdi fakat lanet olsun içimdeki bisiklet sevgisine :p :p 160 wattlık anfimde 4 tane 22 wattlık çıkış ve birde woofer bağlayabilmek için 70 watt çıkış wardır iki ayrı anfinin girişlerini bir jakta topladım fakat güç kaynaklarını ayrı verdim 2 tane 100 er wattlık trafo ve 35 er amperlik köprü diyotlarla filtre kondansatörlerle süzerek verdim devreye birde dedim sürekli odanın duwarları titricek mi ?? :eek: :eek: 3 tanede potansiyometre ile ses kontrol yaptım R L ve woofer olarak ayırdım ;) işte resimleri ve takılı olan kolonlarım

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)3. fotoğrafta çıkışları görüyorsunuz kolonların bağlandığı yer...
(link)
(link)
4. fotografta ise görüldüğü üzre anfimi bilgisayar masasındaki cd çekmecesinde gizledim
bunlarda benim bebeklerim :eek: :eek:

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

imzamda da yazdığı gibi α¢συѕтι¢ єℓє¢тяσηι¢ѕ---€α

Scudo

Hüseyin ÇALIŞAN

Daimi Üye
Tepki
14
on mumarasın olum emre gerecekten çok ugraşmışsın süper olumuşşş seni gördükçe bende hevesleniyorumm....başarılarının devamııni dilerimm :D

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Bende teknik lisedeyim. Böyle şeyler yapanı hep desteklerim. İkimizinde yaş 17 fakat ben 2. sen 4. sınıf nasıl iş anlamadım. Acaba ben mi geç gittim?:) . Kasası haricinde çok güzel olmuş eline sağlık. Sadece bas mı 160w yoksa toplam çıkış mı 160w bunun hakkında açıklama yaparsan sevinirim. Bunun bisiklet için olanınıda yaparsan tam olur:eek:

• Beğen
Tepkiler: haydarpasa781

haydarpasa781

Forum Demirbaşı
Tepki
265
@M:T:B

kasası demişin oradan başlayalım konuya :)

kasa konusunda ve diğer tüm yaptığım işler dahil herkezin yaptığı şeyi yapmam farklı olan herzaman en iyisidir demekdir bnm fikrim tabi

yaş demişin :)

sen geç yazılmışın belliki

Watt ını sormuşsun...

toplam 160 watt belirttiğim gibi 4 tane 22 watt tweater lar için çıkış 1 tane 70 watt çıkış woofer için

yorumlarınız için teşekkürler.....

• Beğen
Tepkiler: Piskiletci

başarist

Forum Bağımlısı
Tepki
682
Eline sağlık,
öğrenci imkanlarıyla bunları yapmak gerçekten zor olur. Benim 4x45 volt 500 watt trafo ile çalışan çift devreli, paslanmazdan kule şeklinde tasarımı olan hayvansı bir projem var, fakat parçaları birleştirecek vaktimde o amfiyi kullanacak yerimde yok :D , Bunun dışında birkaç kere basit entegreli amfiler yapmıştım, biri hala elimde :)

Başarılar.

• Beğen
Tepkiler: haydarpasa781

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
http://img239.imageshack.us/img239/9760/781323ax6.jpg
O da ne? Çekmecede ne yazıyor?:D Silipte yollasan daha iyi olurdu

Soracağım birkaç soru daha var. Acaba ses verirken bozulma veya cızırtı oluyor mu?. Beklerken ses çıkarıyor mu? Eğer bu sorduklarım olumlu yönde ise iyi işçilik çıkarmışsın demektir...

haydarpasa781

Forum Demirbaşı
Tepki
265
öncelikle yazı için özürlerimi iletiyim kaç sene evvel yaptım hala hatırlamam :) ama hangimiz küfür etmemiştirki :D neyse konuyu daıtmıyım :D şarkıyı pause ladığımda zııııı die bir ses YOK :) sesi sonuna kadar açıyorum bizim yan komşu biraz damarcı duwara bir yumruk atıp aç lan aç die bi baırıo sonra gerisini bana bırakıyor :D onların evine gittim şarkıyı açıp duwarındaki saat zınn die bir ses çıkarıyordu :Skull-175

gerisini hayal edin :D

• Beğen
Tepkiler: başarist

EmirhanKarasu

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Ben bu amifiyi ve woofer ları bizzat gordüm, gerçekten süper bi işleyişi var :D tebrikler emre abi:D

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Elinize sağlık, teknik veri alabilirmiyiz, çıkışlarda ne kullandınız, thd distorsiyon ve snr gürültü düzeyleri ne durumda acaba ?

haydarpasa781

Forum Demirbaşı
Tepki
265
tda serisi 1554 kullandım 2 tane aynı dewreyi paralel bağladım daha sonra bir arkadaşımın önerisi üzerine 70 wattlık mono bir anfiyi yaptım woofer kullanabilmek için onda ise yanlış hatırlamıosam tda 1562 kullandım okuyamadım üzerini şuanda entegrenin...sürekli ses açık kalıodu pc den açıp kapatmak gerekiyordu klavyem multimedia olmadığı için çok zahmetli oluyordu bened jak kablolarına anahtar görevi gören 3 tane potansiyometre bağladım sesde herhangi bir bozulma yok 200 wattlık trafo veya bilgisayarınızın power suply sini kullanabilirsiniz....

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman