16.10.11 Pazar Narlıdere - Maltepe Askeri Lisesi İZMİR Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Sencer Kan tarafından paylaşıldı.

 1. Sencer Kan

  Sencer Kan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Mart 2009
  Mesajlar:
  511
  Beğeniler:
  615
  Şehir:
  Karşıyaka, İzmir
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Global ıslanan İzmir'imizdeki son yağışlar turun kaderini değiştirebileceği için turun yapılıp yapılmayacağı ile ilgili SON KARAR tur günü; saat 08.00 am'de duyurulacaktır.

  13.10.2011 13.50 itibariyle son uydu görüntüleri..

  16.10.2011 Saat 06.00

  [​IMG]

  16.10.2011 Saat 12.00

  [​IMG]

  16.10.2011 Saat 18.00

  [​IMG]

  Oldukça yoğun bir performans gereksinimi nedeniyle, hem kendisini hem de turdaki diğer arkadaşlarını sıkıntıya sokmayacağından emin katılımcılar, turun KEYİF katsayısını arttıracaklardır
  (lütfen bu satırları okumayı ihmal etmeyiniz.. . )

  Değerli pedalseverler.. pedalı, dağda bayırda, rampada, toprak yolda daha bir seven dağ kedileri MTB'ciler.. .;

  Altın Vadi, malumunuz ALTIN gibi bir vadi .evet Oldukça popüler olan bu rotayı biraz değiştirip, sert bir inişle taçlandıralım istedik. 2011 yılının ilk dağ bisikleti turunda, hatırlarsınız gidonlarımız yine bu rotaya çevrilmişti. (geçmiş tarihli turumuza ilişkin görselleri ve diğer detayları buradan takip edebilirsiniz) Keyifli bir grupla tamamladığımız bu rotayı, şimdi biraz da performansla gerçekleştirelim istiyoruz. .

  16.10.11 Pazar Narlıdere - Maltepe Askeri Lisesi İZMİR Turu

  [​IMG]

  Buluşma Noktaları:

  Buluşma Noktası 1: 09.25 Karşıyaka Vapur İskele'si

  Buluşma Noktası 2: 09.45 Konak Vapur İskele'si

  Buluşma Noktası 3: 10.00 Göztepe Vapur İskele'si

  Buluşma Noktası 4: 10.15 Narlıdere Tansaş

  Rota:

  [​IMG]

  Karşıyaka İskele ve diğer buluşma noktalarında buluştuktan sonra, NARLIDERE TANSAŞ'ta erzak temini yapıyor ve başlıyoruz Narlıdere Şehitliğinden tırmanmaya.. İlk yol ayrımında soldan devam ederek inişli çıkışlı hoş bir rota ile Füze Launcher'a yakın bir yerde geleneksel sucuk molamızı veriyor inişe geçiyoruz. Bu kadar kısa anlattığıma bakmayın ;)

  Dağda, toprak yolda iniş – çıkış dahil olmak üzere 20 KM’lik bir rota bizi bekliyor. Maksimum irtifamız 850 metre olacak.. (Bu biraz serin bir irtifa ;) ) yer yer eğim olarak %17 leri görsek te yükseklik grafiği sizi şaşırtmasın zira Google Earth'e yansımayan bir yolu kullanacağımız için temsili bir KMZ gösterdiğim.

  [​IMG]

  Her zamanki gibi öncüyü geçmiyor, dönemeçlerde bıraktığı, yolu belirten işaretlere göre hareket ediyoruz. .pol
  Etmezsek neler olduğunu, olacağını bi li yor uz

  DİKKAT!

  Elbette bu tura herkes davetlidir.

  Ancak!

  Oldukça yoğun bir performans gereksinimi nedeniyle, hem kendisini hem de turdaki diğer arkadaşlarını sıkıntıya sokmayacağından emin katılımcılar, turun KEYİF katsayısını arttıracaklardır
  (lütfen bu satırları okumayı ihmal etmeyiniz.. . )

  Çok üzgünüm ki bu rota her ne kadar görece HAFİF bir rota olsa da katılımcıları pek hafif çocuklar olmadığından da benim ya da bir diğer arkadaşımın, yine bir diğer yeni katılımcıya tolerans sağlayabileceği bir rota değil.. .

  Şevk kıran değil! şevk veren olmak, olabilmek için bu bariz uyarıyı yapmak, yinelemek durumundayım. .utan

  Güzergah üzerindeki Füze Launcher'dan Maltepe Askeri Lisesi'ne inen toprak yolun oldukça sert bir parkur olduğunu hatırlatmak isterim. .; )

  Ayrıca;

  Rota boyunca, özellikle Kırıklar yolundan çıktıktan sonra çok sayıda dönemeç var, bazen SAĞ bazen SOL dönüşler yapıyoruz, imkanı olan katılımcıların, dönemeçlerin çıktılarını almalarını, ezberlemelerini ya da tereddüte düştükleri noktada ortak hareket etmelerini hatırlatıyorum. Geçiş noktaları boyunca iniş son derece yumuşak, taşlı ve bozuk bir zeminden yapılacağı için, tura kesinlikle bakımdan geçmiş bir dağ bisikleti ve dişli, kalın lastiklerle en önemlisi riski optimize eden SAĞDUYUNUZU evde bırakmadan gelmeniz son derece önemlidir.

  Gereksinim:

  Kask, eldiven, gözlük bunlar standart haline geldi neyse ki
  Yedek iç lastik, yama takımı, tamir ve ilk yardım seti de olmazsa olmazlardan..

  !

  Yanınızda fazla ağır olmayan bir çanta bulundurmanız, içine ihtiyacınız olabileceğini düşündüklerinizi koymanız KEŞKE lerden sizi koruyacaktır.
  Havanın yükseklerde oldukça serinlediğini hatırlatmak isterim.

  - Herkesin yanında, acil bir durum için tamamen dolu şarjlı bir telefon alması gerekli.

  - Yanımıza şekerli gofret gibi şeyler almalıyız, su ihtiyacımızı yolda TAM olarak giderip gideremeyeceğimizi bilmiyorum.

  - Tekrar ediyorum;
  İniş kısmında yolun gevşekliği, büyük taşların varlığı arada mesafe bırakmayı zorunlu kılıyor..unutmayalım.

  - Çıkış esnasında mümkün olduğunca az durmaya ve sabit tempoyla gitmeye özen gösterelim. Önemli olan hızlı değil, sabit tempolu tırmanmamız.

  - Herkesin yanına bisiklet malzemeleri alması iyi olur. Yedek lastiksiz, yamasız, pompasız kimse olmasın mümkünse. Ancak yanınıza da gereksiz malzeme almayınız.

  katkılarınızı bekliyorum.. .

  Sencer KAN
   
 2. #2
  Sencer Kan

  Sencer Kan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Mart 2009
  Mesajlar:
  511
  Beğeniler:
  615
  Şehir:
  Karşıyaka, İzmir
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  TUR İPTAL EDİLMİŞTİR !

  15.10.2011 Tarihi itibariyle SON uydu görüntüleri hiç HOŞ görünmüyor..

  Saat 09:00

  [​IMG]

  Saat 12.00

  [​IMG]

  Saat 15.00

  [​IMG]

  Saat 18.00

  [​IMG]
   

İlginizi Çekebilir

2.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
upload_2016-10-3_16-59-34.png
Sonbahardayız ve önümüz kış. Bisiklette gelişmek adına bu dönemde ne tür çalışmalar yapabiliriz? Birçok konu var ama bana göre en önemlisi aerobik dayanıklılığa yatırım yapmak. Bu antrenmanları...
5.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...