1500 Tl'ye Yarış/Yol Bisikleti Önerisi

Tuguj

Daimi Üye
Tepki
97
İsim
Aykut Baykurt
Bisiklet
Merida
2016 yazında yeni bir bisiklet alacağım.Şuanda elimde kron xc 150 var ama ben kategori değiştirmek istiyorum.Maksimum bütçem 1500 TL civarı 100,200 TL oynaya bilir tabi ki.Önerilerinizi bekliyorum.Lütfen profesyonel olan arkadaşlar yazarsa sevinirim bidaha yanlış seçim yapmak istemiyorum.Not:Kron satılıktır

Scudo
Tepki
84
İsim
Çağlar
Bisiklet
Sedona
Merhaba bu işe benim gibi başlangıç tipi dağ bisikletiyle başlamış birisi oldugunu anlıyorum dostum. Ben de ilk zamanlarda dağ bisikleti olsun dayanıklı olsun lastiği patlamasın vs vs diye düşünerek dağ bisikleti aldım ama şimdi ben de yol bisikleti almak için gün sayıyorum para ayarlamaya çalışıyorum. Bı bağlamda ben de bakıyorım yol bisikletlerine ama bisiklet alırken dediğim yürüsün basınca gitsin yeter olayı bir süre sonra yetmiyor. Ben sedona 710 kullanıyorum giriş seviyesi bir mtb ama ben asfaltsa sürmekten zevk alıyormuşum hız yapmak istiyormuşum daha hafif bisiklete binmek istiyormuşum bunu kendi bisikletimi kullandıkça ve yol bisikleti kullanan arkadaşların performanslarını gördükçe anladım ve benim mtb alırken yaptıgım gibi düşünüp yol bisikleti olsun işte hangisi olursa olsun diye hemen alma artırabiliyorsan bütçeni artır genelde xrs030 öneriliyor ona bir bak bütçenin biraz üzerinde ama benim aklımda olan modeller xrs030 ve sedona610-640? Bütçe olarak senin bütçene yakın olan xrs040 a bir bakmanı öneririm.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tuguj123. Birincisi butceyi 2000 tl'nin uzerine cikarmaya calis. Cunku dedigin butceyle alacagin bisiklet kisa bir zaman sonra seni tatmin etmemeye baslayacak ve jant setini degistireyim, lastigi soyle olsun, selesi boyle olsun derken bir bakmissin bisiklet sana 2500e gelmis.
Ikincisi ille de sifir olmak zorunda degil. Yol bisikleti kullananlar bisikletlerine bakan insanlardir ve yol bisikleti ikinci el sorunsuz sikintisiz bulunabilir. Bir de yapisi itibariyle yol kullanicilari kaldirimdan atlama, bozuk yollara girme gibi durumlara karsi dikkatli olduklarindan ikinci el bisikletler genelde sorunsuzdur.
Üçüncüsü, bizim kullanicilarimizda kadro kalitesi ve geometrisinden ziyade grupsete önem verme durumu var ki bu yanlistir. Geometri ve aerodinamisi düzgün bir bisiklet, grupseti iyi ama kadrosu alelade olan bir bisiklete gore daima daha cok mutlu eder.
Simdi olaylari markalar bazinda burada degerlendirmek istemiyorum, bazen arkadaslarimiz sahip oldugu marka ve modeller olabilir, yanlis anlasilarak bisikletlerinden sogumalarina neden olmamak icin.

Zaman icerisinde yine kafana takilan bir soru olursa ozelden gorusebiliriz, yardimci olabilirim kardesim.

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
@Kuzey Ege Profilinize tıkladığım zaman sorun oluştu geçiçi olarak erişilemiyor hatası veriyor neden böyle bi hata oluştu acaba özelden mesaj yazıcaktımda erişemiyorum o bölüme

Tuguj

Daimi Üye
Tepki
97
İsim
Aykut Baykurt
Bisiklet
Merida
Buradan da yaza bilirsiniz çok önemli deilse

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Batu54
CIA'de calistigim icin olabilir mi acaba? :D
Sanirim teknik bir problem. Herkes ulasiyor.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Batu54

Amerikanin tabii, baska kimin olucak?
Fakat isin temelinde israil var tabii :D

• Beğen
Tepkiler: Batu54

Tuguj

Daimi Üye
Tepki
97
İsim
Aykut Baykurt
Bisiklet
Merida
Bana özelden mesaj atamadınız demiştiniz bendede aynı sorun olmustu ismimi yazıp arama kısmına atabilirsiniz