15 Temmuz Eskişehir-İnegöl-İznik-Yenişehir-Bilecik-Eskişehir 305 km

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Bir senelik hayal,plan bir aksilik çıkmaz ise bu pazar günü gerçekleşecek.Rota üstünde İznik gölüne kadar mola yok iznik ve çevresinde buluşmak tanışmak isteyen olursa çok sevinirim.2-3 saat iznik gölü ve civarında olacağım ( ben ve sırt çantam olacak).ıslak köftecide öğlen yemeğini düşünüyorum.tahminen öğlen 11-12 gibi (yol ve rüzgar durumuna göre) İznik merkezde olmayı planlıyorum.istanbuldan 2 kardeşim de belki buluşmaya gelecek.tanışmaya gelmek isteyen herkes davetlidir....

(link)
(link)

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@yigit avincan

Söylediğim saatler de orada olacağım.Tur gecesi yani cumartesi gecesi yola çıkıyorum diye muhakkak yazarım.gelirseniz 05055201029 telefon numaram.

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
ferhat bu sıcakda sırt çantasıyla çıkma yola,bisikletin arkasına bagla.Kalbine aşırı yük biner.Tekrar ediyorum sakın yapma.Bunun dışında iyi yolculuklar.Dönüşte raoru yazarsın dikkatli ol

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@derşan sezer

Sırt çantası dediğime bakmayın yanlış yazmışım su çantası 2 litre su ve yedek iç ve dış lastik, takım taklavat dışında birşey olmayacak .maksimum ağırlık muzlar ile birlikte 3 kiloyu geçmez. muzlar da inegöle indiğimde bitmiş olacak suda yarıyı geçmiş olur yani İznik rampasını yüksüz tırmanacağım.Sıcak mevzusu beni de endişelendiriyor geçen sene bu turun bir benzeri için yola çıkmış 46 dereceyi görünce Bilecikten geri dönmüştüm Eser ile :) bu sene rotayı değiştirdim İznike kadar zorlayıcı 3 km yi geçen rampa yok.Dönüş yolu biraz sıkıntılı iznik rampası ile birlikte Bilecik rampası 15 km tırmanış olacak ayrıca Bilecikten bozüyüke kadar olan 30 km eğim grafiğinde hafif gibi gözükse de 4 defa geçtiğim bir yol 30 km de 600 metre kadar rakım yükseliyor yüzde 3 gibi dursa da oldukça zorluyor insanı.Bozüyüke kendimi attığım zaman tur benim için bitmiş demektir.Bu sene bu turu yapamaz isem çok moralim bozulacak bir şekilde bunu bitirmem lazım :)

hayırlı yolculuk dilekleri için ayrıca teşekkürler.....

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Kader Kerem

Teşekkürler Kader.En fazla atlarız otobüse klimayı açtırıp serin serin döneriz evimize :) Allah kaza bela vermesin iş sadece pedala kalsın yeter.....

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı yolculuklar allah kaza bela vermesin inşallah, İznikten Osmaneline giderken, İznikte suyunu doldur, hafif hafif rampa tırnamınışı var, yol Mekece Osmaneli ayrımına gelince dik ve kısa bir yokuş seni bekliyor (max 2-3km) tırmanış bittikten sonra 1-2km düz yol gibi bir yolda gideceksin, inişe başlamadan 500metre önce bir çeşme var orada su çantasını doldur, hem suyu lezzetli hem de soğuk, oradan sorma durmadan Osmaneline kadar gidersin, Osmanelinden sonra devamlı tırmanacaksın %3-%5 arası zor olan kısım bu kısım olacaktır. Tünelden geçersen çok dikkatli ol.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Bu sıcak havada size şimdiden kolay gelsin. Bu nefes aldırmayan havalar sürdükçe ya sabah erken, ya da akşamüstünde bisiklete bineceğim.

• Beğen

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
yine harika bi tur haberi :)
umarım sıcağa takılmadan, planladığın gibi biter... şimdiden iyi yolculuklar..

(dönüşte fotoğraflı tur anlatımı olucak mı :) ?)

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Eser Sevinç
Eser sen cebi açık tut yol desteği alabilirim :) rotayı da yukarıdaki şekilde düşünüyorum ama dönüşü de Yenişehir üzerinden Bilecik olarak değiştirebilirim 2 alternatif ile çıkıyorum şu an tek çekincem öğleden sonra 15:00 ile 18:00 arası alacağım sıcaklık diğer kısımlarda sorun yok gözüküyor.baktım olmuyor çok sıcak aydınlatmalar yanımda olacak akşam saatlerini beklerim....

@Cem Şentin

Sabah 06:00 teker döner 11-12 arası iznikte olup 15:00 da dönüşe başlamak gibi bir plan var bir aksilik olmaz ise çok sıcak ile temas olmayacak.iyi temennileriniz için teşekkürler...

@CandanC

fotoğraf olacak ama makineyi almayacağım cep telefonu ile ne çekersem onlar olur.anlatım işi ise turun başarısına göre değişir istediğim sonucu alamaz isem sessizce oturmakta fayda var :)

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@berkant_atay

teşekkürler Berkant abi.yakın arkadaşlarım bilir yolda yeme içmeyi çok sevmem hatta su içmeyi bile dönem dönem unutuyorum.izniğe gidene kadar 150 km çok birşey yiyeceğimi zannetmiyorum 3 yada 4 muz 1 litre su bir kutu kola ile biter o kısım.iznikteki öğle yemeğinin kalitesiyle yine fazla birşey yemeden su takviyesi ile dönerim diye düşünüyorum.yemek olayını abarttığım zaman performans çok bozuluyor bende.Tuz kaybını da muhtemelen badem ile halledeceğim....

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ferhat abi telefon hep açık, o yol çok taze hafızamda, iznik turumda erik rezmi paylaşmıştım o eriklerden yemeyi de ihmal etme :)
Sabah 6`da yola çıkacağını belirtmişsin, aydınlatmalar varsa ve gece de erken uyuyabilirsen, 4`te dönsün pedallar hava aydınlanırken Bozüyük`e gidersin, saat 5:30`dan 8:30`a kadar olan zamanda yol yapmak çok zevkli, ne soğuk ne sıcak, mükemmel derece bu saatler şu sıralar. Öğlene kalmadan İznik`e atarsın kendini.

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Eser Sevinç

Eser bende 6 da çıkınca 150 km molalar dahil 5 saatte girerim diye hesaplıyorum yani evdeki hesap uyar ise 11 de İznikte olurum.4 çok erken metabolizma uyanmaz :) akşam için ise acelem yok 15:00 da dönüşe başlasam hava kararmadan evde olmak istiyorum.Biliyorsun benim olayım gün doğumu gün batımı :) aydınlatmalar başa gelebilecek kötü durumlar için .İnşallah gerek duymadan evde olurum.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Artık bu iş,büyük bir turun etabını aşmış,adeta bir Milano-Sanremo;Paris-Roubaix tadında bir hal almış.Eskişehir merkezli bu turlara artık etap adları vermek lazım.305 km ve Temmuz,çok söze hacet yok;ben İstanbula giderken bazı önerilerde bulunmuştun hani,işte aynısını şimdi kendin yap;su içmeyi de unutma:)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Barış TURAN

Barış tahminim 11:00 ama yol hali hiç belli olmaz bir lastik patlağı veya ters ve sert bir rüzgar 1 saat uzatabilir ben en güzeli 12:00 ile 15:00 arasını İznik olarak düşünüyorum erken gelirsem çok dinlenmiş olurum.

@Derya Keçeci

Derya abi keşke hiç durmadan 300 km yapabilsek ama öyle olmuyor bir buçuk iki saatte bir 5 dakika mola veriyorum çoğu zaman.Birde 150 km sonra 3 saatlik yemek molası :) oldukça lay lay bir tur onların yaptıklarına göre.Ben neden mutlu oluyorum , geçmiş yaşıma hava şartlarına kötü alışkanlıklara rağmen bu seviyede ve muhtemelen 30 km nin altına düşmeyecek ortalama ile kişisel tatmin diyelim :) suyu bu sefer bende unutmam hava oldukça sıcak gösteriyor muhakkak ağız kuruluğu yapacaktır, bir şekilde vucut isyana geçer hatırlarım :)

İnşallah her şey planlandığı gibi geçer, ileride anlatacak güzel bir anı daha hayatımda yerini alır buradan da güzel güzel anlatımımızı yaparız.....

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ferhat abi umarım kazasız belasız gider gelirsin :) Yolun açık olsun...

• Beğen