15 günde 315 km

toprakakalin1

Daimi Üye
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Ortalama 3 yıldır bisiklet sürmüyordum doğru düzgün. Sevgim depreşti, 1 haziranda geldi bisiklet. Normalde 20 gün oluyor ama bisikletin sürülemeyecek durumlarda olduğu ve evden çıkmadığım günleri sayarsak 5 gün gidiyor, 15 günde 315 km yaptım rahat rahat. Sizce benim için normal mi? Yakında bisiklet turlarına da başlayacağım onlarla beraber bu daha da artacak.

Scudo
Tepki
2
Bisiklet
Salcano
Nasıl bisiklet kullanıyorsun? Yol bisikleti kullanıyorsan 15 günde 315km çok normal. Ki 16 yaşındasın daha fazlası bile makul görülebilir :)

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun bir aradan sonra güzel sayilar, giderek de artacaktır eminim :D bol turlar..

toprakakalin1

Daimi Üye
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Dağ bisikleti kullanıyorum. Daha da fazla olabilir tabi ama nedensiz olarak bir yerlere gitmeyi sevmiyorum. En fazla 20 km yaparak gideceğim her yere uğradığım için amaç uğruna süreceğimin en fazlası bu.

Tepki
2
Bisiklet
Salcano
ben yaklaşık 6 sene bisiklete ara vermiştim. Geçen ay NG650 aldım ilk tatil günümde uludağa çıktım. Akşama doğru ise bursanın diğer ucuna gittim. Aradaki sirkülasyonları saymazsan ilk bisiklete bindiğimde 100 km'ye yakın yol yapmıştım :) Demem o ki; devam et, genç adamsın spor yapmaktan zarar gelmez bu yaşta ;)

Emre123

Aktif Üye
Tepki
1
Bisiklet
Carraro
@toprakakalin1

Kesınlıkle bende boyle düşünüyorum bır arkadasım olsa nedensız gezılebılır fakat tek olunca bırde nedensız olunc çok zevkı cıkmıyor

yiğt

Aktif Üye
Tepki
20
Bisiklet
Beldeyama
Ben 18 yaşındayım 5 yıldır sürmüyorum hafta sonu bisiklet alıp önümüzdeki hafta başında da 3 kişi olarak mersin çıkıp sırasıyla istanbul-izmir-ankara konaklamalı tur yapacağız. Planımız ise bu 3 şehirde ikişer gün konaklayıp günde 150-180 km arası yol almaya çalışacağız 9-10 saat pedallayıp. Çok formda bir arkadaşım 12 günde gerçekleştirmişti bu turu tek başına şimdi 3 kişiyiz ben ve arkadaşın hamlamışlığından dolayı 15 güne planladık . Toplam yol ise 2500 km ye kadar çıkıyor 15 gün için . Sağ çıkarmıyım bilemiyorum :)

toprakakalin1

Daimi Üye
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Aylak aylak gezerim o ayrı mesele ama mesela bir rota belirleyeceksin gidiş dönüş, gidişin ucunda bir yer olacak. Bir tanıdık, sevdiğin bir kafe falan fıstık işte bende o olmadığı için kısa mesafelerle yetiniyorum. Ha şöyle bir durum var, ben Mersinde pek dolaşılacak yer olduğunu düşünmüyorum en azından Aydın, Muğla, İzmir üçlüsünü gezdikten sonra. Orada olsam durum farklı olurdu o kesin, aylak aylak gezecek görecek yerler daha çok orada. Aynı şey karadeniz için de geçerli. :)

toprakakalin1

Daimi Üye
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
@yiğt

Vallaha forumda dediklerine göre sürüp gitmek mesele değilmiş, mesele döndükten sonra 1 haftaya kadar süren çöküşmüş. Bence o kadar uzun süre sürmezken bir anda bu turu yapmamanız. Gerçi ben de 3 kişi olsam tünelin sonuna bakmam dünya turuna çıkarım ama... :)

yiğt

Aktif Üye
Tepki
20
Bisiklet
Beldeyama
@toprakakalin1

Süre 1 ayı bile bulabilir orası ayrı :) Ama 2 kişi tamirden bakımdan anlıyor , bende ulaşımda kampı vs ayarlayacağımdan iş pedallamaya kalıyor sadece. En son 14 yaşındayken babamla Mersinden Antalyaya 5 günde gidip 3 günde gelmiştik . 900 km yol yapıyor

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
valla seleniz rahatsa bi 315 daha yaparsınız :) sorun olmaz. bacaklar da alışır, ilk günler biraz ağrı olur ama

evet diğer yorumlara katılıyorum, yol bisikleti ile 315 km 2-3 günlük mesafe :) yol bisikletlerinin bu özelliğini seviyorum. tam spor bisikletiler. benim de nisan ayında bir rekorum oldu. 3 gün art arda 100km 100km 160km yapmıştım. 3 günde 360 km :) ama sonra 1 hafta yürüyemedim :D

alışmak gerekiyor sadece. bacakları güçlendirmek lazım. sele de ayrı bi problem tabi :(

D

Domestik

Misafir
@yiğt

Kardeşim öncelikle sizi böylesine cesur bir karar verdiğinizden dolayı tebrik ediyorum.

Yalnız bisikleti alır almaz sıfır kondisyonla böylesine büyük bir tur düşünmek ne derece doğru bilemiyorum. Günde 170 km civarı yapmanız gerekiyor ki bu çok zor bir iş hele böylesine sıcak havalarda. Belki bu turu sonlandırabilirsiniz; ama hem tur esnasında hem de turdan sonraki günlerde kendinizi fiziksel açıdan çok kötü hissedebilirsiniz. Kondisyonsuz olunca öyle bir zaman geliyor ki artık düz yolda bile pedal çevirecek dermanınız kalmıyor. Diyeceğim o ki sizin yapacağınız çok ciddi bir tur. Her türlü durumu göz önünde bulundurarak bir karar vermelisiniz.

Başarılar diliyorum..

yiğt

Aktif Üye
Tepki
20
Bisiklet
Beldeyama
@Ahmet.KOÇ

Teşekkürler hocam . Finalsiz geçince alamadık heyecanımızı :) Bisiklet kullanmıyor değilim . Arkadaşın bisikletlerle günübirlik Adanaya , İskenderuna gitmişliğimiz var. 200 km leri .. Fakat +600-700 km en son çocukluğumda 1-2 defa yapmıştım şehirler arası devamlı olarak . Sürekli kampinglerde konaklayacağımız için çok çok stresli geçmez umarım . İstanbula vardıkmı çok rahat , İstanbula da 6 günde varmayı planlıyoruz.

toprakakalin1

Daimi Üye
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Vallaha bana gaz verilirse günde 130 km yaparım ama nereye doğru? Sahilden gide gide her yer pas tuttu.

yiğt

Aktif Üye
Tepki
20
Bisiklet
Beldeyama
@toprakakalin1

Sahil fazlasıyla amaçsız burada. Babilin oradan başlamıştım bir keresinde 7 defa gittim geldim sahil şeridi 7 km sanırım 50 km yol rahat gidiyor :)