15 bin eve 15 bin bisiklet kampanyası

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
“15 Bin Eve 15 Bin Bisiklet" Kampanyası Devam Ediyor

Kilis Belediyesi tarafından hayata geçirilen "15 bin eve 15 bin bisiklet" kampanyası kapsamında, aile fertlerinden en az birine sigarayı bırakma sözü verdiren 500 çocuğa bisiklet hediye edildi.

Kilis 7 Aralık Stadında düzenlenen törende, sigarayı bırakma sözü veren çocuklarına bisikletleri, Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara tarafından teslim edildi. Belediye Başkanı Kara, yaptığa konuşmada, Söz verdikleri gibi "Her Eve Bir Bisiklet" kampanyamıza devam ettiğini ifade ederek, "Çocuklarımızın gözünde gördüğümüz mutluluğun yerini tutacak bir duygu ile henüz tanışmadık ve bu mutluluğun tüm çocuklarımızı sarması için sözümüzü tutmaya devam edeceğiz. Sizlerin sevgisi, desteği ve duası ile yıllardır birçok farklı makamda Kilis halkına hizmet etme şerefine nail oldum. Milletimizin yokluk ile imtihan edildiği yıllarda çocuktum. Bırakın bir bisikleti, bir oyuncağı, yeni bir ayakkabı ile mutlu olmaya hazır olarak büyüdüm. Şükürler olsun ki artık o günleri geride bıraktık. Artık güçlü bir hükümetimiz var. Bizlerin mahrum kaldığı şeylerden çocuklarımız mahrum kalmamalı. Artık hayalleri gerçeğe dönüştürmeye muktediriz. Benim hayalim, çocuklarımızın hayalini süsleyen bisiklet dağıtımı sayesinde bu şehri bir bisiklet şehri yapmak. Her gün motorların üzerinde yaralanan gençlerimizi sağlıklı yaşama teşvik etme hayalim var. Bu şehrin tarih kokan sokaklarında bisikletleri ile yüzü gülen çocuklar görmek hayalim var. Bu hayalimizi Allah'ın izniyle gerçek kılmaya devam edeceğiz. Sizlerin desteğine, duasına her zaman ki gibi ihtiyacımız var. Biz birlikte mutluyuz, biz birlikte güçlüyüz ve birlikte başaracağız. Hepinizi en samimi duygularım ile selamlıyorum, iyi ki varsınız" diye konuştu.

(link)

Scudo

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Kilis malesef Suriyeli çapulcularla doldu. Belediyelerin dağıttığı bisikletlerin çoğu boş beleşçi arap artıklarına gidecek hakedene değil..Açgözlüler bisikletlerin neredeyse tamamını satıyor..

Rip

Daimi Üye
Tepki
676
İsim
Rıza
Bisiklet
Corratec
entry nick uyumu diye buna derim.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Milletimizin yokluk ile imtihan edildiği yıllarda çocuktum. Bırakın bir bisikleti, bir oyuncağı, yeni bir ayakkabı ile mutlu olmaya hazır olarak büyüdüm. Şükürler olsun ki artık o günleri geride bıraktık. Artık güçlü bir hükümetimiz var
Şimdi mutluymuş..Ne kadar mutlu acaba?%100,%90,%76..Ne kadar?
Bir örnek vereyim bu mutlu mesut kişiye..Eskiden senede kaç kadın öldürülüyordu?Şimdi senede kaç kadın öldürülüyor?
Eğer sadece bu gerçeğe rağmen mutluysa (ki mutlu),söylenecek bir şey yok..!

Bu kampanyaları da kendileri gibi..''Sigarayı bıraktır,al bisikleti'' veya ''camiye gel,kap bisikleti'' filan..
Niye?Niye,çocukların babaları çocuklarına bir bisiklet al(a)mıyor?
Ayrıca bedava bisikletlerle maymun gibi sokaklarda gezen çocuklar da,hem kendileri,hem de başkaları için tehlike arz ediyorlar..Daha geçen gün bu forumda bir haber okuduk..Bir bisiklete 3 çocuk binmiş,kaza yapmışlar,biri ölmüştü galiba..
Geçen bende bir yokuşta,bir çocuk gördüm..Altında bedava bisiklet..Yokuşu çıkamıyor..Ruble en küçükte,aynakol en büyükte,yokuşun başında sağa sola bakıyor..Çocuk bisiklete binmeyi bilmiyor ki..Durdum,anlattım filan..
Rezalet bir durumdayız,rezalet..Hiç bir şey bilmeyen/anlamayan insanlar,maval okuyor ülkede..

• Beğen
Tepkiler: furkanbr

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Kilisteki bedevi artıklarının sayısı ne kadar vahim..İşte medeniyet düşmanı bu çapulcular yarın, öbür gün senin benim neslimin makamına geçirilecek çünkü Bop eşbaşkanlarının en büyük projesi "Din kardeşliği, ümmetçilik" adı altında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin demografik yapısını bozup Türklüğü sindirmeye çalışmak.

Şimdi de sırada "Suriye k*rtlerine sahip çıkma" kampanyasını başlattılar. Tarihte zarar ve ziyandan başka işi olmayan Mezopotamya ve Ortadoğu artıklarının bize de ne kadar zararları dokunduğu da ortada..

Bu yaşananların en büyük sorumlusu da bunlara yetkiyi veren, düşünmekten aciz "Milli İrade" dedikleri yığın!..

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Alp Tigin Tengrikut
Endişeli olmakta haklısınız ama bahsettiğiniz coğrafya,tarihin yazılmaya başlandığı yerdir..Sümer,Akkad,Asur,Babil,Pers,Fenike gibi uygarlıklar ile insanlık tarihi yazılmaya başlandı..

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

Genco.

Üye
Tepki
71
Bisiklet
b'Twin
@Alp Tigin Tengrikut
Forumda ı.kçılık serbest midir? T.rk olarak soruyorum?

aslanefe

Üye
Tepki
63
@ahlaksız
@Alp Tigin Tengrikut arkadaşın mezopotamya ya adınını yıldızla* yazdığı toplulugu dahil etmesi yanlış, onların adı bile geçmez. sizin yazdıklarınızda 2500 yıl önce yazılmış ermenistanın doğusuna geçememiş heredot tarihi. peter b. golden ilk tekerlekli savaş arabasını orta asya da Türkler in kullandığını yazar. tarih kitaplarından okursan perslere mal ederler. atları evcilleştirenlerin de bahsi geçen medeniyetler oldugu yazar. ancak çok daha önce tarihlenen at mezarları kazakistanda bulundu. insanlık tarihini yazdılar demek biraz fazla abartı.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Genco.

Forum dahil hiçbiryerde ırkçılık serbest değildir. Benim gerçekleri dile getirebilmeme ırkçılık deniyorsa evet ben bazılarına göre ırkçı, kendime göre Türkçüyüm.

Halkların kardeşliği zırvalarına karnı tok, tarihi gerçekleri, tekerrür edişleri görebilen bir Türk olarak yazıyorum ve bu davanında sonuna kadar savunucusuyum. Yerim yurdum da belli herhangi bir çekincem de yok..

@moaktas
Evet bahsi geçen topluluğun çıkış yeri belli bile değildir. İşte bu sebeple "Mezopotamya artıkları" ibaresini kullanıyorum.

@ahlaksız
Evet tarihi hadiselerin, insanlık tarihini değiştiren ama pek çok kişinin bihaber olduğu Sümer yazıtları o coğrafyadan çıkmıştır ama şu anki durum herkesin gördüğü gibi bambaşkadır..

Genco.

Üye
Tepki
71
Bisiklet
b'Twin
I.kçılık selbes değil, bu vatandaş da ı.kçı değil, tüm forumdan özür dilerim. Sonuçta yeri yurdu belliymiş yani, nasıl ı.rkçı olabilir ki. Beşiktaş Çarşı'dan bildirdim.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@moaktas
Herodot'a mahkum değiliz..Bugün Sümer'deki tabletleri okuyabiliyoruz..Yani kabaca 5000 yıl önce yaşananları anbean biliyoruz..
Dünya'nın farklı yerlerinde,farklı gelişmeler(hayvan evcilleştirilmesi veya heykel yapımı) olabilir,olduğu muhakkaktır ama biz bugün kesin olarak yazı denilen şeyin ilk olarak Mezopotamya'da ortaya çıkarıldığını veya devlet denilen şeyin ilk olarak Mezopotamya'da ortaya çıkarıldığını biliyoruz..Haliyle bu coğrafyada insanlık tarihinin yazılmaya başlandığı ifadesi,abartı değil,hakikattir..
Sümerlilerin Türk olduğu iddiası ayrı mesele..Belki Türklerdi ama Sümer ve sonrasında Akkad/Babil imparatorlukları,insanlık tarihine damga vurmuş imparatorluklardır..
@Alp Tigin Tengrikut
Kürtlerden mi bahsediyorsunuz?
Aslında hepimiz Mezopotamya artığıyız..Avustralya'dan göç eden aborjinler filan değiliz..Orta Asya,Yakın Doğu,Anadolu karışımı insanlarız..İçimizde biraz Türk genleri var,biraz Kürt genleri..Biraz Ermeni genleri var,biraz Sümer..Biraz Arap genleri var,biraz Kazak genleri..:)

• Beğen
Tepkiler: Hues

Hues

Mütercim
Tepki
280
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@Genco.

Irkçı düşünceleri kaale almayın zamanla kendi kendine yok olacak, şimdilik eğlenme safhasında.

@ahlaksız
Çıkış yerlerine ait araştırmalar vardır muhtemelen de ötükenliler sadece gazete manşetlerini biliyorlardır

mirası olduğumuz devletler ve onların mirası oldukları devletler toplumların birbirleri arasında ilişkileri derken acaba bir milliyete tam olarak ait olmak için % kaç gen lazım :koptum:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu kampanyaların ardındaki rant ilişkilerini ve ulaşım politikalarıyla bağlantısını konuşacak yerde çocukların etnik kimliğiyle uğraşmanın bisiklet kültürüne hiçbir katkısı yok.

Hues

Mütercim
Tepki
280
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Downhill-Freeride

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
Yapılanları hep bir eleştiren üyeler, konu ile alakasız devam eden konu altı paylaşımları şahsi adıma forumdan soğumama neden oluyor(ek olarak sürekli bir yabancı dilde paylaşım yapanları da anlamış değilim)
Bisikletle alakalı bir konu açılmış işte bununla devam etmeliydiniz bence veya tebrik edip çıkabilirdiniz konudan ırkçılıktan ranta mültecilerden tarihe hepsi var başlık altında

• Beğen
Tepkiler: aslanefe ve Hues