14 nisan / pendik - erikli

Özgür Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar merhaba;

Cumartesi günü Erikli şelalesine çıkıp şelalenin yanında sucukları lüpletmeyi planlıyorum, gelmek isteyen olursa güzergah planım aşağıda ki gibidir.

14 Nisan Cumartesi - 08:15 vapuru ile Pendik ten Yalova ya hareket.
Muhtemelen 11 gibi Çınarcığa varıp, burdan yiyecekleri alacağım.
Yine muhtemelen 1-2 gibi Şelaleye varmış olurum
Dönüştede Yalovadan 17:30 Pendik arabalı vapuruna yetişmiş olurum.

Bayağı bir yokuş tırmanacağız ve benim performansım yerlerde sürünmekte bu nedenle biraz laylaylom bir tur olacak.

Performansı yüksek arkadaşlar için biraz sıkıcı olabilir.

Kask, eldiven, yedek lastik veya patlamayı önleyici sıvı vs. için zorunluluk yoktur ancak kişinin toplu sürüşe saygısı ile ilgili kendi sorumluluğundadır.

Saygılar
Özgür
0532 694 12 76

• Beğen
Tepkiler: CAVOGUZHAN
Scudo

CAVOGUZHAN

Daimi Üye
Tepki
59
@Özgür Demirci

Özgür Selamlar,

geçen sefer katılamamıştım cok ıstememe ragmen . bu hafta senin tarafında bir değişiklik yoksa dahil olabilirim.
yanlız donus ıcın en gec 16.30 vapuruna yetısebilir miyiz ?

CAVOGUZHAN

Daimi Üye
Tepki
59
Özgır Selam tekrar,

Özelden mesajını aldım . Ok dir. buarada ben dragos sahilinden gelicem . o yüzden pendik te bulusuruz. bi aksilik olması durumunda cepten haberleşiriz.
buarada 16.30 donus vapuru ıle ılgılı olarak bısı demedın ? erken donme ıhtımalı olabılır mı ?

B.Tek

Üye
Tepki
1
Merhaba,
Ben iki aydır bisiklete binmiyorum ama gezi ilgimi çekti. Toplam mesafe ne kadar, yokuş kısmı kaç km?
Teşekkürler.

CAVOGUZHAN

Daimi Üye
Tepki
59
@boray tek

merhaba,

yalova - erikli şelalesi kaç km tam olarak bilmiyorum ama 60-70 km olduğunu sanıyorum.
tek bildiği son 8-9 km sağlam rampa olan geri kalan kısım da sahilden gidildiği için genelde düz yol .

aşağıdadaha önceki tur yapanların paylaşmış olduğu bi bilgi var , benden cok farklı bısı solemıyor

+
yalova - çınarcık 16 km (%10 eğimli bir rampa ve bir kaç tane iniş le beraber çıkışı olan yol )
çınarcık - teşvikiye 5 km ( düz yol sahilden)
(teşvikiyeden sonrasını bende bilmiyorum ama bildiğim tek şey 10 km rampa olduğu erikli şelalesine kadar
+

Özgür Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Bisiklet
Scott
@CAVOGUZHAN

Merhaba,

bende erken dönmek istiyorum ancak 16 30 a yetişmemiz biraz zor olur, muhtemelen 17 45 ile döneriz.

Özgür Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Bisiklet
Scott
@B.Tek

Merhaba,

Yalova dan tekrar Yalova ya toplam 80-90 km olur sanırım. Çınarcığa kadar bir kaç rampa var. Çınarcıktan sonra biraz düzlük var. Ancak sonrasında 1,5 - 2 saate yakın öldürücü tırmanış var.

CAVOGUZHAN

Daimi Üye
Tepki
59
@Özgür Demirci

böle dedin ya. milleti erikli şelalesinden soğuttun haberin olsun :) daha da kımse nıyetlenmez

CAVOGUZHAN

Daimi Üye
Tepki
59
@Özgür Demirci

özgür bişiler yapıp 16.30a yetismem lazım artık. sucukları olmazsa donerken sele ustunde yerım :)

Özgür Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Bisiklet
Scott
Dostum gerçekten yokuşlar ölümcül :) (veya benim performansıma göre öyle ) En son bir arkadaşımı Erikliye götürdüğümde bisikletten soğumasına neden olmuştum hatta yazıları hala forumda biryerlerde olabilir.

Dönüş için bende 16 30 a yetişmeye çalışacağım ama giderken aklımızda dönüşü yakalama düşüncesi olursa çok keyifli olmaz. Sucukları yerken fazla takılmadan döneriz, sindirim kısmını inişe saklarız.

Pendikte görüşmek üzere

• Beğen

CAVOGUZHAN

Daimi Üye
Tepki
59
@Özgür Demirci

Özgür bisi sorcam ? gidis icin 07.00 de var bıde , ona bınsek nası olur ?
hem ıstanbulluların yalova trafıgıne kalmayız, hemde genıs genıs takılır 16.30 vapurunu yakalarız. benım ıcın donus saatı onemlı olmasa orda cadır kuralım hıc sorun degıl ama ...

buarada idoyu aradım , yolcu ucretı gıdıs 12 + 5 bisiklet , donus ıcınde aynı bilgine...

Özgür Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Bisiklet
Scott
gelecek bir arkadaş daha var akşam onada sorup bilgi veririm. Benim içinde güzel olur.

B.Tek

Üye
Tepki
1
Cevapınız için teşekkürler. Aslında yokuşla aram kötü değil ancak hiç 80-90km yol yapmadım bir günde, en fazla 40dır. Onun için pas demek daha doğru diyorum. Size iyi eğlenceler.

CAVOGUZHAN

Daimi Üye
Tepki
59
Özgür selam

tur nasıl gecti cok merak edıyorum. hırs yaptım cok denedım ama o kadar ıslandım kı daha pendıge gelemeden o saatten sonrası bana keyıf degıl ızdırap olurdu.
umarım onumuzdekı haftalarda eger hava guzel olursa gıderız ıns.

marule

Daimi Üye
Tepki
406
çok önceden gittiğimiz bir rotaydı, yeni geziden fotolar gelene kadar,

eski fotolara bakmak isteyenler linkten bakabilir.

(link)

heyt be özgür, 2 sene oldu gidemiyorum uzun tura, bir başlasam hemen katılacağım size ama iş güç vakit olmuyor bir türlü.

• Beğen

Özgür Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Bisiklet
Scott
Resimler tam nostalji oldu, cok sagol. İlk topladigim bisikletide gormus oldum :)

Oguzhan iyiki gelmedin dostum. Yalova ya indigimizde hava cok guzeldi hatta seni arayip sonra ki vapurla gel bekleyelim diyecektim ama belki istanbuldan yalovaya dogur yagmur geliyordur diye aramadim; iyikide aramamisim. Yagmur bizi tirmanisin yarisinda yakaladi ve eve donene kadar birakmadi. Yagmir nedeni ile cok fotograf cekemedik ama yarin sirketten cektiklerimizi gonderirim.

• Beğen

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
valla tek kelimeyle harika,içim gitti fotolara bakarken gelemedim ama ilk yapılacak tura gelmek isterim..

CAVOGUZHAN

Daimi Üye
Tepki
59
@Özgür Demirci

Özgür günaydın dostum. gerçi kartala kadar yediğim yağmur yeter de artar bile ama iyi ki gelmedim hakketten.gerçi içim ve aklım inan hep sizde kaldı.
eger müsait olursan 28 nisan nasıl durur aynı tur senın ıcın ???

buarada fotoları beklıyorum, merak ettim ne hale geldiniz yagmurdan :) ben eve geldıkten sonra tum gun bısıkletı temızledım ancak aksama bıttı :)

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti