14 Ekim 2018 Kordon'da kaza yapmamız

besyobora

Üye
Tepki
63
İsim
Bora
Bisiklet
Mosso
Bugün alsancaktan inciraltına arkadaşla gidip gelelim dedik. Her şey çok güzeldi..dönüş yolunda kordona geldik 200m önümde bisiklet yolunda 4 tane ergen aptal aptal yürüyordu. Biri telefona dalmış. Neyse zil çala çala gidiyorum ama ne duyuyorlar ne görüyorlar.en son dibine kadar girdim hızım 15 falan.arkamdan arkadaşım ben aniden durunca gümmm bana patlattı..arka aktarıcım kırıldı. Çok şükür sakatlık yok. Yanlız malesef Geri kalan yolu yürüyerek gitmek zorunda kaldım. Sözün kısası bisiklet yolunda yürüyen sığırlara çok pis küfür ediyorum edicemde. Kordonda alsancakta bisikletle gidilmez onuda öğrendim.

Scudo

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı sığır familyası Antalya'da da mevcut, yanlız değilsiniz :( sırf bu yüzden çok çınlayan zil aldım.

Çok geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: Hibrit insan
Tepki
51
Bisiklet
Scott
Geçmiş olsun, banada bugün bisikletle gezerken az kalsın araba çarpıyordu.olay şöyle gelişti, kendi yolumdan giderken karşıdan gelen hayvan beni gördüğü halde önümden dönerek yan yola girdi. Son anda frene bastım hatta arka teker kaydı zor durdum. 14 yıllık şoförüm ama araba süren öküzlere çok sövüyorum. Utanmaz adama hareket yaptım sinirden ,iyiki durmadı yoksa giricektim bi güzel , çünkü benim hayatıma saygı göstermeyene bende saygi gosteremem.sirf trafikteki öküzler yüzünden araba sürmekten nefret ettim, ama bisikletleyken de çok korumasız oluyoruz. Allah hepimizi korusun kazadan beladan.

Lazzaro

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Bianchi
Maalesef bisiklet yolunu kaldırım gibi kullanan çok.Bisiklet yolundan çıkıp farklı bir yerde kullansan suçlu sensin.Yapacak bir şey yok.Eğitim şart.Geçmiş olsun.

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bundan 2-3 ay kadar önce antrenmandan dönerken trafiğe takılmıştım kafam da biraz bozuktu açıkçası ben de trafikten kaçmak için sahilden gideyim diye avcılar sahile girmiştim. Bisiklet yolunda sallana sallana giderken bildiğiniz 100 metre ileriden birbirimize bakarak yaklaştığımız 3 kapalı genç bayan ve ben bisiklet yolundayız. Ben ne sağa ne sola kaçabilirim çünkü sağım da solum da çimen, bayanlar ise bana bakarak yaklaşmaya devam ediyorlar. Ben de zaten sinirliyim kendi kendime "Size yol veren de bilmem ne çocuğu gelin bakalım" diyorum onlar da hala bana bakarak yolda devam edince olanlar oluyor. Allah affetsin ortadaki bayana kafalama dalıyorum sonrası küfürleşmeler ve bölgeyi terk etmek şeklinde sonuçlanıyor. Pişman mıyım? hayır...

Tepki
12
İsim
Gökhan Demir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CeRKeZ hocam her sahilde olduğu gibi Avcılar da maalesef öyle kafa dağıtayım diye çıktığım her zaman da böyle hayvan dahi olamayanlara (onlar hiç değilse görünce kaçıyorlar veya ses edince korkup çekiliyorlar) denk geliyorum, kısacası zor iş :((

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
Geçmiş olsun, yolun bisiklet yolu olduğundan bile bir haber bu tipler :snzdglsn:

hgercek

Daimi Üye
Tepki
852
Bunlarin arkadan dibine kadar girip havali kornayi kulaginin kokune basacaksin. Mavi bisiklet yolunu kahverengiye boyarlar :D
Saka bir yana, kaldirimi maviye boyamakla bisiklet yolu olmuyor. Adamlar dalginlikla giriyor, bilmediklerinden giriyor, i..nelik olsun diye giriyor, hangi birini duzelteceksin? Ben hic sorun yaratmadan etraflarindan dolasiyorum.

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.982
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu yüzdendir kordon yerine trafikten bisiklet sürüyorum :)

parathoner

Aktif Üye
Tepki
345
İsim
Kerem
Bisiklet
Dahon
Ben bisiklet yolundan yürüyenlere kızmıyorum. Eğer sağından solundan geçilebiliyorsa geçiyorum, yoksa pardon deyip izin istiyorum. Çoğu zaten çok özür dileyip yoldan çekiliyor. Çünkü farkında değil oradan yürüdüğünden. Empati yapalım ben bile bir kere yürümüşüm başka bir bisikletli korna çalınca uyandım :D

Olur böyle şeyler. İnad etmeye gerek yok, geçin sağından solundan olsun bitsin. Sıkıntıya değmez. Olan size oluyor. Geçmiş olsun

mergin

Daimi Üye
Tepki
143
İsim
mehmet ergin
Bisiklet
Mosso
@besyobora afedersin çingene lafı hiç hoş olmamış. ben çok düzgün roman insanlar tanıdım. böyle ayrımcı laflar kullanmasak daha iyi olur.

besyobora

Üye
Tepki
63
İsim
Bora
Bisiklet
Mosso
@mergin afedersin haklı olabilirsin ama lafın gelişi değil gerçekten çingene vatandaşlar. Onları yargılamak adına söylemedim. Neyse haklı olabilirsiniz düzeltiliyorsa düzelteyim.

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
902
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@parathoner
Tebrik ederim..
Benzer şekilde davranıyoruz.
Arkadaşlar zaten zengin, züppe, snob gözüyle bakılıyor bizlere bir de serseri demesinler rica ederim..
Kadınların üstüne sürmek, çarpmak ne demek?
Nazikçe uyarın çekilmezse çimden gidin, bekleyin..
Biz seçkin bir kitleyiz, centilmen olmak zorundayız.

Punctum

Forum Demirbaşı
Tepki
1.301
İsim
Mehmet O.
Ne güzel...

Şikayet konusu içeriğinde "bisiklet yolunun" varlığı bile heyecanlandırır Ankara'lı bisikletçileri...:) Şanslısısınız vesselam...

Lakin ben, arkadan çarpan arkadaşın :) hiç eleştirilmemesini de anlamadım. Tamam bisiklet yolunu işgal eden yayalar sürüş dengesini bozmuş olabilirler ama önde giden bisikletliyi ve yayaların pozisyonunu dikkate almayarak ve güvenli takip mesafesini korumayarak arkadan çarpan bisikletlinin hiç mi kabahati yok yani?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kusura bakmayınız. Hata sizin. İnsanların yolda yürüdüğünü gördüğünüz halde mühdehale hakkınızı son dakikaya bırakıyorsunuz. Arkanızdaki arkadaşın belli ki dikkati dağılmış. Kendi hatanız yüzünden birbirinize girmişsiniz.

Tepki
75
İsim
Ali göktaş
Bisiklet
Bianchi
Aynı yer her zaman sorunlu bana ailesinin elinden kaçan 5 yaşlarında bir çocuk tam ortadan çarptı farklı bir zamanda tasmayı sıkmadan tutan bir insan yüzünden aniden bisiklet yolunun karşısına koşan köpeğin tasmasına çarpmıştım sıriyelileri saymıyorum bile

Tepki
46
Bu tip konular Türkiye'de şu anda çözülebilecek konular değil. Yani bu tarz şikayetlerde bulunmak bir hamsterin çarkında debelenmesi gibi.

Bisiklet yolunda yürüyen yayalar mevcut, bisiklet yoluna parkeden araçlar mevcut, bisiklet yolu ihtiyacı olup da yapılmayan yerler de mevcut, bisiklet yolu olup da o yoldan gitmeyen bisikletliler de mevcut, bisiklet yolu varken kaldırımdan giden yayalar da mevcut.

Bundan 15 sene öncesine göre bisiklet yollarımız gelişti mi? Evet gelişti.
Daha çok bisikletli insanı sokakta görüyor muyuz? Evet görüyoruz.

İnsan davranışlarından şikayet edebilmek için öncelikle bisikletlilerin yaygınlaşması, heryerden bisiklet çıkacak duruma gelmesi gerekiyor ki kentlerin, önce bisiklet ulaşım aracı olarak kabul edilsin, sonra bir çözüm ve talep isteği doğsun.

100 yıldır araba kullanılan memlekette hala kaldırım varken asfalt yolda yürüyen yayalar da mevcut. Bu insanlardan da bir anda bisiklet yolu varken Hollanda vatandaşı duyarlılığı beklemek ile enerji kaybetmeyin derim ben.

• Beğen
Tepkiler: Triban