14.01.10 İzmir-Manisa-Spil-Sütçüler-İzmir Turumuz

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
Eşme’li olmama rağmen İzmir’denTekrar Merhaba; Birkaç gün önce Kurşunlu ve Bozdağ resimli gezi yazımla karşınıza çıkmıştım; şimdi de Hakan Kandeydi abi ile bugün yaptığımız İzmir-Manisa-Spil-İzmir turumuzun bilgi ve çektiğimiz resimlerini ilgilenenlerin beğenilerine sunuyoruz. Kurşunlu ve Bozdağ gezimizi bisikletle yapmadığımız için o konuyu bu bölümde açmama rağmen moderatörler onu Outdoor bölümüne taşımışlar biz de bunun böyle olması gerektiğini yaşayarak öğrenmiştik.

Neyse bu gezimizi bisikletle yaptık; hatta sürekli, uzun sayılabilecek dağ ve yol turları yapmama rağmen uzun süreden beri hissetmediğim kadar kendimi yıpranmış hissedecek kadar:), bu yüzden bu yazımın buradan taşınacağını düşünmüyorum.

Nöbet durumu nedeniyle bu hafta gece 12 ye kadar çalışıp gündüz boş olduğumdan bugün planladığımız tur için Hakan Abi ile nereye gidelim diye konuşurken uzun süredir gitmediğimiz Spil'e gitmeye karar verdik.Onunla Manisa yolu üzerindeki Topçu Tugayı karşısındaki camide saat 08:00 de buluşup yola koyulduk.Önce Sabuncubeli’ni aşıp Manisa’ya vardık, oradaki daha önceleri de gittiğimiz 30 yıllık tarihi kahvede sıcak çaylarımızı içip hem ısındık hem de yan taraftaki fırından aldığımız değişik tipte lavaşa benzeyen ama farklı olan ekmeklerden birkaç tane afiyetle yeyip enerji depoladık,hatta bir ara Hakan abi Manisa’ya sadece bunu yemek için bile gelinir dedi :) tabi bizim asıl derdimiz bulduğumuz her fırsatı bisiklet üstünde değerlendirmek.

Kahveden 10:30 gibi çıkıp Spil yollarına koyulduk.Hava sabaha göre biraz açılmıştı sanki ve çıktıkça sabah giydiğimiz kat kat elbiseler sıkmaya başladı bizi ve belli bir noktadan sonra fazla olduğunu düşündüğümüz katları çıkardık.Biz böyle usul usul giderken tahmini 400-500 mt rakımdan sonra sisli hava kendini gösterdi ve 1250 mt deki düzlüğe kadar açılmadı, oradaki yol üzerinde her ne hikmetse sis yoktu. Biz de ilk defa böyle uzun süreli sisli bir havada bisiklet sürmenin farklı bir güzelliğini yaşadık; bir ara kendimizi kaptan pilot koltuğunda bile hissettiğimiz oldu, zaten yüksek rakımdaydık.

Sonunda 1250 mt rakımdaki tesislere geldik; orda iniş için yanımızda getirdiğimiz kıyafetleri giyip Sütçüler köyüne indik. İnişimiz 15 km kadar sürdü, daha önce Hakan abi inişte beni geçiyordu ama bu sefer ben onu geçtim tabi bunda benim her tarafımı örtmemin de payı vardır herhalde fakat o çıkışlarda beni yine silkeledi, bunda da aramızdaki kilo farkının payı var diye düşünüyorum:)

Sütçüler’e varmadan değişik bir yol çalışması gördük, yanlış hatırlamıyorsam bu Ankara-İzmir arasında açılacak yeni tren yolu çalışması. Sütçülerde pazardan aldığımız muzları yiyip,çayımızı içip kaybettiğimiz gücü topladıktan sonra Ankara-İzmir yolundan saat 16:00 gibi Bornova’ya vardık, ben orada ayrıldım o Hatay’a doğru devam etti ve böylece güzel bir turumuzu daha gerçekleştirmiş olduk.

Turumuz genel olarak çok güzel geçti, hem soğuk hem sıcak hem de sisin bir arada olduğu farklı bir tur oldu ama Spil dağındaki manzara ve doğayla iç içe olma duygusu çok güzeldi bütün zorluklara değdi diye düşünüyorum.İmzamdaki gibi zahmet çekmeden güzelliklere ,başarılara ulaşılamayacağını tekrar anladım. Rakamları pek tutmadık ama toplamda yükselme alçalmamız 1900 mt civarında olmuştur ki bu bana göre sağlam bir rakam; toplam mesafemizde benim için 90-100 km kadardır. Sonuç olarak böyle güzel bir turu yaşadığımız için şükrediyor herkese doğayla iç içe hoşlanacakları güzel turlar diliyorum.

Scudo

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Harika bir faaliyet olmuş, paylaşan ellerinize ve pedal süren ayaklarınıza kuvvet.
Teşekkürler, bizlere Spil ve İzmir havası soluttuğunuz için.

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
Bu hafta gece çalışıyorum gündüzleri boşum ama ancak bugüne nasip oldu Hakan abiyle dün konuşup buraya gitmeye karar verdik,ben en son geçen sene mayısta gitmiştim o da eylülde galiba, geleceğinizi bilsem haber verirdim ama artık bu foruma devam edeceğim.Eğer uygun olursan yakında gitmeni tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: RECEP İŞLEK

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
Neyse kısmet değilmiş:Bi daha tur planlarsak sana haber veririm bana özelden telefonunu verirsen:)

• Beğen

Kamil Tabak

Forum Demirbaşı
Tepki
1.764
Bu forum başka bir zevk vermeye başladı, Gezdiğimiz ancak sadece bildik yerlerini algıladığımız kentlerimizin değişik konumlarınıda görüyor tanıyoruz.
İzmir'in adını duyduğum ama görmediğim bu yöresi ve doğasını bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum.
sevgiler

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
@KAMİL TABAK
Teşekkürler..
Kısa bir aradan sonra bu foruma yeniden döndük; yaşadığımız ve gördüğümüz güzellikleri siz istediğiniz sürece paylaşmaya devam edeceğiz inşallah:)

• Beğen

İlker Var

Aktif Üye
Tepki
193
Bisiklet
b'Twin
güzel gezi olmuş ayağınıza sağlık.bugün bizde küçük bi tur yaptık spilde keşke haberimiz olsaydı size eşlik ederdik.

• Beğen

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
@İlker Var
Bir daha spile cikacak olursak bir duyuru yapayim insallah, bunun disinda manisa'ya ayda bir geliyoruz,geldigimizde tanisabiliriz aslinda:)

• Beğen

dreamboys69

Daimi Üye
Tepki
491
Güzel gezi olmuş ayaklarınıza sağlık.bizde sultan yaylasının alt taraflarında toprak ve çamurda dolaşıyorduk yakınmışız birbirimize.sizden bir gün sonra 2 kişi çıktık bizde ve turgutalp köyünde restront sahibi bizi siz ile karıştırdı ve dün gördüm sizi yolda diyor.1 günde tırmandığımızı düşündü sanırım:)

• Beğen

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
@dreamboys69
Daha once izmir den kalabalik bir grup o restorana gitmisti, bizi persembe gunu gormus olabilir ama bir gun de o dag da kalinmaz canim:) (insan gece donar herhalde disarda)

Cikarken kasksiz bir abiyi ya da arkadasi gorduk ama o sizden degildi galiba; daha sonra o geri dondu zaten.
Spil bizim cok hosumuza gitti hatta karli fakat yolun acik oldugu bir zamanda da cikmayi dusunuyoruz:) biz manisadan cikip sutculer den iniyoruz, gelmek isterseniz bir duyuru yapariz insallah:)

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Hakan abi mükemmel ötesi.O sisli hava ve beraber o ortam anlatılmaz yaşanır sanırım.Çok içden yazıyorum abi,kesinlikle..Ama daha çok resim esterdim.
Yazın da ayrı bir güzel olmuş.Kalpden tşk ler abi..ALLAH hayırlı uzun ömür versin sizlere..İyi Forumlar.

• Beğen

RECEP İŞLEK

Forum Bağımlısı
Tepki
996
güzel tur olmuş arkadaşlar ayaklarınıza sağlık.resimler bir dahaki sefere sayıca çok olursa çok daha zevkli bir izlenim olur benim için.paylaşım için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: hknbykl ve sadana

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
Degerli yorum ve dilekleriniz icin hepinize tesekkur ederim; bu sefer coktandir cikmadigimiz icin biraz acemiligimize denk geldi; insallah bi dahaki sefere gercek foto. Makinasiyla daha guzel ve cesitli resimler ekler, siz bisiklet ve doga dostlarina buralari daha cok tanitmak isteriz.
Herkese kazasiz guzel surusler....

• Beğen
Tepkiler: sadana