13.ağustosta fethiye!!!!

mert

Üye
Tepki
20
13 ağustos sabahı fethiyede bisikletimle olucam... kısmetse....
1 haftalık fethiye turu yapmak istioruz 2 arkadaş. yavaş ve sakin bi tur olucak. 1 günlük sürüşlerin sonunda uygun kamp yerlerinde ya da kendi yapacağımız kamp yerlerinde konaklamak planımız... koylar da olabilir.

eğer elinizde fethiye deki kamp yerleri hakkında ve güzergahlar hakkında bilgiler varsa benimle paylaşırsanız sewinirim....

umarım vardır.

rsimleri 22 ağustosta görebilirsiniz.....

saygılar herkese..

Scudo

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Bir haftalık turu Fethiye çevresinde mi yapacaksınız yoksa Fethiye'ye mi gideceksiniz başka bir yerden. Güzergahlar konusunda biraz yardımcı olabilirim. Ayrıntıları biraz açarsanız sevinirim.

Sevgiler...

mert

Üye
Tepki
20
dostum istanbuldan fethiyeye araçla gidices. fethiye çevresinde koyları bisikletle turlamayı düşünüoruz. tabii yol el verdiği sürece. dağ bisikletimiz yok maalesef. bmx ve chopper tarzı iki bisikletle yol yapıcas. kondüsyonumuza güvenioruz. benim istediğim sahil şeridinden gidebileceğim bir güzergahtır. tabii varsa. henüz kapsamlı bi araştırma yapmadım. kamp yapabileceğimiz yerlerde önem arzetmekte tabi.. yada buna müsait yerler.....
kısacası böyle. zamanımız yettiği sürece durmicas. pazar günü başlasak bidahaki cumartesiye kadar nekadar yapabilirsek artık :)

kelebekler vadisinde 2 gün kalmayı planlıyrum....

mert

Üye
Tepki
20
birileri bana bişiler sölesin :)
sahil şeridinden gitme şansım vaarmı?
yoksa ormanlık alana girmek şartmı?
vitesli bi bisikletim olmadığı için rampalardan kaçınıyorum?
bu konuda yardım edebilicek birileri yokmu?
haftasonu bi fethiye haritası alıcam gerçi ayrıntılı ama...
bekliorum

smhcnr

Aktif Üye
Tepki
29
Merhaba,

elindeki bisikletle zor bir bölgeye gideceksin. Fethiye'den Ölüdeniz'e giderken bile araba rampa çıkarken zorlanır. Bölgenin yapısı çok fazla eğimlidir. Dolayısıyla işiniz zor. Hafif bir dağ bisikleti ile olsa zorlansanız bile yapabilirsiniz fakat sizin bisikltlerle bayağı işiniz zor. Sadece Fethiye içerisinde ve eğimin az olduğu yerlerde turlayabilirsiniz o da sıkar bence.

Bir daha düşünün derim.

mert

Üye
Tepki
20
düşündüm.
ve hala gitmekte karalıyım :)

uyarılar için sağol.

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
yolun acık olsun dostum

• Beğen
Tepkiler: mert

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@nirvana
Haklısın nirvana bize ancak bunu söylemek düşer..

Yolun açık olsun..

Sevgiler...

• Beğen

mert

Üye
Tepki
20
sanırım fethiye yollarıyla ilgili döküman kimsede yok...
ozaman bana sirkeci yolları gözüktü. ayrıntılı bir fethiye haritası bulmak lazım...

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
tourist information ofis lerde ingilizce kaynaklara ulaş
biz kendi memleketimizi bilmeyiz...

onlar bizden daha iyi biliyorlar...
yeni açılan yollar dahil...

google earth e basıyor turizm şirketleri parayı
yol haritası konaklama yerleri pansiyonlar
hepsinin dökümanları vardır hava alanında....

istanbul hava alanından bulabileceğini sanıyorum

ben de üniversite 1 de iken israil e gittiğimde tourist information ofis ten tonla broşür aldım

hepsi işe yaramıştı
kudüs tel -aviv haifa her yeri gezmiştik o bilgiler sayesinde...

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Sevgili Mert anladığım kadarıyla vitesi olmayan bir bisikletle Fethiye turuna çıkmayı düşünüyorsun.Ben Muğla ve Fethiye yöresini bilen birisi olarak pek düz alan olmadığını sana söyleyebilirim.Delta bisiklet Fethiye şubesi daha yeni açıldı ve sorumlusu Aykut bey ile irtibata geçmeni tavsiye ederim. GOOGLE EARTH'tan bölgeyi inceleyip fikir edinebilirsin.Unutma çok rampa ve iniş var.
H.Can DEMİREL

• Beğen

smhcnr

Aktif Üye
Tepki
29
Gezi hakkındaki görüşlerinizi ve fotoğraflarınızı bekliyoruz. Güzel bir tatil geçirmenizi dilerim.

mert

Üye
Tepki
20
yi taradım. dediğiniz gibi biçok iniş ve çıkış var...
ama kondüsyonuma ve hevesime güveniorum. bizim amacımız biras heyecen,biraz eziyet ve 24 yaşıma kadar hiç göremediğim bir yeri görme isteğidir... mali açıdan biras sıkıntılı olmamızdan dolayı çadır kurup konakliicaz. ve dolaşma,yol parası gibi sorunları da ortadan kaldırıcaz. tek lüxüm benim 25 kiloya yakın olan bisikletim yerine daha hafif olan bir BMX ayarlayabilecek olmam :) sanırım böylelikle biraz eskiye döner,kamp ateşinde teknoloji ve iömkanlara şirk koşarak yorgun bacaklarımızı dinlendirmek daha keyifli olacak.

dedim ya'' bizimkisi sadece biraz extremlik biraz merak ve biraz da gerzeklik'' sanırım.... :)))

bolbol resim çekip siteye koyucam.

bisiklet_tutkunu

Daimi Üye
Tepki
99
mert abi bende az çok fethiye ve dalaman çevresini biliyorum.geçen sene ben fethiye izci kampına gittim.Sana kamp yeri olarak Katrancı koyunu tavsiye ederim çok mükemmel bir yer denizin,kumun,güneşin ormanlık bir alanla bütünleştiği bir yer.Sana şimdiden bol heycanlar diliyorum.Zaten sende heycan ve adrenalin istiyosun.Bol pedallamalar...

• Beğen

mert

Üye
Tepki
20
ben yarın yola çıkıyorum. pazar günü fethiyedeyim. az çok güzergahım belli... fethiyeden merkezden çıkıcam sağdan ya da soldan biyerlere gidicem :) güzergah bu.
eğer bildiğiniz ucuz mesire ve kapm yerleri varsa lütfen yardım olurmusunuz???

saygılar herkese..