1200-1500 TL arası MTB arıyorum...

Andac.Gul

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle ben Antalya'da ikamet ediyorum, şehir içi sürüş ve fırsat oldukça turlara katılmak için bir bisiklet almak istiyorum. Bisikletten anladığımı söyleyemem, ilgimi çeken markalar Corratec-Giant-Scott. Bisikleti kullanmaktaki amacım spor yapmak, öncelikli olarak spor için kullanıcam, kilo vermek amaçlı, fiyat aralığım 1200-1500 TL arası, tür olarak MTB istiyorum.
Sizce hangi marka ve o markanın hangi model bisikletini alsam hem performans hemde fiyat açısından optimum değerleri alabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
INSOMNIA 301 DEORE HD'yi nakit olarak 1500'ün altına bulabilirsin. Bir araştır istersen. Bir de dağ bisikleti almak istediğine emin misin?..

• Beğen
Tepkiler: Andac.Gul

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Şehir içi ve spor yapmak için bisiklet alacaksanız kesinlikle mtb almayın, şehir bisikleti alın. MTB ile şehir bisikleti kıyaslamalarını okuyun daha rahat karar verirsiniz.

• Beğen

Andac.Gul

Üye
Tepki
0
@muratcolakoglu

almışken sadece şehir içi için almak istemiyorum, ne bileyim arkadaş grubuyla turlarda dağa çıkma gibi etkinlikler olabilir ama tavsiyen için teşekkür ederim, bu arada o karşılaştırmanın linkini bana yollayabilir misin? ben bulamadım o karşılaştırmayı, belkide fikrim değişebilir...

Andac.Gul

Üye
Tepki
0
@mustafatepe

Tesekkür ederim, değerlendirmeye alıcam bunu, başka tavsiyelerinizide bekliyorum...

Andac.Gul

Üye
Tepki
0
@Halil EROĞLU

Teşekkür ederim, güzel bi bisikletmiş, Coratec-Giant-Scott üçlüsünden bişey bulamazsam düşünücem...

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Corratec superbow sırf kadrosu için bile alanlar var.(Alman malı).Güzel tasarım.7005 alu.Kadro da rijit.Donanımlarda çok iyi, deore set var.Octalink göbek yol içinde gayet iyi.Slim tekerle de asfalt da süper performans alırsın.Dual sport yapmaya harika seçim olur.Şehir bisikletinle araziye giremezsin.Youtubeda da çok güzel çekilmiş videoları mevcut.Giant,Scott da kadroda bilinen çok favori bisikletler.

Andac.Gul

Üye
Tepki
0
forumda biraz dolaşıp bi kaç şey okuyunca insan bisiklet hakkında hiçbirşey bilmiyormuş hissine kapılıyor, tamamen kafam karışmış durumda, kimisi diyor kadro boyu çok önemli v.s, benim boyum 1.77, kilom da 95, şimdi bu kadro boyu gibi teknik şeylerin bana uygunluğunu nasıl anlayabilirim, forumda teknik açıklamaları falan yapılmış ama bunları basitçe açıklayıp yardımcı olur musunuz?

Tepki
65
bende antalyada yaşıyorum ve çok iyi bisikletciler var. narenciyede delta bisiktet, bahçelievlerde bike house, terracitye varmadan atletico diye biryer var. geçekten hem ilgili hemde bilgililer. ürün almak için gittiğimde vezgeçirdikleri bile oldu, yani maksatları sadece satış yapmak değil, rahatça bilgi alabilirsiniz ve aradığınız markaları da bu mağazalarda bulabilirsiniz.

Andac.Gul

Üye
Tepki
0
@mustafatepe

Teşekkür ederim, delta ve bike house dan haberdarım ama atletico yu ilk kez duydum, sanki terra citye giderken göz ucuyla görmüştüm, bike house evime çok yakın, ben bahçelide oturuyorum, sedona bayisi bildiğim kadarıyla. deltaya bayramdan sonra gitmeyi düşünüyorum ve atleticoyuda ziyaret ederim büyük ihtimalle, bu üçlüden gerçekten ticari bakmayan ve yardımcı olan hangisi?

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kadro Boyları
Size uygun olan kadro ölçüsü 17"-17,5"-18" dir bunlar medium boy diye geçer her markada değişir ölçüleri ya 17" ya 17,5" ya da 18" dir.16inc ise 1.55-165 boyunda olan arkadaşlarımız içindir.Birde büyük boy 20" bu da 1.85-1.95 arası kullanıcı içindir large diğye geçer.Birde tam emin değilim ama 1.98-2.00 falan boylar içinde xlarge kadrolar var galiba tam emin değilim.Ama sizin kadronuz medium boydur.Medium dan başka bir boy almanızı tavsiye etmem şimdiden hayırlı olsun bu arada corratecler superbowların tasarımları özellikle çok güzel ve donanımlarıda fiyata göre iyi zaten bu donanım ve bu kadro bu fiyata harika bence almanızı yavsiye ederim.
Bayramınız Mübarek osun:D

• Beğen
Tepki
65
@Andac.Gul

benim samimiyetine inandığım sırasıyla atletico-delta-bikehouse

ben bike house'dan aldım bisikletimi . aradığım model ve kadro boyunun bikehouseda stokta olması sebebiyle ordan alışveriş yaptım. oraya gidersen büyük ihtimalle sedona'ya yönlendirirler. ben belli bir modelle gittiğim halde sedonada ısrar ettiler. donanım seviyesi ve fiyat aynı olduktan sonra sedona'yı tercih edecek bir sebep bulamadım.hatta kadro garantisiyle önde olduğu halde. hangi bütçeyle gidersen git önce sedona tavsiye edeceklerdir ve işi iyi bildiklerinden ikna olma ihtimalin yüksek :)

atledicoda bir bey var o çok yardımcı oluyor. bana çok samimi ve güvenilir göründü. delta bisiklette bir defa gittim. 2 kişi vardı onlarda baya ilgiliydi. atleticodaki bey sanırım orda sadece çalışıyor. mağaza başkasına ait. o yüzden insiyatifleri ve sorunlar karşısındaki çözümleri kısıtlı olacaktır diye düşünüyorum. Buna rağmen mutlaka bi uğrayıp fikrini almanda fayda var.

bütcem biraz daha yüksek olsa corratec superbow trail alırdım ki oda sadece delta da mevcut. zor ama tatlı bir süreçtesin, kolay gelsin.

strongyucel

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Cannondale
delta bisiklet antalyada bir afet cannondale sl4 olacaktı satılmadıysa kap gitsin ben sl1 aldım çok memnunum kadroları yeter

Tepki
5
Merhaba,bende sizin gibi 1200-1500 TL arasi bisiklet almayi dusunuyorum.Simdilik aklimda CORRATEC X-Vert Motion (2012) var.Nakitte 1300-1400 gibi oluyor.Size de tavsiye ederim. (link)
Onu begenmezseniz buna da bakabilirsiniz. (link)

Coşkun Kumru

Aktif Üye
Tepki
33
Daha önce bu markayı duydunuz mu bilmiyorum ama KTM Ultra Flite kullanıyorum çok memnunum, bir alt modeli olan Ultra Fire modelini bahsettiğiniz fiyatlara alabilirsiniz. (link)
Ayrıca Cannondale, Trek, Giant gibi markaları da inceleyebilirsiniz...

Andac.Gul

Üye
Tepki
0
@mustafatepe

Hocam çok teşekkürler, geçenlerde benim eski bisikletin bi parçasını değiştirmiştim Bike House da, gerçekten bilgileri olduğunu anlamak hiç zor değil ama tabiki öncelikle bayisi olduğu bisikleti satmaya çalışmalarıda çok normal. Sen kafanda bir modelle gitmişsin, iyi etmişsin. Büyük ihtimalle Coratec tercih edicem, ama mutlaka diğer 2 yere de gidip sorucağımdan emin olabilirsin, tekrar teşekkür ederim sana...

Andac.Gul

Üye
Tepki
0
@Coşkun Kumru

Hayır duymadım ama sonuçta zaten çok aşırı anlamıyorum, yeni yeni ilgileniyorum bisiklet sporuyla. Tavsiyen için teşekkür ederim, incelicem bu modelleride ama benim aklımdaki 3 markadan sonra tabiki...

Andac.Gul

Üye
Tepki
0
@strongyucel

antalya deltayı açan beyi tanıyan bi akrabam var, onun aracılığı ile gidebilirim, gidip bakıcam, Cannondale de iyi gidebilir :)