12 Haziran 2005 Ballıkayalar Turu

mtunc

Üye
Tepki
3
12 Haziran 2005 Pazar gunu Burak Kilavuz, İsmail Yazici, Ibrahim Erol ve ben guzel bir Ballikayalar turu yaptik. Cok guzel bir yer, sizlerle paylasmak istedim...

Selamlar, sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Murat CER
Scudo
T

Tuğrul

Misafir
Wayyy Mutlu kardeşim e bak nerelere gitmiş.

Güzel resimler çok teşekkürler :D

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Doğa ile başbaşa, çok güzel fakat zorlu bir parkur.

selimcan

Aktif Üye
Tepki
179
Çok iyi yapmışsınız doğrusu Ballıkayalar iyi de bir trekking parkuruna sahiptir.Pedallarınıza sağlık

Hafta sonu hiç pedallayamadım :(

Ama bu hafta yarından itibaren full bineceğim atıma

Bu pazar için sabahtan kaçsak patika yada orman yollarına ne dersiniz ??

Herkese iyi bir hafta dilerim

Sevgiler

mtunc

Üye
Tepki
3
Arkadaslar, bu sefer benim icin bir tanima turu oldu, bir dahaki sefere beraberce
gideriz.

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
Sevgili Tunç,

Her iki gezi de çok güzel olmuş... Ama Ballıkayalar gezisine gerçekten ben de katılmak isterdim...

Selamlar...

Süleyman Şatır

hhtatar

Daimi Üye
Tepki
102
Demek ki İznik'teki leylekleri havada da görmüşsünüz. ;)
Devam, devam ...

Tepki
3
Günaydın.. :)

Gezinizin resimlerini gördükten sonra bizde 2 arkadaş gitmeye karar verdik..(Gelen olursa çok arkadaş gideriz..)

Ama nasıl gideceğimizi bilmiyoruz..
Bu konuda yardım lütfen..

Bugüne kadar Gebze'ye hep iş nedeni ile gittiğimizden dolayı her tarafı fabrikalarla çevrili ucubet bir yer olarak biliyorduk(m).
Böyle güzel bir ortam olacağını tahmin bile edemezdim..

Teşekkürler..

mtunc

Üye
Tepki
3
Ben de ilk defa gittim ve yolu Gebze Organize Sanayi den sonra cok takip edemedim ama goturen arkadastan rica edip bir tarif alacagim. Gercekten gorulmeye deger bir yer...

mtunc

Üye
Tepki
3
Iste size tarif, Tuzla'da oturan Ibrahim Erol Agabey'e ait. Tuzla Belediyesinin onunden basliyor,
Ballikayalar'a kadar. Iyi surusler...

"Tren yoluna paralel gidiyorsun Tuzla tren istasyonunu(solunda) geçiyorsun, kavşağa kadar devam ediyorsun sağa dönersen Tuzlaya gidersin. Karşıya geçiyorsun sonrasında askeri lojmanlar gelecek ve yol sola dönecek. Sola döndükten sonra 50 metre sonra ışıklar gelecek. Işıklardan sola döneceksin(100 metre sonra sağınızda Piyade Okulu kalacak) ve yaklaşık 1000 metre E5 Tuzla köprüsüne kadar pedal basıyorsunuz(ilk yokuşunuz burada başlıyor). E5 Tuzla köprüsünden yanyola girip Gebze istikametine doğru devam ediyorsunuz. Yanyoldan yokuştan inip sonrasında yokuşu çıktıktan sonra sola dönüp yaklaşık 500 metre fabrikaların arasından devam ediyorsunuz. Fabrikaları geçince tekrar sola dönüp ana yoldan ayarılmadan Gebze Organize Sanayi levhalarını takip ediyorsunuz. Gebze Organize Sanayinin içinden Alarko kavşağına kadar tırmandıktan sonra sağa iniyorsunuz. sonrasında sola dönüp yolu takip ederek yaklaşık 3000 metre ileride sağda Pelitli köyü girişine ulaşılıyor.Sağa Pelitli köyüne doğru devam ediyorsun ve köyün girişindeki bakkaldan ihtiyaclar gideriliyor. Sonrasında köyün içindeki yoldan mezarlığın önünden Ballıkayalara doğru inişe geçiliyor.(Bütün inişler bittikten sonra sağda villalar solda iyi bakılırsa Ballıkayalar vadisini görebilirsiniz.) İnişten sonra 400 metre düzde gidiliyor sonrasında sola dönüp yaklaşık 500 metre tırmanılıyor ve solda Ballıkayalar girişine ulaşılıyor. 250 metre sonra inişten sonra Ballıkayalardasınız.....

İyi Pedal Basmalar.....

İbrahim"

Tepki
3
Günaydın abi..
Sanırım önümüzdeki hafta cumartesi veya pazar (muhtemelen Pazar günü ) yapmayı planlıyoruz..
Bir arkadaşımız daha var..
O şimdi Balikesirde oda uzun zamandır böyle bir gezi düşünüyordu..
Gelsin hep birlikte çıkarız yola..(umarım daha çok katılım olur, hem bu arada tanışmış oluruz..Malum biz grubun yeni üyeleriyiz..)

Her şey için teşekkür ederim..

:) :)

Tepki
2
abi yol tarifi için çok saol... ben de uzun süreden beri ballı kayaları merak ediyorum... bizim dağcı arkadaşlar sürekli gidiyorlardı... ben de artık bisikletle gidip havamı atarım... :)

Tepki
3
Oguz merhaba..
Seninle Sirkecide tanışmıştık sanırım..(kask arıyordun..Umarım bulmuşsundur..)

Ballıkayalar'a bende gitmek istiyorum..
Ergün (Divinity) 'de gelmek istiyordu..
Haberleşelim gideceksen hep bilikte gidebiliriz..

Hoşcakal..

Ramazan