1100-1300 tl bütcem var

Tepki
0
Arkadaşlar dört bisiklet arasında kaldım. Yada siz bana 1000-1300 liraya ne tavsiye edersiniz arkadaşlar.

Salcano INSOMNIA 272 SHIMANO
Salcano INSOMNIA 273 SRAM
Sedona 721
Bütçeyi biraz zorlarsam Sedona 741

SALCANO INSOMNIA 272 SHIMANO

TİP : 26" MTB 27 VİTES
KADRO : HYDROFORMED 6061 ALÜMİNYUM
MAŞA : SUNTOUR XCR LO-R KİLİTLEMELİ
ARKA VİTES : SHIMANO RD-M390 ACERA
VİTES KOLU : SHIMANO SL-M390 ACERA 27 VİTES
ÖN VİTES : SHIMANO FD-M390 ACERA
ARKA DİŞLİ : SHIMANO HG20-9 KASET DİŞLİ
ZİNCİR : KMC Z99
KRANK TAKIMI : SUNTOUR XCR V3
ORTA GÖBEK : SUNTOUR XCT-SQS
HİDROLİK DİSK FREN TAKIMI : SHIMANO M445, TEKTRO 160MM 6 BOLT ROTOR
GİDON : SALCANO/ZOOM MTB-AL-152BT ALÜMİNYUM
GİDON BOĞAZI : SALCANO/ZOOM TDS-D345 3D FORGED ALÜMİNYUM
SELE : SALCANO LOGOLU, JEL TAKVİYELİ
SELE BORUSU : SALCANO/ZOOM SP-238 ALÜMİNYUM
MAŞA YATAĞI : VP A41ACS2 28,6/44/30
ELCİK : SALCANO ALÜMİNYUM BİLEZİKLİ PVC ELCİK
JANT : SALCANO X-PROD1 32H
JANT GÖBEĞİ : SRAM MTH 306 QR
LASTİK : CONTINENTAL RACE-KING 26x2,2
KADRO ÖLÇÜSÜ : 16"-18"-20"
FİYAT: 1163 TL

SALCANO INSOMNIA 273 SRAM

TİP : 26" MTB 27 VİTES
KADRO : HYDROFORMED 6061 ALÜMİNYUM
MAŞA :SUNTOUR XCR LO-R KİLİTLEMELİ
ARKA VİTES :SRAM X5 MEDIUM CAGE
VİTES KOLU :SRAM X5 27 VİTES
ÖN VİTES :SRAM X5
ARKA DİŞLİ :SHIMANO HG20-9 KASET DİŞLİ
ZİNCİR :KMC Z99
KRANK TAKIMI :SUNTOUR XCR V3
ORTA GÖBEK :SUNTOUR XCT-SQS
HİDROLİK DİSK FREN TAKIMI :AVID JUICY 3, TEKTRO 160MM 6 BOLT ROTOR
GİDON :SALCANO/ZOOM MTB-AL-152BT ALÜMİNYUM
GİDON BOĞAZI : SALCANO/ZOOM TDS-D345 3D FORGED ALÜMİNYUM
SELE : SALCANO LOGOLU, JEL TAKVİYELİ
SELE BORUSU :SALCANO/ZOOM SP-238 ALÜMİNYUM
MAŞA YATAĞI :VP A41ACS2 28,6/44/30
ELCİK :SALCANO ALÜMİNYUM BİLEZİKLİ PVC ELCİK
JANT : SALCANO X-PROD1 32H
JANT GÖBEĞİ :SRAM MTH 306 QR
LASTİK : CONTINENTAL RACE-KING 26x2,2
KADRO ÖLÇÜSÜ : 16"-18"-20"
FİYAT: 1163 TL

SEDONA 721

Kadro: 6061 Al.
Maşa: RST Gila TNL
Fren Takımı: Sram Avid ELIXIR 1
Vites Kolu: Shimano SL-M310
Vites Ön: Shimano FD310
Vites Arka: Shimano Acera RD360
Ayna Kol: Sram Truvativ E-300
Zincir: YBN SC-8
Ruble: Sram PG-820
Jant: Tughra
Vites Sayısı: 24
Kadro Ölçüsü: S,M,L
Furş: Neco 142
Gidon:Race Face Ride XC 31.8
Boğaz: Race Face Evolve 31.8
Sele Borusu: Race Face Evolve 31.6
Sele: Tughra
Pedal: Wellgo
Lastik: CST
Ön Hazne: Shimano R-M35
Arka Hazne: Shimano R-M35
Fiyat: 560 USD

Sedona 741

Kadro: 6061 Al.
Maşa: RST Blaze RL
Fren Takımı: Sram ELIXIR 1
Vites Kolu: Shimano Acera SL-M390
Vites Ön: Shimano Acera FD-M390
Vites Arka: Shimano Acera RD-M390
Ayna Kol: Shimano Acera FC-M391
Zincir: YBN SC-9
Ruble: Sram PG-950
Jant: Tughra
Vites Sayısı: 27
Kadro Ölçüsü: S,M,L
Furş: Neco 142
Gidon: Race Face Ride XC 31.8
Boğaz: Race Face Ride XC 31.8
Sele Borusu: Race Face Ride XC 31.6
Sele: Tughra
Pedal: Wellgo
Lastik: Schwalbe Black Jack
Ön Hazne: Shimano R-M66
Arka Hazne: Shimano R-M66
Fiyat: 735 USD

Scudo
Tepki
0
İbrahim Bey çok teşekkür ederim. carraro daytona daha önce incelemediğim bir bisiklet acaba servisi ve kadro yapısı sağlam mıdır? Daytonayıda değerlendiricem teşekkür ederim.

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
1300 tl civarı ghost görmüştüm kadıköyde,ghost modellerini inceleyin..

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
@bekir mert saydam

ben alalı 1.5 ay falan oldu. Şu ana kadar çok ciddi bir sorun yaşamadım. Kadronun iyi mi kötü mü olduğunu teknik olarak söyleyemem ama Carraro hakkında yazılanlar benim bu bisikleti almama yeterli oldu, ayrıca şekil ve görünüm olarak da çok beğendiğimi söyleyebilirim. Servis konusunda ise şuana kadar hiç geri dönüş yapmadım bisikleti aldığım yere, onun için bilemeyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: bekir mert saydam

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
sana tavsiyem donanım ve kadro bakimindan (link) KADRO: 26” MOSSO 679TB7 XT401 16”
AMORTİSÖR: 26 MASA SUNTOUR SF11-XCR-P-MLO-26 BEYAZ
GİDON: MOSSO MTB-AL-101BT FOV BB:31.8 W:620 SSABK
GİDON BOĞAZI: MOSSO TDS-D405A-8FOV BB:31.8 E100+7 SSABK
SELE BORUSU: MOSSO SP-D215 27.2X300 SSABK
SELE: SELE VELO VL-1205
MAŞA YATAĞI: AHEAD VP-A41AC
AYNAKOL TAKIMI: SHIMANO FC-M430-L 9VTS (AFCM4308E422CSL)
FREN: SHİMANO HYD.DISC BL-M445
PEDAL: ALLOY FP-980
ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ: XT RD-M772-SGS DAT KRDM772SGS
ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ: DEORE FD-M590
VİTES KOLU: DEORE SLM590
ARKA DİŞLİ: SHIMANO CS-HG50-9
GÖBEK SETİ: SHİMANO HBRM65-FHRM65
JANT: MOSSO J20S W/EYES 32H
LASTİK: 26X2.10 CST C1270
ÖLÇÜLER: S/16”-M/18-L/20”
KADRO ÖLÇÜSÜ: 16”, 18”, 20”
RENK SEÇENEKLERİ: YEŞİL BEYAZ, SİYAH BEYAZ peşin fiyat 1300-1350 birakagını saniyorum mutlaka.50-100 tl fzla bu bisiklete deger.kadro ve donanım farkı.(link) bayisi var.özellikle ülkemizde kaliteli kadro ve uzun ömürlü kron markası var.kronun xc 3000 ve ustu donanım kalitesi basliyor.sedona nın kalite kadro ve donanım ancak 2 bin tl civari.mosso gordugum kadar kadro ve donanım o fiyata cok iyi derim.karşilastir.daytona agirlik 15.82 yaziyor. cok agir.agirliklarda önemli bence.100 lira belki pesin indirimdeki fzlada olsa bu donanım kadroya deger diyorum.shimana sistemden şaşma derim ayrıca.sram ancak x7 set leri deoreyle mukayese edilir.

• Beğen
Tepkiler: bekir mert saydam
Tepki
0
Eleye eleye şu üçü arasında kaldım arkadaşlar hangisini tavsiye edersiniz.
Sedona 741
Carraro 436 daytona
Kron xc2000
Kafam çok karıştı arkadaşlar yardım edin araştırdıkça bişeyler çıkıyo :(

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
bekir ciddi anlamda su dedigim bisikletin kadro ve donanımını alacagin su 3 bisiklette kıyasladinmi.farkı hic mi gormedin yani.ve fiyat konusunda pesin durumunu ogrendinmi.bak sana kıyaslıyım. sedona 741 acera set donanım kullanmis freni iyi.alivo set aceradan daha iyidir agirlik yaklasik 14.5 gibi.kron marka alivio set acerada daha iyi compenant fakat disk fren sistemi mekanik iyi degil.hidrolik fren sistemi iyidir.mekanik paso sorunludur.kadroda uzun ömür garantisi ve hafif kadrosu vardır.tripledir ve cok kalitedir.donanımda iyi sayilir.kronxc 2000 hafiftir.carraro daytano orta hal donanım.alivio set kısmen var.fren hidrolik sanirim iyi.kronda aynakol dahil donanım daha iyi ,disk fren haric.daytona agirlik 14.8 kg cok aşırı agir iyi degil tavsiye etmem.normal mtb agirlik en fazla 13-13.5 dur üstü asla iyi degildir.eger ben bu durumda kalsam carraroyu listeden cıkartirim.sedona yı acera set ve sedonanın kadro agirliginin cok hafif olacagini hic sanmiyorum.triple diye belirtmemis.sadece hidrolik fren icinde almam acıkcası. kronxc2000 yi dusunurum mekanik disk frende onda takilirim.sadece kötü yanı mekanik fren olmasi eger v-frenli oluyor sa ya da aldikdan sonra kendin ilerde hidrolik fren takintin olup taktircaksan afet bisiklet olacak bence gereksiz.hemde hidrolik fren agir olur.avantajları kısmi var tabiki yagmurlu havada-camurlu yollarda.ama yinede hidrolik fren yagmur lu havada hidrolik frene basarsan arka teker kayar hele cok hızlı sürersen asla yagmurlu havada hidrolik frene birden asilmamak lazim.o yuzden arada fark yok gibi bir sey acıkcasi.mossoyu tekrar irdelemeni isterim eger donanımdan anlamiyorsan iyi bilene karsilastir.pesin fiyatta 1350-1400 gibi yaparsa dusunmeden alirim o kadar diyorum sana.bu arada uzun ömürlü kadro garantisi yerlide kron yabancı markalarda trek-cannondale veriyor.diger dunya markalarıda kısmen carbon kadrolara veriyor.

Tepki
0
Öncelikle ilginize teşekkür ederim çok yol gösterici bir yazı olmuş teşekkürler. Mosso marka bisiklet hakkında pek bilgim yok. Ama anladığım kadarıyla üzerindekiler iyi. Antalya'da araştırıcam. Birde benim bütcem 1300 TL ile sınırlı önerdiğiniz bisiklet 1650 TL Pazarlıkla ne kadar inerler bilemem fakat 1300 liraya vereceklerini sanmıyorum. Birde alacağım bisikletin Antalya'da servisi olması lazım internette aradım fakat Antalya'da servis ve satan yer bulamadım. Bilen arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim. Aklıma Kron xc2000 yattı gibi. İnternette efor bisiklette hidrolik disk diye yazmışlar. (link)
acaba yanlış mı? Hidrolik disk frense bunu almayı düşünüyorum. Başka tavsiyeniz veya tavsiyesi olan varsa değerlendiricem teşekkür ederim.

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
dostum ağırlık kafanda soru işareti oluşturmasın. Carraro Daytona o kadar ağır değil. diğerlerinden 1 kg fazla bu da çok etkilemez bence. Bana sorarsan da kronu ele daytonayı al.

Tepki
0
arkadaşlar nasıl konu açıldığını şu an bulamadım ama acilen yardımınıza ihtiyacım var... hediye olarak aldığım btwin original3 bisikleti geri vereceğim ve eğer para iadesi yapmazlar ise bana tavsiye edebileceğiniz bir model varmıdır. benim çok eski bir bisikletim var kendime bir hybrid bisiklet almak istiyorduma ama yarın bir btwine mecbur kalabilirim ... böyle bir durum olursa bana önerebileceginiz bir btwin modeli varmıdır ??????

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Türkiye deki bayiler yurtdısında bazı dünya markalarının distrubutorlugunu aliyorlar alinmayan dünya markalarıda var aslinda.ümit bisiklet yenilerde ktm-mosso bisikletlerin distrubutorlugunu aldı.yabancı orjinal sitelerinde distrubutorlukleri var lisansli.(link) bu sitede var.Deltabisiklette bayilik cannondole amerikan malı işcilik ve uzun ömür garantisi var-corratec alman malı-gt amerikan malı-aktifpedal da speciliazed.mesela jamis dünya da efsane bisiklet markası ama ulkemize gelmedi sanirim.bunun gibi yeni gelen dünya markaları var.calgano italyan malı mesela.Ümit bisiklet sitesine girerek ordan iletişim den dedigim bisikletin peşin fiyatını öğrenebilirsin.sormakla aklindaki soru işaretleri kalkar.kriterleri arastir.kron xc2000 akla yatilacak bisiklet onuda soyluyum.hafif bisiklet.triple cunku.

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
ilerde emin ol servis kendi olcaksin.:D alet takım setlerini tamamlayınca bunlarında ustesiden geleceksin en zor olanlar akort teli takma -akort ayar gibi a dan z ye yapacaksin.yeni donanım takma.Ben su an trek hybrid kullniyorum burada servisi yok ustesinden kendim geliyorum.en kolayı tekerim patladı kendim yaptim gidip servise baktirmadim.ha soyle durum olursa servise kargoyla yollarım kadroda çatlak vs olursa ciddi durumlar.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
@gok

Sanırım "3 kez dipçiklenmiş" (triple butted) kavramını farklı algılıyorsunuz. 3 kez dipçikleme hafiflik için değil kadronun belirli yerlerinde ihtiyaç duyulan inceltilme işlemidir. 3 kez veya 2 kez dipçiklenerek sağlamlıktan ödün vermeden inceltilme yapılabilir.
Not: inceltilme= kadro borusunun et kalınlığı anlamında kullanılmıştır.

• Beğen
Tepkiler: tunckuyel

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
ümitbisiklet sitesinde iletişimden peşin fiyatını öğrenebilirsin.dünya markasıdır.arastirabilirsin.tel ederek hic bir kaybetmezsin kazanirsin aklindaki soru isaretleri kalkar.kronxc-2000 de tercihimdir.triple kadro dikkatini cekerim.hafif.ben su an trek hybrid kullniyorum.burada servisi yok kendim yapiyorum.şöyle ciddi durum olursa kargoyla servise yollarım kadroda catlak vs.diger durumlarda servisin pek etkeni yok.Sayın tolga dediklerin dogru katiliyorum saglamlık icin yapmalarına sebep ayrıca su var kadro inceltimi hafiflemesi icin yapildigi icin bazı kaynak noktalarını o oranda guclendirme ihtiyacindan doguyor.bu konuyu bizzat firmalardan sordum.hafiflik unsuru önplanda.neden belirli yerleri inceltme duyulmasının sebebi fazla agirligi atmak icin.ayrıca su var.aluminyum kadro borusu celik kadroya gore daha esnek yapısı var.celik kadro boruları daha incedir.aluminyumda daha kalın etlidir.aluminyum kadroda hafiflik ne kadar artarsa kadro borusu o kadar geniş oluyor.ayrıca dipçikleme yerleri kadar saglamlaştiriliyor.

Tepki
15
salcano insomnia 272 shimano kullaniyorum. tavsiye ederim. Onun disinda carraro crx 912 ye de bakmanizi tavsiye ederim.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Sevgili gok dipçikleme konusunu tamamen yanlış algılamışsın. inceltilme madde eksilterek yapılmıyor, dipçiklenip çekilerek yapılıyor. Bu durumda hafifleme sağlanamaz. Çelik kadro alüminyumdan ve karbondan daha esnektir. Firmalarda sorularınıza yanıt verenler hangi yeterliliğe sahip bilmiyorum ama sizi yanlış yönlendirmişler. Forumda ve Google amcada araştırma yapmanızı öneririm. Ben de zamanım olunca size ilgili konu başlıklarını göndereceğim.

• Beğen
Tepkiler: tunckuyel

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
bilgi alışverişi güzeldir.dediklerim ve duyduklarım illaki ben haklıyım vs demem asla.Yalnız benim edindigim kaynakda ve dedikleri söyle mesela kron marka anabayisiyle telde konuştum.kron xc 3000ve xc1000 arasındaki farkları.bana dedigi xc 3000 kadrosu tripledir 3 kez inceltirelerek kadro yapiliyor.hafifligi konusunda tam bilgim yok ama böyle diyebilrim demiştive daha hafif oldugunu burdan görebilirsin (triple)yazısından demisti.dipcikleme kaynak noktaları ona gore göre sağlamlaştiliyor demisti.ayrıca yabancı kaynakça da aluminyum kadro boruların daha geniş olmasinin sebebi hafifliginden dolayı mecburi sağlam olması icin yapildigi yaziyordu.çelik dogru daha esnek madde ve aluminyum da yumuşak madde.daha rijit olması icin bazı maddelerle sertleştirme yapildigi dogru.aslinda genel bilgi metalurji uzmani bilir.bayiler bile bu konuda pek bilgili degiller acıkcasi.kron marka her kadroda 7005 alasım kullniyor içindeki çinko oldugu paslanmaya karsi dirençli daha rijit.özellikle izmir-antalya-karadeniz nemli bölgelerdeki kullacıların cogunun kron ya da 7005 alasim kadrolu bisikletleri kullandiklarını duymustum.

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
en kötü tercih kararsızlıktan daha iyidir.(by gok)

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
deltabisiklet antalya bayisi var.iyi markalar var.(link) baska modellerde var.corratech ve cannondale