11. Dünya Kalp Günü Bisiklet Turu ve Balık Festivali Tarih Turu

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
http://img29.imageshack.us/img29/6706/dkgvinil220x19020copy.jpg

26 Eylül Pazar İstanbul' da Dünya kalp günü 11:00 de Taksim ( Galatasaray) buluşuyor Mecidiyeköy'e tur yapıyor ve devamında Balık festivalinde bisiklet etkinliğine geçiyoruz.

14:00' de Kumkapı' da Balık festivalinde önce balık ekmek yedikten sonra Rehber eşliğinde tarih turuna çıkıyoruz.

- Kask takılması zorunludur.

Scudo

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
bu yılda kısmetse müptalası olduğum etkinlikte yerimi alıp sizleri festival alanında :lick3: bekliyor olacağım.

şimdiden herkese iyi eğlenceler dilerim. :winkenlux

galipulusoy

Aktif Üye
Tepki
133
@cemal_007

balık festivalini şehristanbul derneği gerçekleştiriyor değil mi?

teşekkürler

Caner HOCAOĞLU

Daimi Üye
Tepki
170
Bisiklet
Bianchi
Ben ve 4 - 5 arkadaş ile birlikte bu etkinliğe Beylikdüzünden katılacaz. Umarım güzel ve eğlenceli geçer. Hava şartları o gün için bize zorluk çıkarmaz ve güzel bir tur yaparız.

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
@LEVVENTSAHINER

levo millet de ekip diyince mehteran takımı gibi bişey zannedicek :D

o degil de hava yagışlı olursa milletin çoğu gelmez yalan olur..(gaz)

Tepki
21
@kerem seckin

3 silahşörler nasıl?? = ) Atos-Portos_Aramis Aramisin aslında kadın olduğunu düşünürsek 2 böcek bir çiçek bence çok yakın yani.çok andırıyor.ayırmakta zorluk çekiyorum hocam = )) bu arada hava miss missss

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
walla gönül bütün haftanın yorgunluğunu belgradda sucuk ekmek ya da hamsi kavağında balık ekmek yiyerek geçirmek ister ama

gel gör ki bisiklet biraz da sosyal sorumluluk bilinci be!
yani gezme tozma haytalık her zaman olur
ama kalp haftası madem yarın..
hele de senede bir kere

bisikletlilerin ne kadar bu konularda hassas olduğunu göstermek lazım di mi??!
sucuk ya da balık önümüzdeki haftaları beklesin...

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
çok güzel bir organizasyondu emeği geçenlere teşekkür ederiz.
özellikle beyoglu belediye başkanı eşliğinde istiklal turu muhteşemdi

tarih turu, gülhane, patrikhane çok çok güzeldi.

ancak keşke biraz daha kalabalık olabilseydik!!

keşke "mangalı maşayı" bir hafta erteleyebilseydik de
burada 100leri bulabilseydik.
belgrad da orada anadolu kavağı da orada yerinde duruyor
ama güneşli bir taksim sabahında onlarca kameraman ve basın mensubunun önünde başkanla istiklal turu ancak senede bir kere...
böyle sesimizi duyurma fırsatlarında birbirimizi yanlız bırakmamalıyız

ha unutmadan bir de fatih belediyesine de
t-shirtleri ve balık ekmekleri dağıtmadaki gösterdiği görgüsüzlüğü yüzünden teessüf ederim.
orada 30-40 tane üfürük tshirt dağıtıp ondan sonra da "hadi üzerinizde göreceğim bunları çabuk giyin" diye koca koca insanlara çocuk muamelesi yapan mikrofondaki yetkiliye de teessüf.

bir elemanla bisikletçilerin arasında dolaşıp balık ekmek ve kolaları dağıtmak
yerine platformun üzerine çıkarak somalili aç insanlara insani yardım yapıyor gibi bir havayla olayı koca bir görgüsüzlüğe çeviren yetkililere de teessüfler.

görgüsüzlüğe prim vermemek adına aç kaldık ama boyumda bir kısalma olmadı
eve gelip tekrar ölçtüm.
sadece koca koca bisikletçi abilerimize ayıp oldu...
sanki bana bağ bahçe bağışlıyor terbiyesizler, mikrofon ellerinde...

neyse bunlar haricinde herşey çok çok güzeldi. katılan herkese çok teşekkür ederim kendi adıma.
tabi çekilişte hanımla bana kalp vakfından check up çıkması da bizim için ayrıca unutulmaz kıldı hadiseyi... :) :)

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@kerem seckin

evgili Kerem kusura bakma ama ben kendi payıma şimdiye kadar hiç bir siyasi show un bir parçası olmadım ve bundan sonra da olmak istemiyorum. Fatih belediyesinin organizasyonundaki görgüsüzlük ve terbiyesizliği kendin görmüşsün ve burada bizlere de aktarıyorsun. Bu kişilerin sen, ben, bisiklet camiası veya tekerlekli sandalyesi ile yollarda gidemeyen insanlar umurlarında değil. Ne kadar çok kişi toplanırsa onlar daha çok kasılırlar. Ben Fatihte yaşıyorum. Fatih in sokaklarını dolaş bak bakalım birak özürlüyü sağlam adamın yürüyebileceği kaldırım var mı? Büyükşehir desen sahile muhtemelen AB yasaları uyarınca bir bisiklet yolu çöizdiler, yol demeye bin şahit ister. Samatyadan Yenikapıya doğru gelirken geçenlerde bisiklet yolunun tam ortasına bir yön levhasının devasa direğini diktiler yolu takip edersen direğin üzerine resmin çıkar. Belediye zabıtası çimlerde mangal yakanı engelliyorlar ama o mangal sahibi mangalını bisiklet yoluna koyduğunda kimse sesini çıkarmıyor. Çim üzerinde yasaksa bisiklet yolunda neden yasak değil. Zannediyormusun ki bin kişi toplansa bisikletlilerin şartları düzelecek. İsteyen belediye başkanı ile tur atsın, isteyen üzerine bedava dağıtılan tişörtü giyip maymuna dönsün, isteyen urfa adana pişirip şalgam suyu eşliğinde afiyetle içsin, isteyense benim gibi hem dağa bayıra tırmanıp insin ve Palamutları götürsün.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Orhan Kılıç

bu düşüncelerin altına imzamı atarım ....
1000 kişiyide toplasanız mail de atsanız hikaye bunlar showdan ileriye gitmez bu tip hareketler tabandan gelmeyen ve destek almayan hiç bir şey başarılı olamaz bisiklet kültürünün olmadığı, bu ülkeden hiç bir şey beklemeyin ...
bundan sonra isteyen gezi yapsın isteyen konaklamalı takılsın isteyen performans yapsın gerisini boşverin ...

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
peki sizler benden daha tecrübelisiniz bu konuda
vardır bir bildiğiniz...

hepimiz pedal çevirmeye devam edelim de...
bir gün elbet işler istediğimiz gibi olur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kerem seckin

kerem dostum
bunun tecrübe ile ilgisi yok..bu ülkenin bisiklete bakış kültürüne bakman yeterli türkiye geneline bakarsak bir anket yapılırsa işinize bisikletlemi gidiyorsunuz sorusuna cıkaçak cevap sence ne olur yüzde kaç olur bu bile önemli bir tesbittir sadece şu istanbulda avrupa yakasında kaç insan yaşamakta ve bunların kaçta kaçı bisikletle işine gidiyor bunun istatistiği nedir ...
ben tahmin etmiyorumki çok çıksın bisiklet bu ülkede hala bir çocukluk hastalığı olarak kalacak malesef...
biz bunlara aldırmadan bu forumda turlar yapmaya devam edelim bu forumunda değerini bilelim böyle şans her vakit elimize geçmez...

Tepki
21
bu balık ekmek noktasına kadar çok keyifliydi sonra tad bırakmadı dediğiniz gibi.organizasyon için başkana ve işini gücünü bırakıp bizim için yolu kapatma çabasını gösteren memur ağabeylere ve arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. görüp tecrübe edinen arkadaşların dediği gibi ne yaparsak yapalım bunlar düzelmez ama düzelmiyor diye birbirimizden kopmayıp bütün olarak çoğunluk olabilseydik keşke dün çünkü anlamlı bir gündü..her ne kadar kahvede boş boş oturan karakterlere bizim yaptığımız boş görünse de destekleyen 80 yaşında teyzelerimiz de vardı özellikle güzel memleketimizi ziyarete gelen yabancılar ayakta alkışladılar = )) ne amaçla toplandığımızı bilmeseler de saygı göstermeleri ve alkışlamaları çok büyük incelik = )) keşke burada isim yapmış kimselerde aramızda olsaydı bunlar kaçmayacak organizasyonlar BENCEE.. herkese iyi haftalar diliyorum.