11-32 ruble aktarıcıya değiyor

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında meseduzu tarafından paylaşıldı.

1. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    arkadaşlar 7 li olan sistemi 8 li yapmak istedim fakat 11-32 8li olan rubleyi taktıkdan sonra arka aktarıcı ön en küçükde iken, arka üstden 1-2-3 e aldığımda rubleye değiyor vidasından sonuna kadar kaldırdım ama nafile başka çağresi varmı. bu arada SHIMANO ALIVIO RD-M410 ARKA AKTARICI

2. Serkan.Sezer

Serkan.Sezer Komedon

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Zincirinizi kısaltırsanız sorun kalmayacaktır büyük ihtimalle.

meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    olumsuz zinciri kısaltmak işe yaramıyor. bu gün bu şekilde deneme yaptım. denememde yaptığım gözlem sonucu bu ruble ile bisiklet kuş gibi oldu. eski ruble alışkanlığıma göre ön 2-4 de iken harikaydı. tam benlikdi yola harika gidiyordum ama şimdi bu halde yolda yüksek kadansda gidiyom hatta boşa dönüyor pedal. eski rublenin 2-4 sertliğine, yeni rublemde ön 2-6 da olunca ulaşıyorum. ama olsun bu şekildeyken yüksek kadanslara çıkınca önü üçe takıyorum nitro olmuş gibi oluyo ama kısa mesafe tabi sonra soluk soluğa kalıyom :) yani şuan rublede sorun yok gibi 1-1 yada 1-3 yapmayınca. zaten gerekde yok (nerde kullanılıyor 1-1 yada 1-3 onuda merak etmiyo değilim) böyle kullanmaya devam. ayrıca arkadaşlar bu mtb ye yol rublesi takılırmı.

İlginizi Çekebilir

6.png
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
upload_2016-8-14_11-47-41.png
Merhaba. Power metre almayı düşünenlere fikir vermesi için yeni satın aldığım power metreyle edindiğim tecrübeleri burada paylaşacağım. Antrenmanlarımın detaylarını foruma yazmayı sevmem. Çünkü bu...
makale.gif
Kış geldi. Günler daha kısa. Sabah işe giderken olan soğuk neyse de, o yağmur yok mu? Akşam işten çıkıyorsunuz, hava kararmış oluyor. Araya bir yerlere bisikleti de sıkıştırmak gerekli. Bisiklet...