1000 TL Kawasaki, Kron ya da ....?

Coşkun Kumru

Aktif Üye
Tepki
33
Arkadaşlar merhaba, ben 1000 TL civarında bir bisiklet almak istiyorum ancak yardımlarınıza ihtiyacım var. Kawasaki Orion LX, Kron XC 750 Hidrolik ve Salcano Astro modelleri, arasında kaldığım seçenekler. Donanımlarından pek anlamıyorum açıkçası bu nedenle tecrübelerinizden faydalanmak istedim... Sizce bu bütçeye uygun hangi bisikleti tercih etmeliyim? Bu ikisi dışındaki tavsiyelerinizi de esirgemeyin lütfen :) Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...

(link)

(link)

Scudo
Tepki
27
Bisiklet
Carraro
(link)

buna bi bakmanı öneririm kron dan daha iyi vites donanımı var.

ve kesinlikle kırmızı beyaz rengini tavsiye ederim linktekinden çok daha şık duruyor.

Coşkun Kumru

Aktif Üye
Tepki
33
Yusuf hocam tavsiyeniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Kawasaki bisiklet konusunda tecrübesi olan var mı acaba? Bir de Whistle MIWOK 1160D modeli var, bu model ile ilgili neler söyleyebilirsiniz? Gerçekten donanım konusunda bi hayli geri kaldığım için karar vermekte oldukça zorlanıyorum.. Yusuf Hocam Carraroya ait 743 H Race modeli var bir de, arada pek bir fiyat farkı yok. Bu model de tercih edilebilir mi sizce?

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Kawasaki yeni ve yaygın olmayan bir bisiklet markası bu yüzden uzak durmakta fayda var. Eğer bütçeniz Whistle Miwok 1160D almaya yetiyorsa hiç düşünmeden alın bence. Whistle Miwok 1160D, Carraro 473 H Race'den çok azıcık daha üstün ama Kron Xc 750 den kat be kat daha üstün bir bisiklet.

Coşkun Kumru

Aktif Üye
Tepki
33
Teşekkür ederim hocam tavsiyeniz için. Ancak bu noktada sormak istediğim başka bir soru olacak, Miwok 1160D yaklaşık 1400 TL. Bu fiyata yapılacak en güzel tercih Miwok 1160D mi olur, yoksa söz konusu fiyatlarda önerebileceğiniz başka bir marka model var mıdır?

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
farklı olmayı seviyorsan kawasaki olabilir, ya da türkiye'de üretilmesinin avantajıyla aynı kaliteyi daha düşük fiyatlara sunan salcano'lara yönelebilirsin. salcano insomnia modeli 2 farklı donanım seçeneğine sahip ve beklentilerini rahatlıkla karşılayacak kalitede.

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
@Rettert

Açıkcası ben bugün 1400-1500 TL aralığında bir bisiklet alacak olsam Whistle Miwok 1160D ile Cannondale Trail SL4 (link) arasında kalırdım. Donanım olarak Whistle daha üstün ancak kadro olarak Cannondale bir dünya markası. Bende de Whistle Miwok 1161D var ve çok memnunum senin 1160D benim bisikletin bir üst modeli bu yüzden seninde memnun kalacağından eminim.

• Beğen
Tepkiler: Coşkun Kumru

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Ben sana carraro 1051 d modelini öneririm.full deore set var üstünde.ayrıca hidrolik.

Coşkun Kumru

Aktif Üye
Tepki
33
@M.Burak KARADAĞ
Tavsiyeniz için teşekkürler hocam, ancak belirttiğiniz modeli bisiklet sitelerinde bulamıyorum. Eski veya ara bir model mi acaba?

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Rettert

Katalog modeli değil.Piyasada carraro satan bütün bisikletçierde bulabilirsiniz.ayrıca özel mesaj atarsanız size daha ayrıntılı yarfımcı olabilirim.

Koray Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
146
Bisiklet
Specialized
donanımdan çok kadro ile ilgili düşünün derim ben... donanım her şekilde zamanla değiştirilir... bir de sanırım kawasaki markası size cazip geliyor ama daha çok tercih edilen markaları seçmek ilerde gerekirse ikinci elde daha rahat satılmasını sağlayacaktır diye düşünüyorum...

• Beğen

Coşkun Kumru

Aktif Üye
Tepki
33
Hocam teşekkür ederim yorumunuz için, artık Kawasaki düşünmüyorum sizlerin deneyimlerini göz önünde bulundurarak. Whistle Miwok 1160 D piyasada pek bulunmuyor, yeni modelleri satışa sunulmuyormuş artık çünkü. Bu nedene alternatifleri değerlendirmek gerekiyor ancak maalesef pek de bir alternatifim yok :)

Koray Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
146
Bisiklet
Specialized
ikinci elde çok güzel ürünler satılıyor, sıfır benim olsun diye bir düşüncek yoksa tabi :D

Coşkun Kumru

Aktif Üye
Tepki
33
Arkadaşlar bisikletlerle kafayı bozmuş durumdayım :) Halen net bir karar veremiyorum, 1000 TL ile çıkmıştım yola ama 1500 civarına kadar geldim. Şu anda iki bisiklet arasındayım, yorumlarınız önemli. KTM Ultra Fire ile Carraro 475 J Race arasında kaldığım modeller.. Muhtemelen bisikleti alıcam ve binicem, parça değişikliği vs. ile çok sık ilgilenebileceğimi düşünmüyorum. Ama kesinlikle hiçbir parçasını da değiştirmem diyemiyorum. Bu nedenle hem donanım hem de kadro açısından bu fiyata en uygun bisikleti tercih etmek istiyorum. Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen... Bu arada M. Burak arkadaşım çok yardımcı oluyor, çok teşekkür ediyorum kendisine...

(link)

(link)

İnceleyip yorumlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim arkadaşlar...

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Açıkcası 1500 TL vermeyi göze aldıysanız bence KTM ve Carraro'yu boşverin Cannondale Trail SL4 alın, hiçbir upgrage yapmasanız bile sizi yıllarca idare eder bu bisiklet.

• Beğen

Coşkun Kumru

Aktif Üye
Tepki
33
Hocam açıkçası Cannondale'ın bahsettiğiniz modeli donanım olarak, diğer ikisinden oldukça düşük olduğu için pek içime sindiremiyorum. Bu donanıma da bu kadar para vermek istemiyorum.. Belki yanlış yapıyorum ama, Carraro 475-476 ya da KTM Ultra Fire'ın kadrolarının Cannondale SL 4'den daha dayanıksız ya da kalitesiz olduğunu düşünmüyorum. Cannondale SL 4'ün kadrosunu incelediğimde 6061 adı verilen alaşım olduğunu görüyorum. Hatta diğer iki bisikletin alaşımlarının, Cannondale'den daha iyi görünmesi beni daha fazla çelişkiye itiyor. Eğer kadro kalitesindeki en önemli etken alaşım ise, Cannondale SL4'ün bu fiyatının marka imajından kaynaklandığını düşünüyorum. Bilmiyorum çok mu yanlış düşünüyorum acaba? Kadro kalitesi ile ilgili beni aydınlatırsanız sevinirim... Desteğiniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim... Bisiklet kadro alaşımları ile ilgili ingilizce bir kaynak arkadaşlar, merak edenler inceleyebilirler... (link)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi estağfurullah.Ben sadece yardım ediyorum :) Kim olsa aynısını yaparım :) çünkü ben forumdaki birçok abimden böyle gördüm. :)

Kafasında kadromu önemli komponent mi gibi sorular olan arkadaşlarıma da:
Komponent değiştirmek her zaman daha pahalıya patlar.Şahsi kanaatimdlr komponenti iyi bir bisiklet alıp kadro değiştirmek daha ucuza gelecektir :)
Scott carbon kadrolar bile 1100 1500 lira arası değişiyor.Ama siz düşük donanımlı bir bisiklet aldığınızda maşayı epicon aldığınızı varsaysak kabataslak 400 lira.aynakolu deoreyle değiştirdiğinizi düşünsek 250 300 lira arka ruble aktarıcı fren sistemi derken aynı hesaba geliyor hatta geçiyor.abimizin baktığı carraro modeli üzerinden düşünürsek :)
İlla birşeyleri değiştiriyorsak cannondale trail kadromu scott carbon kadromu diye sorarsak tabiki çoğumuz scott carbon diyecektir. :)

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Rettert

Cannondale SL4 ün 2011 modelinin donanımı 2012 ye göre nispeten daha iyi, alıcaksanız 2011 modeline bakın derim. 2011 modeli, üzerindeki Deore/Alivio ağırlıklı donanımı ile hiçbir upgrade yapmadan yıllarca sorunsuz kullanılabilir diye düşünüyorum, tabi bunu benim gibi amatör biniciler için söylüyorum, profesyonel yarışlara katılacaksanız, donanım o zaman yetersiz kalabilir.

Kadro konusuna gelince Cannondale'in kadrosu bence kesinlikle tartışılmamalı. İnternet de biraz araştırma yaparsanız bu konuda herkesin hemfikir olduğunu göreceksiniz. Ayrıca Cannondale'in fiyatının yüksekliği elbette "Marka İmajı" ile doğru orantılıdır, peki "Marka" olan bir ürün neden "Marka" olmuştur, bunu da göz önünde bulundurmak gerekir. "Marka" , bir ürünün sadece en kalitelisini üreterek, yada göz boyayıcı süs püs takarak, yada pazarda ürününü eşdeğer ürünlerden ucuza satarak olunmuyor maalesef. "Marka" olmak demek bana göre, insanların o ürünü güvenerek alması, sorun yaşamaması veya yaşadığında da firmadan gerekli desteği bulabilmesidir. Neden araba kullanan birçok kişinin hayallerinde BMW-Mercedes vardır, neden beyaz eşya alacağımız zaman akla ilk gelen marka Bosch'tur, neden Pınar Süt'ü çocuklarımıza gönül rahatlığıyla içiriyoruz? Biraz reklama girdi ama demek istediğim marka kolay olunmuyor, bu bahsettiğim markalar ve bunlar gibi aklıma gelmeyen birçoğu demek ki yıllardır satmış olduğu ürünlerin kalitesi ile müşterilerini memnun etmişler öyle değil mi? O zaman bu markalara elbette biraz daha fazla para ödemek olağandır, tercih herkesindir, alırsın almazsın ayrı ama bu ürünlere "marka satıyor" demek biraz haksızlık olur bence.

Coşkun Kumru

Aktif Üye
Tepki
33
Öncelikle teşekkür ederim hocam yorumunuz için, ancak ben Cannondale'ı komple marka olarak tartışmıyorum. Cannondale SL4 ile bahsettiğim modeller arasında bir kıyaslama yapıyorum. Elbette Canondale bir dünya markası, belirli bir saygınlığı var ancak Sl 4 ün diğer iki modelden daha üstün bir bisiklet olduğunu düşünmüyorum. Fiyatlar da hemen hemen aynı aralıkta olduğundan, Cannondale SL 4'ü tercih etmek için pek bir sebep bulamıyorum. Arabalardan örnek vermişsiniz; mesela Volkwagen Polonun başlangıç modelini almak yerine ben Seat İbizanın dolu modelini almayı tercih edebilirim. Ama kesinlikle Seat Volkswagenden daha iyi demem. Kıyasladığımız kavramın marka değil de "modeller" olması nedeniyle, SL 4'ü tercih etmem için Markanın iyi olması dışında ekstra bir avantaj göremiyorum...

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ