1000 tl civarı alivio vites sistemli bisiklet?

cihataktag

Aktif Üye
Tepki
61
İsim
CİHAT
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba arkadaşlar. Uzun süredir bisiklet araştırıyorum bi bulamadım bisikletimi. Tam buldum diyorum bir şeyi çıkıyor vazgeçiyorum. Deli olacağım neredeyse :)

Neyse konuya geçelim. Bisikleti şehirler arası turlar için istiyorum. Türkiye'nin yollarını göz önüne alırsak kilitli masa şart. Ya da şöyle açıklayalım.

Fiyat 1.000 tl civarı
V-fren
Kilitli masalı
Alivio sistemli. (sanırım yok bu yüzden acera)
Türkiye turunu kaldırabilecek bir bisiklet.

Bildiğiniz önerebileceğiniz TUR BISIKLETI var midir?

Scudo

cihataktag

Aktif Üye
Tepki
61
İsim
CİHAT
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erdal YILMAZ

Hocam tur bisikleti arıyorum

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
valla giriş seviyesinde herkes sedona ve kron mtbleri tavsiye eder ama özellikle bir model söyleyemem eğer beğendiğin 1-2 link atarsan, o komponentlerin o fiyat edip etmeyeceğini söylemeye çalışırız, bu arada kilitli maşa alacaksan direksiyondan kilitli olsun, yokuş başında dur kiliti kapat, toprak geldi ya da yol bozuldu aç mümkünse direksiyondan olsun bir de v fren olsun madem ki uzun tura çıkacaksın disk lüzumsuz ağırlık + sorun çıkartırsa tamiri daha zor.

cihataktag

Aktif Üye
Tepki
61
İsim
CİHAT
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Ekmekçi

Hocam v fren şartını da ekledim. Teşekkürler. Ancak uzun tur bisikleti arıyorum mtb değil

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Red Sterling

Gürkan GENÇ Kron marka bisikleti ile dünya turuna çıkıyor. Bunu Kron'u övmek için yazmıyorum, gerekli aksesuarlar alındıktan sonra tur yapmamanız için bir neden yok. Buradaki insanlar çok daha düşük seviyedeki bisikletler ile turlara çıkıyorlar.

Ayrıca 1000 TL. civarına alivio setli bisiklet bulmak çok kolay değil. 1000 TL. civarındaki bisikletlerin neredeyse %90'ı acera ve altus ile donatılmış durumda.

Karar sizin.

cihataktag

Aktif Üye
Tepki
61
İsim
CİHAT
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Ekmekçi

Hocam v fren şartını da ekledim. Teşekkürler. Ancak uzun tur bisikleti arıyorum mtb değil

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Farklı marka model tavsiye edilebilir ancak çekiş sistemi ve fiyatı istediğiniz gibi olmayacaktır. Bunları da göz önünde bulundurun.

Şimdiden hayırlı olsun.

cihataktag

Aktif Üye
Tepki
61
İsim
CİHAT
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erdal YILMAZ

Evet haklısınız ancak gürkan genç kron xc bisikletin hemen hemen bütün parçalarını değiştirdi. Benim öyle bir imkanım yok malesef.

Evet alivio bulamadım o yüzden buraya yazdım belki vardır diye. Genelde hep acera ve altus görüyorum. O zaman mecbur acera alacağız malesef. Aklımda şu bisikletler var belki daha iyi bir öneride bulunabilirsiniz.

Sedona 331= frenleri hidrolik olmasa direk alacağım bisiklet

Scott sportster 50= kadrosu hafif ancak kilitli masa mi bilmiyorum

Merida crossway 20= masa kilitli değil

Tepki
9
Bisiklet
Merida
(link)

Türkiye turunu kaldırır mı, bu tur için nasıl bir bisiklet olmalıdır bilmiyorum. Ben Crossway 40D kullanıyorum. Çok memnunum bisikletimden.

cihataktag

Aktif Üye
Tepki
61
İsim
CİHAT
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Çağlar Arslan

Kilitli masa mi?

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
marka hakkında bi şey diyemem ama bildiğim kadarıyla salcano city sport 30 bütün isteklerinizi karşılıyor.

cihataktag

Aktif Üye
Tepki
61
İsim
CİHAT
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ALTINBAŞAK

gecen sirkeciden gecerken gordum saticiya fiyatini sordum. 890 tl dedi nakit %20 indirim yapariz dedi hic pazarlik etmeden. fiyat cok cazip geldi ama salcano markasina pek sicak bakmiyorum acikcasi