10 TL'ye bisiklet ışığı

Mehmetg.

Aktif Üye
Tepki
309
İsim
Mehmet G.
Bisiklet
Sedona
Bisikletim için ön aydınlatmaya ihtiyacım vardı. Fiyatlar çok yüksek gerçekten anlam veremediğim kadar yükseklerdi. 300 liraya bile ön aydınlatma görünce ben bunları alamam diyip başka şeyler düşünmeye başladım :) Carefoursadan 10 tl ye aldığım her yerde bulunabilecek çok güçlü ışığı çok amatörce plastik kelepçelerle gidona sabitledim. Prizden şarj olabildiği için çok işime yarıyor. Şarjı sürekli kullanımda 5-6 saat kadar gidiyor. Pil bitince kelepçeleri kesip doldurup tekrar yerine takıyorum ne yapalım 10 liraya bence değer bu zahmet :)

Scudo

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.102
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
aliexpress'de el fenerlerini gidona sabitlemek için aparatlar var, mediamarkt'da da güzel fenerler gördüm, deneyerek birini alacam, zaten şarjlı kalem pilim var, cebime de yedek atarım şarj bitti derdi olmaz.

Gurkan S.

Bayağı Üye
Tepki
319
İsim
Gürkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3-5 dolara aliexpress'te ön arka set ışık satılıyor. Ben kullanıyorum gayet memnunum.
Bir fenere 150-200 tl vermeyi bende doğru bulmuyorum :)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Urun resminide paylasir misin arkadasim .?

Mehmetg.

Aktif Üye
Tepki
309
İsim
Mehmet G.
Bisiklet
Sedona
@firestone daha ucuza daha güzel ışığınız olacak eminim. Benimki çok basitçe 2-3 kelepçeyle tutturulmuş bi şekilde. Öylede yapılabilirdi tabi vaktim olursa bakacağım

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
(link) ali express ten bu tarz ön far lardan aldım. 2 bisikletimede kullanıyorum. Gerçekten aydınlatması inanılmaz güçlü. bir powerbank la canavar gibi işimi görüyor. 200-300 tl leri vermeye gerçekten hiç gerek yok. Bu işte birazda marka vs. etkenleride devreye giriyor.

Mehmetg.

Aktif Üye
Tepki
309
İsim
Mehmet G.
Bisiklet
Sedona
@serkant yakıt abi merhaba aldığın ürünü görsem bende alabilirdim küçük ve kullanışlı ışığın gücüde yerinde demişsin. Powerbanki bisiklette nereye koyuyorsun? usb kablo sürekli bağlı kalmak zorunda değil mi çalışması için yada şarj edip usb kablo çıkarılabiliyor mu

@mariokaldato gidona bağladığım resimde gözüküyor diye ayrıca koymamıştım buyrun 27 ledli modeli 15 tl olmuş benimkinden daha da güçlü

Mehmetg.

Aktif Üye
Tepki
309
İsim
Mehmet G.
Bisiklet
Sedona
@serkant yakıt gayet güzel abi güle güle kullan şu benim ışığı biraz deniyim olmadı seninkinden almayı düşünürüm. Görünüş olarak kötü duruyor da bisikletin önünde :)

• Beğen
Tepkiler: serkant yakıt

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.333
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında bisiklet ışığını bisiklet ışığı yapan sadece aydınlatma değil. Bazı standart normlara göre karşı taraftan gelen araçların gözünü almaması ve ışığı dağıtmadan belirli bir noktaya toplaması. Gidiş geliş bir yolda karşı taraftan gelen aracın gözünü alacak bir ışık kullanmak olası risklerimizi ikiye katlamak anlamına gelir.

cenderme

Üye
Tepki
47
İsim
Cevdet
Bisiklet
Mosso
A 101 de el feneri var 9.90 TL ye bir tanede toka ile gidona tutturdun mu tamamdır o iş [emoji6]

Dünyada hiçbir şeye minnet etme, özgürIüğünü ancak bu şekiIde koruyabiIirsin.
Hz. ALİ (a.s)

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.102
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Dağcı Çaylak Aliexpress den bekleyene kadar burdan alınabilir 5 tl (link)

Ya da başka bi çeşit tutucu 9.90 tl ücretsiz kargo (link)

Mehmetg.

Aktif Üye
Tepki
309
İsim
Mehmet G.
Bisiklet
Sedona
@Dağcı Çaylak o beyaz kelepçeleri tekzenden torbayla aldım. Kablo düzenleyici diye geçiyor sanırım. İçinde 100 kadar vardır 3 lira gibi bir şeydi. Arkadaşın attığı tutucular daha iyi tabi de bu ışığı tutmaz onlar :)