10 Ocak Caddebostan Turu

Ulaş Apak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.636
Geleneksel turumuzu bu perşembe de gerçekleştiriyoruz.
Her zamanki gibi Caddebostan Migros'un arkasındaki sahil şeridinde buluştuktan sonra 20:30'da yola çıkacak, Dragos'da Avşar Cafe'de kısa bir mola verdikten sonra aynı güzergahtan geri döneceğiz. Yağış beklenmemekle beraber hava oldukça soğuk olduğundan kelli, katılanların sıkı giyinmeleri tavsiye olunur.
Bisiklete binmeyi bir bahar-yaz eğlencesi olarak görmeyen herkesi bekleriz ;)

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Suda
Scudo

Mr.Devran

Aktif Üye
Tepki
61
İsim
Volkan Devran
Bisiklet
Salcano
Ne oldu gelen oldu mu? umarım olmuştur..

Campagnolo

Üye
Tepki
67
@robinthegreen

Tam üstüne bastınız , o zaman sizi Her Cumartesi Pazar Saat 09:00' da antrenman turumuza devamlı bekliyoruz.
Nejat KURAYNİ

Ulaş Apak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.636
Turumuz biraz önce nihayete erdi.
Bu sefer de ben ve Selçuk abi olmak üzere iki kişiydik. Dert etmedik, Avşar'a kadar pedalladık, çaylarımızı içtik ve döndük. Yine de havalar soğudu diye bir anda elini eteğini çeken arkadaşlara sitemimiz var doğrusu.

Ulaş Apak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.636
Haftasonu antrenman turlarına gelmek içimde ukde değil zannetmeyin, fakat önceki gece makul bir saatte yatmış olmayı ve öğleden sonrayı da dinlenerek geçirmeyi gerektirdiği için denk düşüremiyorum bir türlü.

Exiledd

Üye
Tepki
14
@Campagnolo
Ya bu yol turlarimi mtb mi....Nerden donus....İyi pedallar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ya arkadaşım neden bahsediyorsun anlamıyorum haftalardır. Birşey yazmayayım diorum ama dayanamadım artık...

Turu düzenleyen , ve ellerinden geldiği kadar katılmaya çalışan insanlar (ki bu insanlara bende dahilim) gün geliyor çeşitli nedenlerden , hastalık , Mesai , iş yoğunluğu , ve şu an sayamadığım bir çok nedenden dolayı turlara gelemiyebiliyorlar.
Sen sanmaki bu insanların tur anlayışı sadece perşembe turuyla sınırlı , sanmaki başka günler yada geceler bisiklete binmiyorlar...

Siz ne yapıyorsunuz , Kaç haftadır aynı şeyleri yazıp duruyorsunuz , yok bisikletçilik sadece yaz aylarında olmaz , yok sitemimiz var...

Yannış davrandığınızı ve her hafta kafanıza göre yannış yorumlarda bulunduğunuzu düşünüyorum...

Sanırım bu kadar yeter...

Saygılar , Halil UYGUN

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
@robinthegreen

Sevgili Ulaş,öncelikle Geleneksel Turumuzun kutsal bayrağını bu hafta da hedefe taşıdığınız için sizlere sonsuz teşekkürler.Yaklaşık on gündür grip nezle vs. ile mücadele halindeyim,bir türlü tam anlamıyla geçmiyor.Önce sağlık...Sonra bisiklet.Bu arada sağlıkla bisiklet arasına sıralayabileceğim başka önceliklerim de var,kendi adıma.Hatta sağlıktan hemen sonra geliyorlar.Ailem ve işim gibi.Yani bisiklet öncelikler sıralamamda ilk üçe girmiyor.Bu demek değildir ki bisikleti az seviyorum yada yaz eğlencesi olarak görüyorum.Her hava koşulunda bisiklete binebilecek donanıma da sahibim.Sadece keyif alacağımı düşündüğüm ortamlarda binmeyi tercih ediyorum.Hobilerimizin var oluş nedeni zaten bu değilmidir.Sözüm meclisten dışarı,birbirimizi düelloya davet eder gibi bisiklet turlarına davet etme tarzını da gülünç buluyorum.Binenlere helal olsun,herkes kendi çapında binsin,herkesin çapı farklı olsun,yarışmak isteyenler pistleri doldursun,bisikletlerimiz ve bisikletçiliğimiz üzerine polemikler yaratmayalım.Birbirimizi yok yere kırmayalım en azından bisiklet üzerinde ve çevresindeyken.Haftaya bir aksilik olmazsa görşmek dileği ile...
Tüm bisikletsever dostlara sevgi ve selamlarımla...

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ExiLedd

yol mtb farketmiyor, antrenman yapmak isteyen katılıyor turumuza. kimi gunler sabiha gokcen kimi zaman F1 speedpark. yeterki asfalt kuru olsun, özellikle cekirdek kadrodaki arkadaslar sürekli pedal ceviriyorlar. herkesi bekleriz tura.

detaylı bilgi için buraya

(link)

Ulaş Apak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.636
Hüseyin abi, büyük geçmiş olsun ve nazik açıklaman için de teşekkür ederim. Elbette (hemen hemen) hepimizin hayatında bisikletten daha büyük öncelikler vardır ve bunlar kimi zaman bisikletin önüne geçecektir, buna hiçbir sözüm olamaz.
Halil abi, elbette bisiklet tutkunuzun perşembe akşamları ile sınırlı olmadığından haberdarım, nitekim Avşar Büfe'den de söylediler geçen hafta geldiğinizi. Çok da iyi ediyorsunuz, inşallah bir gün ben de katılabilirim.

Yalnız şu var, bir sebeple perşembe turuna gelemeyeceğinizi buradan haber verseydiniz iyi olurdu, sizlerden bu tura dair herhangi bir mesaj gelmeyince ve iki hafta üst üste gelip sizi göremeyince elimizde başka bir veri olmadığı için işte böyle saçma çıkarımlarda bulunduk. Siz mutlaka bunu kendi aranızda konuşmuşsunuzdur, fakat neticede ben ne MSN kullanıyorum, ne caddebostan bisikletçiler e-posta listesine üyeyim, ne de bir-iki kişi hariç forumdakilerin telefonuna sahibim, bu yüzden sizin aranızda konuştuklarınızdan haberdar değilim. Yıllardır bu turların öncüleri olmuşsunuz ne de olsa, forumdan katılmayı düşünenler sizden ses seda bekliyor. Gelememe durumu olduğunda önceden buradan yazarsanız biz de ona göre hareket eder, yanlış sonuçlara da varmayız.
Sürç-ü lisan ettiysem affola.

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
@robinthegreen

Ulaş,iletişim konusunda haklısın,haftaya görüşmek dileği ile...

Tepki
37
ulaş, sen yağmurda da olsa soğukta olsa ben binerim bisiklete diyen bir insansın, ben ise değilim. bu kadar basit. evet yazın ve baharda bisiklete binmekten daha çok keyif alıyorum. yağmurda binmekten keyif almıyorum, soğuktan zaten nefret ediyorum, bırak bisiklete binmeyi evden dışarı çıkmamaya çalışıyorum mümkün mertebe. bu yüzden ocak ayında akşam ayazında sahil yolunda bi tarafım donarak bisiklete binmek bana keyif vermiyor.

bu yüzden yağmur ve soğuk koşulları oluştuğunda tura gelmeyenlere sitem etmeni oldukça garip buluyorum. sen istediğin gibi turlamaya devam et ama lütfen insanların seninle aynı şekilde düşünmelerini ve davranmalarını beklemekten vazgeç.

MertDokur

Daimi Üye
Tepki
205
Üstünüze afiyet zehirlenmiş bulunuyorum üstüne bugünde sınavlarım vardı ne yazık ki... Haftaya sınavlarımda bitmiş olucak artık kaçmaz benden, kendimi kitaba, bisiklete, fotoğrafa fln vericem, yaşasın özgürlük!