10 Nisan - Şile Turu - SBG

marule

Daimi Üye
Tepki
406
Selamlar

Bu haftasonu pazar günü dağ yollarından şileye gitmeyi planlıyoruz. :)

(link)

buluşma yerimiz f1 pisti önü veya orhanlı köprüsü, orhanlı köprüsü 8.30, f1 pisti 9.00da buluşulur. en fazla 9.10 geçeye kadar beklenir.

Zor bir yol, 115 km civarında, bol rampalı. Çok tempolu gidilmeyecektir, grup disiplini olarak gidilecektir ama katılmayı düşünen arkadaşların biraz kondisyonu olması iyi olur. Yoksa yolda çok zorlanırsınız, bizim için pek bi sorun olmuyor, bekliyoruz ama siz çok fazla yoruluyorsunuz.

KASK zorunlu, ELDİVEN önerilir. iç lastik, yama takımı.. gibi yedek malzemeler de yolda hayat kurtarır. Yağmur yağma ihtimali var, ona göre de yağmurluk vs alırsak bir sorun olmaz. Yok ben ıslanırım sorun değil diyenler almayabilir tabi:D

katılım listesi
1- marule (mert)
2- eren
3- globaldriver (uğur)
4- Charriere (ahmet)

not: çöp poşetinden yağmurluk nasıl yapılır merak edenler için
(link)

Scudo

Charriere

Daimi Üye
Tepki
135
Ben semin yan çizip sultanahmete mi dönsek diyordum ki konu açılmış bile :D

Netce itibariyle siz varsanız bende varım nire isterseniz gidelim :)

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
:=) valla hakkatten yan mı çizsek yaa:=) bunun için tekrar oylama mı yapsak Mert? yağmurda şileyemi sultanahmetemi gidelim diye:=) İşin şakası bi yana gidelim anasını satim. yağmurda olsa gidelim. Tahminimce yağmur yağsada çok fazla soğuk olmaz diye düşünüyorum. Geçen tur dönüşünde öyle bi yağmura yakalndık ki Uğur anlatıversin:=) Ama yağmurdada zevkli oluyor. Neyse ben şu poşetten yağmurluk yapımına bakayımda iki yağmurluk imal edeyim:=)))

Charriere

Daimi Üye
Tepki
135
@Eren AYDIN

Eren yan çizme önerim daha olacak :D

Kudretbeyin konusunu açtığı (Düzenleyen sanırım Günkut Nebioğlu ) Elmalı barajı keşif turuda iyi gözüküyor.

Kendimi bi an organizasyon kırıcı gibi hissettim :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Charriere

asla öyle düşünme dostum herkes bu forumda bağımsız tur düzenleyebilir en başta ben bütün o arkadaşlarımı daha öncede desteklediğim gibi bu grubuda destekliyorum istanbulda ne kadar çok bağımsız arkadaşlar varsa bu forumda organize olarak tur düzenlemelerini canı gönülden destekliyorum
yeterki bir çok bağımsız arkadaşlar bu tur olaylarına soyunsun çeşitlilik olması çok daha iyi tek bir kişide tur olaylarının bu forumda odaklanmasına pek artık sıcak bakmıyorum

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
@Charriere

Niye yan çiziyon simdi Ahmet?gelicem dedin dedin oylamada da şileyi seçtik. simdide gelmicem diyon:=)) Ben gelmen taraftarıyım ama tabi keyif senin zorla getirecek halimiz yok:=) sen gene gel:=)

Charriere

Daimi Üye
Tepki
135
@Eren AYDIN

yoo lütfen yanlış anlaşılmasın ben zaten geliyorum.Ama isterseniz oraya da gideliriz babında söyledim yoksa hepinizden önce ben olacam buluşma yerinde.(Umarım:) )

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
@Charriere

Tamam hepberaber turu iptal edip başka yere gidelim:p Yok yok. Şileyi bekliyorduk zaten.
Tamam biz senle önce buluşalım. Cd yi getirmiş olursun bana:=) biz muhtemelen uğurla beraber viaportun az daha gerisinde buluşup birlikte gideriz. 8:30da viaportun oralarda olursun. oraları biliyomusun? ben buluşma yerlerini gosteren haritalar eklerim googleden. lazımsa tabi?

marule

Daimi Üye
Tepki
406
@Charriere

hiç sorun değil :) istediğin tura gidebilirsin, sadece önceden söylersen beklememiş oluruz :D darılmaca falan olmaz yani :)

bir de pazar yağmur var kesin galiba, cumartesiye mi çeksek turu diyorum ? cumartesi bana uyuyor, gelecek arkadaşlar ne durumda?

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
cumartesi banada uyabilir.. ahmet ve uğur ne diyolar acaba cumartesi için?
Bua rada Ahmet gelecem dedimi gelir mert:=) öle satmaz. inşallah bakalım :p

Charriere

Daimi Üye
Tepki
135
@Eren AYDIN

Viaportu biliyorum, istersen Cd'yi bu turdan bi kaç gün sonra vereyim içine burada çekeceğimiz resimleride koyarım :D

Bu arada kadir abinin çektiği resimleri nerden aldın. Nasıl temin edebiliriz.

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
@Charriere

Onları bi ara ben msn den falan gonderirim sana sorun değil onlar. kadirin picasa sından almıştım sanırım. gönderirim sorun değil. cd meselesine gelince zaetn gecen turun boyutu 680mb demiştin. bi cd onlar yapıyo zaten. daha ne diye içine koyacaksın? :=) dvd mi yapıcan:p ben onları zaten pc ye cekicem. geçenki turu bi aradan çıkaralarımda bu haftakine de bakarız Ahmet:=) valla zahmet olmayacaksa getirirsen sevinirim. ama illa daha sonra getircem dersen onada diyecek birşeyim yok.

Evet Mert.. Uğurla konuşabiliyorsan bir konuşda, olmazsa turu cumartesiye çekelim. cumartesi hava daha iyi gibi gozukuyo. Sana, bana, Ahmete uyuyor cumartesi. Uğurda uyar derse cumartesi gideriz.

marule

Daimi Üye
Tepki
406
@Eren AYDIN

uğurla konuştum cumartesi %90 uyar dedi. gece foruma yazacakmış.

hava durumu için
(link)

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
tamam o zaman. hava durumu hangi gün iyi derse o gün gideriz bizde:) Cuma günü kesin karar veririz olmazsa. Off daha eve gidicem yaa..

• Beğen
Tepkiler: S. YILDIRIM

globaldriver

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
Ugur Bilgili
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar selam, Cumartesi bir aksilik olmazsa bende katılacağım. Çok ekşın olucak tahminim. Bu turu hep yapmayı istemiştim nasip Cumartesiyeymiş.

marule

Daimi Üye
Tepki
406
@globaldriver

herkesten izin aldığımıza göre, tur zamanı %90 cumartesi olmuştur diyebiliriz. yarın da geçsin de hava durumundan bir emin olalım bakalım neymiş.

globaldriver

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
Ugur Bilgili
Bisiklet
Trek
@marule

Meteorolojiye inanmazdım ama en son yaptığımız turdan sonra inanmaya başladım :) Cuma günü ne diyorlarsa hava durumu o olur:in:

emre güven

Daimi Üye
Tepki
749
Arkadaşlar şileye gicekseniz.saglam bir tur olur.biz yagmur soguk altında gititk.12 kişi.aralık gecen aralık ayında.178 km yol yapmışız.kadıköyden-şile.sabah uyanış 5de idi.eve dönüşüm 23:00 :) 4te havalar kararıyordu bide o cok kötü oldu.kolay deyil o şartlarda 178 km zaten 12 kişi gittik.dönüşü sadece 4 kişi yaptık :) bazı sorunlar cıktı.ama sizin icin o kadar sorun olmaz.günler ısındı ve uzadı.keyifli turlar allah'a emanet

• Beğen
Tepkiler: marule