10 km'lik ve fazlası turlarda inanılmaz şekilde tuvalete çıkma hissi!

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Salcano
İyi akşamlar arkadaşlar 4 aydır bisiklet kullanıyorum şu ana kadar 300 km yol yaptım fakat son yaptığım üç turda da 10 km den sonra mola verdiğimde inanılmaz bir şekilde tuvalete çıkma hissi geliyor sebebi ne olabilir acaba seleden kaynaklı mıdır? (bisikletin selesi düşük değildir tam pedal bastığımda ayağım düz bir şekilde oluyor) Bir de aklıma şu geldi hani bahsedilen bir konu vardı şu an hatırlayamadım kan akışıyla alakalı acaba o yüzden mi kaynaklanıyor bilemiyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

Scudo

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Gereğinden fazla su içtiğiniz için oluyordur.

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Salcano
Yok hayır ondan kaynaklanmadığına eminim çünkü bisiklet ile çıktığım zamanlar çok fazla su içmemeye dikkat ediyorum turum bittikten sonra su veya soda içerim.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
tur esnasında bol su içmekten zarar gelmez.. şahsen ben susuz duramam :islik:

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Salcano
Bir keresinde fazla su içtiğimde afedersiniz midem biraz bulanmıştı o yüzden fazla içmemeye özen gösteriyorum fakat uzun turlarda seleden mi kaynaklı yoksa tayt kullanmıyorum o yüzden mi kaynaklı bir sorun bilemiyorum.

Gökhan G.

Aktif Üye
Tepki
118
tayt kullanmak, sık sık ayakta kullanmak bu durumu azaltıyor. ama uzun süreli binişlerde idrara çıkma isteği yada ereksiyon sık olan bir durum. hissizlik olmadığından eminsen doğru yoldasın, doğru gitmeyen bir durum sezdiğinde bir üroloji randevusu sorununu çözecektir :)

beraber bindiğimiz bir grupta bir abimiz prostat selesi gibi birşeylerden bahsetmişti bir ara bu durumu azaltan, araştırabilirsin.

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Salcano
@gökhan gündüz

Peki sağ olun bunu bir araştırayım o zaman.