10 Kasım

Scudo

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.300
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Mustafa Kemal'in Evladı Var Mıydı ?

10 Kasım 1938'de sadece ülkemiz değil dünya büyük bir kayıp yaşadı. Tarih yazan bir deha aramızdan ayrıldı. Mustafa Kemal Atatürk'ü yuvarlanan bir çiğ gibi gitgide büyüyen bir özlemle, saygıyla anıyorum.
Birtakım yaratıklar, Mustafa Kemal'in çocuğu yok deyip dalga geçiyorlarmış.
Burada tarihi bir gerçeği açıklıyorum:
Mustafa Kemal'in bildiğim bir evladı var.
O da ben'im.
O'nun evladı olarak anılmak bana şereftir, gururdur.
Bilmediğim belki nice nice evlatları da vardır.
Ve onun bu evlatlar onun ölümüyle sona ermeyecek, günbegün artacaktır.
Sen de Mustafa Kemal'in bir evladıyım diye gerçekten hissedebiliyorsan ne mutlu.

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
873
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
440A802F-5CC5-41B0-BE05-7A65E3C12681.png
Bir insan düşün ki her konuda araştırmış, yanımdakilerden arkamdakilerden bana ne fayda var demeyip, önce onları da kendilerine inandırıp, ikna edip, geliştirip bir ülke kurmuş, bu ülkeyi çok kısa zamanda bir çağ atlatmış. Yalnızca bu ülkede değil dünyada hayran olunan bir lider olmuş. Hem bir savaşçı hem bir merhamet timsali olmuş. Hem bir asker hem bir öğretmen olmuş. Hem en tepede hem herkesle eşit olmuş. İşte bu yüzden Atatürk olmuş, ölümsüz olmuş. Gidişinin ardından tam 80 yıl olmuş.
Hoşçakal paşam...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çok az insana nasip oluyor ölümsüz olmak. Kendisine çok hakaretler ediliyor ancak kimse hırsızlık yaptı diyemiyor.

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
(link)

Her geçen gün artan saygı,sevgi,minnet,özlem ve rahmetle...
Işıklar içinde uyu sevgili ATATÜRK...Yolum sensin...

Son düzenleme:

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.316
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
“Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” (Mustafa Kemal Atatürk) Sevgiyle, özlemle, minnetle, rahmetle…

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Unutmayız , çünkü unutulmaz ...

Sarı saçlım , mavi gözlüm . Ruhun Şad olsun. Onca yokluğun içinde ; bir araya getirdiğin millet ile kazandığın savaşlar , zamanın çok ilerisindeki devrimci görüşlülüğün , kurduğun bu güzel Cumhuriyet , bize bıraktığın mirasların ve her Türk gencinin kulağına küpe edip asla unutmaması gereken ilkelerin ve düşüncelerin.
Allah ‘ın bu yüce millete gönderdiği seçilmiş baş kumandansın...

Adın üstünde.... Atatürk’sün.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
binada çalışan asansör montaj işi yapan çalışan, etrafında kimsecikler yokken, 0905 te sirenler çalınca işi bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. bunun izahını yapamıyorum ben. bu dünyadan göçüp giden çok az kişiye nasip olur böylesi saygı ve de sevgi.