10 Kasım

liteon

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
b'Twin
Tüm mesajları tek tek okudum ve niteliksizliğin, bayağılığın ve yobazlığın ivme kazandığı bir dönemde Cumhuriyetimizin kurucusu, ebedi lideri ve gerçek başkomutanına karşı bu sevgi ve muhabbetten gurur duydum, hepinize helal olsun. Bu vesileyle Atatürk'ümüzü tekrar rahmetle, minnetle, saygıyla anıyorum.

Scudo

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.516
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hafta sonuna denk gelseydi bi bisiklet turu olurdu kesin.

• Beğen
Tepkiler: tolga akyol

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
@Soner H. Arslan
Çomar işte :)

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.516
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@tolga akyol

Aaa? Hiç haberim yok.. :eek:ops:

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Konu başlığı ilgisiz tüm mesajlardan temizlenmiş, mesaj sahipleri konudan uzaklaştırılmıştır.

Forum kuralları forumun her yerinde olduğu gibi burada da geçerlidir. Uymamakta ısrar edenler daha ağır yaptırımlara maruz kalacaktır.

• Beğen
Tepkiler: ahmtbag

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Sadettin Z.

Öncelikle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk'ü anarak başlamak isterim.

Ama yazacağım başka:
Zaman zaman farklı başlıklarda "Yönetim, Yöneticiler" gibi kelimeleri görünce araya girip itiraz etmek geçiyor aklımdan. Moderatörler aslında birer "Yönetici" değildir, ya da kendi adıma ben "Yönetilmek" istemiyorum. Ama sonra alıntıladığım bu mesaja neden olanları düşününce "Biz galiba yönetilmekten hoşlanıyoruz" diye düşünüp itiraz etmekten vazgeçiyorum...
Kimbilir belki bir gün tüm forum sakinleri de yönetilmekten vazgeçip kurallara düzgünce uymaya karar verirler de her türlü sohbet ya da tartışma "Yönetici"ye gerek kalmadan forum tarihindeki yerini alır.

• Beğen
Tepkiler: ahmtbag

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kudret Kurtcebe

geçen yıl andık onu ,bu yılda anıyorum her zamanki gibi,unutulmaz bir yaşam serüveni varki
cephelerde geçmiş yaşamı ,o cepheden bu cepheye filistin ,musul ,derken çanakkale ,kimdi komutan liman paşa
yani, liman fon sanders ,ülke balkan harplerinde bir çok vatan evladını kaybetti ,sıra çanakkalede idi, oradada bir çok vatan evladı yaşamını yitirecek idi,ne için vatan için ,vatan uğruna ölündüğü vakit anlam kazanmakta ,itilaf devletlerinin savaş gemileri,türk topçusunun kararlı atışları ile hezimete uğrarken ,nusret mayın gemisi esas darbeyi vurdu ,tarihin şimdiye kadar görmediği bir olay yaşandı ,bir orta doğu ülkesi bir 3 ' üncü dünya ülkesi süper devletleri hezimete uğrattı, başta ingiltere ,batmayan imparatorluğu çanakkalede bi güzel battı ,gemiler çanakkalede deniz dibinde hala durmakta,
pek bizi sevmeyecekler bu yüzden ,ama biz suçlu değildik ,vatanı koruyorduk,
savaş cinayettir ,ama savaşın tek haklı yönü ülkeniz işgal edildiği zaman topraklarınızı savunmaktır,burada konuçlandık bu topraklarda bir yere gidecek halimiz yok,
türk tarihine baktığımızda orta asyadan bu yana zaferlere gark olmuşuz,bu ülkenin insanları inançla savaşır ,malazgirtten istanbulun fethine kadar akabinde viyana kadar uzanan osmanlı ,bu kadar büyük bir çoğrafyanın uzun zaman elde tutulmasının zorluğunu osmanlı görmüştür ,tek tek topraklar milliyetçi akımlar ile elden gitmiştir,sonunda bize kala kala kendi topraklarımız kalmıştır,
1915 de çanakkalede bir tokat atan türkler ,1916 da bir tokat daha atmışki bu zafer bize unutturuldu kut paşanıın zaferi kut ül amare savaşı ,35.000 ingiliz askeri 350 ingiliz subayı ve 13 ingiliz generalini osmanlı ordusu esir almış idi batmayan imparatorluk ikinci kez tokatı yiyince ingilizler bizi hafife almamayı öğrendiler
ve bu günde öğrenecekler ve diğerleri,
rahat uyu atam sen rahat uyu, merak etme bu ülkede halkın içinden bir çok hür general çıkar kendini feda eder .
nur içinde yat atam....

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@Sadettin Z.
bu arkadaşlar uymamakta ısrar ediyor, dünden beri yapmadıkları provokasyon kalmadı, rica ediyorum gereki yapın. Hayır buraya gelip sacma sapan seylerle bizi geriyorlar, sonra mesajlar siliniyor başka başlıkta devam ediyorlar. Buna ne hakları var?

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
1800-1960 arası sömürge olmuş devletlere baktığınızda(şimdi açıktan görülmüyorlar o ayrı tabi) Atatürk'ün niye ülkenin bağımızlığını,halkın özgürlüğü için çabaladığını daha iyi anlarız aslında.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Atatürk'ün değerini, onun mücadelesini verdiği şeylerin aksini yapanları gördükçe daha iyi anlıyorum.

İnsanoğlunun tarihini okumayı severim. Her çağda olaylar çığrından çıkmış, insanlık ilerleyeceğine, gerilemiştir. İnsanın can damarı Yaradana inançtır. Tabii ki, her çağda Yaradanla insan arasına girip onu yönlendirenler, sömürenler, kullananlar olmuş ve halen olageliyor. Her tür belanın altında bu aracılar yer alıyor. Peki, neden inanç bu kadar kolay sömürülüyor? Irvin Yalom, Varoluşçu Psikoterapi kitabını buna adamış. Her insanın dört açmazı var: Hayatın anlamı, ölümünün farkındalığı, yalıtılmış olması (bütünleşememek) ve özgürlük açmazı. 900 sayfalık kitap sadece bunları ele alıyor. İşte, Yaradan inancını kendi çıkarlarına göre kullananlar, bu dört açmazı kendilerine sağlam kale edinmişler. Batı, yüzyıllar süren bu din aracılarının boyunduruğundan Rönenansla kurtulmayı başarmış. Akıl ve bilgiyi mihenk taşı yapmıştır. Atatürk, Yaradan inancını kullanarak yapılan sömürüyü engellemek için, o şartlarda en doğrusunu yapmıştır. Atatürk'ün ne kadar haklı olduğunu, maalesef günümüzde yaşayarak gördük ve görmeye devam ediyoruz. Sosyal yaşamın temelini akıl ve bilim doldurmadıkça, insanları din, dil, ırk, milliyet, kültür gibi nedenlerle ayırmaya ve bölmeye devam ediyoruz.