1 Temmuz - 8 Temmuz <<>> İzmir --> Fethiye

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Hüseyin GÜNEŞ tarafından paylaşıldı.

 1. Hüseyin GÜNEŞ

  Hüseyin GÜNEŞ Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  33
  Beğeniler:
  50
  Şehir:
  Balıkesir - İstanbul
  Seviye:
  Biz Ersan ve Hüseyin Esenler Menderes İÖO'dan iki öğretmen böyle bir gezi yapmaya yaza doğru karar vermiştik. Tatilin ilk günü tura çıktık ve başarıyla tamamladık. (Allah'a şükür bir teker bile patlatmadık :D ) Biraz maceralı da olsun diye hiçbir kalacağımız yer belli değildi. Elimize kamp yerlerinin yazılı olduğu bir rehber aldık ama hiçbirine bakmadık. Gezi yorucu fakat gerçekten çok güzeldi...:in:

  Bisikletlerimiz Salcano City Sport'tu. Diğer teknik detayları da istenirse yazabilirim.

  31 Haziran - 1 Temmuz --> İstanbul - İzmir Otobüsle
  1 Temmuz --> İzmir Otogar - İzmir Doğanbey (70 km civarı)
  2 Temmuz --> Kuşadası ()
  3 Temmuz --> Söke (20km)
  4 Temmuz --> Didim - Akbük Koyu - Kazıklı Koyu ()
  5 Temmuz --> Bodrum (100 km civarı)
  6 Temmuz --> Feribotla Datça - Marmaris (100 km civarı)
  7 Temmuz --> Marmariste Keyif ve Dinlenme (100 km civarı)
  8 Temmuz --> Fethiye (130 km)

  Azami Hız : 72km
  Azami Yol : 130 km (Marmaris - Fethiye)
  Azama sürüş süresi : 9 saat civarı (Marmaris - Fethiye)
  Ayrıca iyi olmasada birde günlük tuttum. Umarım bu güzergahı kullanacaklara azda olsa biraz fikir verebilir.

  (Son olarak bu tur için arka bagajlarımızı takmak için o kadar yorulan Bakırköy Delta bisikletten Gürkan'a çok teşekkürler...)

  30.06.2009 Salı akşamı saat 10:00 da otobüsle İstanbul otogarından İzmir’e doğru yola çıktık. Sabah saat 8:45 civarı İzmir otogarındaydık. İndiğimizde hemen bisikletlere bagajları yükleyip yola koyulduk. Amacımız Konak meydana gitmekti. Görevlinin tarif etiği yolu bulamayıp tam otoyola girecekken polisin bisikletliler kenara çık anonsuyla kenara çektik. Polis b ize otoyola girmeden nasıl gideceğimiz tarif etti. Fazladan birkaç kişiye daha sorarak Alsancak sahiline indik. Sahile geldiğimiz gibi Bisiklet forum üyelerinden Şenol ile karşılaştık. Biraz muhabbetten sonra Konak meydana doğru yola çıktık. Konak meydana vardığımızda kısa bir kahvaltı yapıp sahilden Seferihisar’a doğru yola çıktık. Sahil yolu boyunca karşıdan esen rüzgâr bizi biraz zorladı. Güzelbahçe’den sonra Seferihisar yoluna girdiğimizde güneş sıcaklığını iyice hissettirmeye başladı. Bu bölgede rüzgâr ardımızdan estiği için çok rahat yol aldık. Yol üzerindeki bir çay bahçesinde biraz dinlendikten sonra 1:15gibi Seferihisar’a vardık. Merkezdeki bir çay bahçesinde biraz dinlendikten sonra haritaya bakarak yola devam etmeye karar verdik. Aslında ilk hedefimiz Seferihisar’dı. Buraya kadar 60km yol gittik henüz bir yorgunluk hissetmiyorduk. Kiraz alarak yola tekrar koyulduk. Yolun bu kısmına kadar neredeyse hep düz olan yol burada keyfimizi kaçırmaya ve gerçek yüzünü göstermeye başladı. Doğanbey Payamlı’ daki kamp kurduğumuz yere kadar tam 21 km sürekli olarak iniş çıkış vardı. Kamp yaptığımız yere 5-6 km mesafedeki 3 km lik çıkış bizi iyice yordu, ancak bu bölümden sonraki 2 km lik iniş mükemmeldi. Her taraf çam ağaçları ortada yol… Kamp yaptığımız yer Payamlı beldesini biraz geçtikten sonra hemen sahilide belediyenin kamp alanıydı. Çadırları kurduktan sonra soluğu denizde aldık. Denizde yarım saatlik bir keyiften sonra bir balık ızgara keyfi yaptık. Kamp alanının biraz ilersinde biraz önce tutulan balıkların ızgara yapılması ayrı bir keyifti. Balık keyfinden sonra sahilde biraz dolaşıp günü bitirdik.

  [​IMG]
  İstanbul Otogar

  [​IMG]
  İzmir Otogar

  [​IMG]
  Bisiklet Forumdan Şenol - Alsancak

  [​IMG]
  Meydan

  [​IMG]
  Seferihisar

  [​IMG]
  [​IMG]
  İlk Kamp Yeri ve Çadırlar

  -----------------------------------------------
  2. Gün (Günlükleri kağıda yazdığım için bilgisayara aktardıkça burayada ekleyeceğim.)
   
 2. Umut Palabıyık

  Umut Palabıyık Kıdemli Üye

  Kayıt:
  13 Mart 2009
  Mesajlar:
  334
  Beğeniler:
  482
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  Bizim turumuzun aynısı gibi:)

  Böyle bir fikriniz olduğunu bilseydik, 4 kişi yola çıkardık.

  Ayrıca ben de öğretmenim, zümre yapardık hem:)
   
 3. #3
  Hüseyin GÜNEŞ

  Hüseyin GÜNEŞ Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  33
  Beğeniler:
  50
  Şehir:
  Balıkesir - İstanbul
  Seviye:
  gerçekten güzel olurmuş. seneyede karadeniz düşünüyoruz bakalım kısmet belki karadenize...
   
 4. irfancan

  irfancan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  10 Kasım 2007
  Mesajlar:
  559
  Beğeniler:
  696
  Şehir:
  söke
  Seviye:
  Harika bir gezi olduğuna eminim,macera tutkunuzda cabası,paylaşımınız için teşekkürler.
   
 5. planet58

  planet58 Bisiklet aşığı

  Yaş:
  58
  Kayıt:
  11 Aralık 2008
  Mesajlar:
  445
  Beğeniler:
  1.089
  Şehir:
  Trabzon ( ama İstanbullu)
  Adı:
  mümtaz öztürk
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  güzel bir gezi, devamını bekliyoruz...
   
 6. gecekusu333

  gecekusu333 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  23 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  337
  Beğeniler:
  280
  Şehir:
  izmir-torbalı
  Seviye:
  çadır olayı harika birşey yaa bi turda önce bisiklet sonra çadır varsa tur harika demektir(= güzel tur olmuş tebrikler...
   
 7. Yunus Emre POLAT

  Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  19 Nisan 2009
  Mesajlar:
  696
  Beğeniler:
  1.305
  Şehir:
  Aydın
  Seviye:
  Tam tatile yakışır bir gezi olmuş. Emeğinize, yüreğinize, ayaklarınıza vs. sağlık. Ama forumda belirtseydiniz katılan veya geçtiğiniz yerlerde refakat etmek isteyen arkadaşlar çok olurdu. Bunu kabul etmeyiz, bir dahaki sefere haberimiz olsun :)
   
 8. #8
  Hüseyin GÜNEŞ

  Hüseyin GÜNEŞ Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  33
  Beğeniler:
  50
  Şehir:
  Balıkesir - İstanbul
  Seviye:
  2. GÜN

  Sabah 8 de uyandık. Duş, ortalığı toplama bagaj yükleme derken 9’da ancak yola çıkabildik. 10 km civarı düz bir yolda gittikten sonra Gümüldür’de sabah kahvaltısı yaptık. 2-3 km daha yol aldıktan sonra baktık deniz güzel kendimizi denize attık. Yarım saatte orda oyalandıktan sonra Kuşadası’na doğru tekrar yola çıktık. Daha önce kampta sorduğumuzda bu yolun Kuşadası’na kadar düz olduğunu söylemişlerdi. Sanırım giden arkadaşlar uçak yada helikopter kullanmış :) . Kısa bir düzlükten sonra dağ yamacından yola devam etmeye başladık. Yaklaşık olarak 15 km indik çıktık. Saatte tam öğlen vakti olduğundan dilimizde ağzımızda inip çıkmaya başladı. Yanında birde güneşte kaynayan su ile yolculuk iyice keyiflendi… Yol üzerinde Menderes’e doğru olan sapakta bir şeyler almak için durduk. Burada arkadaş kaskını yorgunluktan yere bıraktı. Tam o sırada ters yönde geri geri gelen araba arkadaşın kaskının üzerinden bir güzel geçti :) . Açıkçası kask biraz yamuldu ama parçalanmadı. İniş çıkış bittikten sonra bir düzlüğe geldik ancak hiçbir şey değişmedi. Yol asfalt olmasına rağmen hem çok bozuk hem de karşıdan rüzgâr esiyordu. Kuşadası’na 15 km kala yol kenarında ufak bir köylü gözlemecisine uğradık. Hayatımda yediğim en bol malzemeli en güzel gözleme buydu diyebilirim. Yolculuğun geri kalanında da bol bol gözleme yedik ama böylesi denk gelmedi. Ayrıca yanında bahçesinde yetiştirdiği domateslerden falanda getirdi gözlemeci ninemiz :) . 2 civarı ordan ayrılarak tekrar yola çıktık ancak hala rüzgâr çok etkiliydi. Yol bazen inişli çıkışlı bazen düzdü ama rüzgardan dolayı bisiklet sürmek çok yorucuydu. 3:30 civarı Kuşadası’na vardık. Burada bizi tatil yapmakta olan öğretmen arkadaşımız karşıladı. Geceyi onların kaldığı apartta geçirdik.
  Bugün öğrendiğimiz en önemli şey yol tarif edenlere güvenmemek gerektiğiydi.

  [​IMG]
  Fırat misafirperverliğin için çok teşekkürler

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  ------------------------------------------------------------------

  3. GÜN
  Bugün Cuma olması dolayısıyla sürüşe saat 2:30 da yola çıktık. Doğru düzgün bir tornavida olmadığı için orta vitesimi ayarlarken birde bozdum. Bugün sürüş yaptığımız 22 km yi sürekli olarak orta 2 de gitmek zorunda kaldım. Yokuşlarda gerçekten çok yorucu oldu. Geceyi Söke’de geçirmeye karar verdiğimiz için bugün fazla acele etmedik. Söke’nin bulunduğu düzlüğe gelmek için çok uzun bir yokuş çıktık bugün. Yokuş gerçekten dikti. Yolda tam tepeye çıkınca orda ki köylülerin satış yaptığı ufak bir yerden karpuz alarak güzel bir yemek yedik. (Kuşadası’ndan da peynir ekmek almıştık :) ) . Bu yokuştan aşağı iniş uzun ve çok hızlıydı. Burada yolculuk boyunca gördüğüm azami hızı 72km/s yi gördüm. Söke’ye geldiğimizde öğretmen arkadaşımın eski öğretmen arkadaşlarından birinin daha önce görev yaptığı bir yurtta kaldık.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  Merhabalar,
  Muhteşem bir tur olmuş, devam eden günleri sabırsızlıkla bekliyorum.

  Ellerinize ve ayaklarınıza sağlık...

  Gözlemenin tadını tahmin edebiliyorum. Tamamen doğal ve muhteşem lezzetli... :)

  Sevgiler...
   
 10. #10
  Hüseyin GÜNEŞ

  Hüseyin GÜNEŞ Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  33
  Beğeniler:
  50
  Şehir:
  Balıkesir - İstanbul
  Seviye:
  4. GÜN

  Sabah saat 8:30 gibi uyanıp 8:45te yola çıktık. Yol Didim-Bodrum yol ayrımına kadar hem düz hemde rüzgâr ardımızdan esiyordu. Saat 10:20 gibi yol ayrımında güzel bir Yörük çadırında gözleme yedik. 11:15 gibi tekrar yola çıktık. Yolda biraz ilerledikten sonra ilk defa enerji içeceği denemeye karar verip birer tane aldık. Didim’e kadar yaklaşık 30 km kadar daha yol gittik. Buralardaki bazı koylarda ilginç bir durum söz konusuydu. Bazı yerlerde deniz onlarca metre diz seviyesinde kalıyordu. Fotoğraflardan durum daha güzel anlaşılıyor. Didim’e 1 civarı ulaştık. Biraz dinlendikten sonra bir şeyler yiyip tekrar yola koyulduk. Yemek yediğimiz yerde ilginç bir olayda yaşandı. Garsonun biri köpek savarımızı denemek için köpek aramaya gitti :D . (Bu yolculukta gördük ki köpek savarlar gerçekten işe yarıyor). Didim’den sonra Akbük koyuna kadar pedal çevirdik. Yol hafif inişli çıkışlıydı ama rüzgâr çok sert bir şekilde ardımızdan esiyordu. Bisiklet sürerken gerçekten geriden esen sert bir rüzgâr büyük bir keyif. Akbük koyunda biraz denize girdikten sonra tekrar yola koyulduk. Yolda geceyi geçirmek için Kazıklı koyunda kalmaya karar verdik. Yol çam ormanlarının arasında dağdan tepeden ilerliyordu. Akbük koyunu ardımızda bıraktıktan sonra artık denizden içerilere doğru devam etmeye başladık. Günün sonunda doğru iyice yorulmuştuk. Ayrıca yolculuğun sonuna kadar devam eden sol dizimdeki kötü bir sakatlıkta burada kendini hissettirmeye başladı. Kazıklı köyüne 10-12 km mesafedeki Boğazköy’de durup biraz dinlendik. Açıkçası buralarda farklı bir yola mı saptık acaba, yoksa yolu mu kaybettik diye düşünmeye de başladık. Ancak köylüler bize doğru yolda olduğumuz ve yolun geri kalanını tarif ettiler. Akşam 7 gibi Kazıklı köyünün kenarına zeytin ağaçlarının arasından geçerek geldik. Yol doğa olarak müthiş güzeldi ama çok bozuktu. Sıradan köy yollarındandı. İnce tekerlekli bir yol bisikletiyle bu yollarda gitmek pek akıllıca değildi ama geceyi geçirmek için biryer bulmaya fazla vaktimiz yoktu. Kazıklı koyunda da bizi nelerin beklediğini bilmiyorduk. Kazıklı köyünün girişinden dönerek Kazıklı koyuna doğru çam ormanlarının arasından asfalt ve düzgün bir yoldan ilerledik. Yolun sonuna doğru asfalt bitti ve toprak yola girdik. Buraya kadar bugün yaklaşık 100km yol gitmiştik. Koyda toprak yolda ilerleyerek geceyi geçirmeye uygun bir yer aradık. Allah’tan sanırım başka bir şey istesek olacakmış. İstediğimizden hatta hayal ettiğimizden daha güzel bir yer bulduk diyebilirim. Terk edilmiş denize sıfır terası olan bir balıkçı kulübesi bulduk. Gerçekten müthiş bir yerdi. Burada kalmaya karar verip biraz önce gördüğümüz bir restorana gittik. Birer çupra yedikten sonra gece karanlığını bozan dolunayda ormanın içindeki toprak yoldan ilerleyerek kulübeye vardık. (Restorandakilerin buralara domuzlar geliyor bazen demeleri de bizi biraz korkuttu açıkçası :) ). 11:30 gibi yattık ama gece 4 e kadar uyuyamadık. Ancak dolunayda dalga sesini dinleyerek karşımızdaki müthiş koyu izlemek büyük keyifti. (Açıkçası bisiklet tutkusu olmasa tatilin geri kalanını burada geçirmek sanırım müthiş olurdu.) Bu güzergâhtan bisiklet turu yapanlara kesinlikle burayı tavsiye ediyorum. Kazıklı koyuna gidin ve 2 tane yol ayrımı var ikisinde de sola dönüp sahilden dağın eteğinden ilerleyin ve mutlaka geceyi burada geçirin…

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 11. ersan karataş

  ersan karataş Yeni Üye

  Kayıt:
  26 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  4
  Beğeniler:
  1
  Şehir:
  istanbul
  selam hüseyin kardeş
  günlükleri okuyunca turdaki sanki ben değilmişim gibi gelidi.
  arkadaşım sağol eline sağlık günlükler için.
  seneye turda yine birlikte olmak dileğiyle teşekkürler....
   
  Hüseyin GÜNEŞ bunu beğendi.
 12. yasinymn

  yasinymn Bisikletkolik

  Kayıt:
  21 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.139
  Beğeniler:
  1.319
  Seviye:
  Şahane ayakllarınıza yüreğinize sağlık
   
 13. Halil Atalay

  Halil Atalay Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  7 Ocak 2009
  Mesajlar:
  637
  Beğeniler:
  643
  Şehir:
  B.çekmece, İstanbul
  Seviye:
  güzel bir tur olmuş bir gün bende oralarda tur yapmak istiyorum hele şu karadenizi yapayım
   
 14. Mhmt_EMR

  Mhmt_EMR Kıdemli Üye

  Kayıt:
  1 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  384
  Beğeniler:
  244
  Şehir:
  istanbul - Pendik
  Bisiklet:
  Tern
  Seviye:
  Anlatımız da görüntüler de çok güzel:)
  Paylaştığınız için teşekkürler...
   
 15. Süleyman Şatır

  Süleyman Şatır Bisikletkolik

  Kayıt:
  22 Mart 2005
  Mesajlar:
  1.158
  Beğeniler:
  2.879
  Şehir:
  Fatih / İstanbul
  Seviye:
  Gerçekten güzel bir tur olmuş... Özellikle Kazıklı Koyu'ndaki kamp ve açıkhavada uyuma fikri harika... Bu yaz Çeşme'den Seferihisar'a, ardından sizin takip ettiğiniz rota ile Didim'e gitmek benim programımda da var. Umarım gerçekleştirebilirim... Ama sizin notlarınızı okuyunca; bu yolu sabah ne kadar erken yola çıksam da, bir günde katetmemin mümkün olamayacağını anlamış oldum... Paylaşımlarınız ve özellikle yol bilgileri için teşekkür ediyorum... Yazının devamını merakla bekliyorum...
   
  ersan karataş bunu beğendi.
 16. ersan karataş

  ersan karataş Yeni Üye

  Kayıt:
  26 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  4
  Beğeniler:
  1
  Şehir:
  istanbul
  çeşme seferhisar yolu gayet düz ve yormuyor. çetin yollar ordan sonra başlıyor. gezimizde herşey plansızdı ama size önerim bizimyaptığımız gibi payamlıda kamp yapabilirsiniz.
  Size şunu söyleyebilirim Ege yolları çok zorlu.. Biz bu kadar beklemiyorduk açıkçası.
   
 17. #17
  Hüseyin GÜNEŞ

  Hüseyin GÜNEŞ Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  33
  Beğeniler:
  50
  Şehir:
  Balıkesir - İstanbul
  Seviye:
  sizde yapacağınız karadeniz turundan bahsederseniz sevinirim. kısmetse bizimde şimdiki hedefimiz karadeniz...
   
 18. Kromozom

  Kromozom Yeni Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  19
  Beğeniler:
  17
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Ya ne zevkli olmuştur kim bilir geceleri kalmak falan xD
   
 19. aykutozalan

  aykutozalan Aktif Üye

  Kayıt:
  3 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  143
  Beğeniler:
  59
  Şehir:
  hatay
  Seviye:
  hhaha :D koptum gülmekten ya.''yetti gari''apartmanı :D:D:D...süper bi tur olmuş ayağınıza sağlık.
   
  Hüseyin GÜNEŞ bunu beğendi.
 20. Erhan22

  Erhan22 Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Kasım 2008
  Mesajlar:
  105
  Beğeniler:
  227
  Şehir:
  Edirne
  Seviye:
  Ayaklarınıza sağlık.Benzer rotayı kullanıp Bodruma gitmeyi planlıyoruz yaz sonunda.Umarım sizin gibi keyifli bir tur gerçekleştiririz.
  Tekrar Tebrikler her ikinizede.......
   
  Hüseyin GÜNEŞ bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

GR_VillaOliveGrove_074-630x420.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
3-1484682847509-16suife4qphq8-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...
group-riding-143.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....