1 Soru

N.Erdem TUGRAHAN

Forum Bağımlısı
Tepki
236
arkadaşlar bi sorum olacak dün doruk bisiklete gittiğimde Merida Matts TFS 100-V Ve Disk modelli olanını gördüm Sedona almak için gittiğimde kafam çok karıştı :D Merida da karar kıldım sizce iyi bir bisiklet midir? D Mi yoksa V mi alayım??? birde 1.76 boyunda 70 kiloyum orta sertlikte selelerde rahat ediyorum ve birazda geniş olmasını istiyorum bana sele önerir misiniz :)

Scudo

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Seçim olarak Merida güzel olmuş.İki modelde işinizi görecektir.Hidrolik disk frenin daha avantajları ve görsel güzelliği vardır.Tabi V modeliyle D modeli arasında fiyat farkı var.Sele olarak da üzerinde gelen sele size ince gelirse,selle italia modellerine bakın olmazsa yeni fi'zi:k seleler geldi onlara bir göz atın derim.

C.Ateş

Aktif Üye
Tepki
25
Bende bugün salcano303 sv aldım. Kendi bisikletim diye olaya yanlı yaklaşacağım sanırım:) Merida modeli hakkında bi bilgim yok, salcanodan bahsedecek olursam; aletin üzerindeki parçaları dışarda tek tek kendin toplamaya kalksan daha fazla maliyeti olur sana. Salcano bildiğiniz gibi bu sene atılım yapan yerli bir bisiklet markası. Fiyatlarının piyasada aynı kalitede olan diğer bisikletlere göre düşük olmasının tek sebebi ise tanıtım amaçlı olmasıymış. Mış diyorum çünkü bunu bana bugün aleti aldığım yerde tesadüfen karşılaştığım salcano'nun pazarlamacısı söledi. Ve bu ayın bitimiyle birlikte yeni sezon açılacağı için fiyatlarda otomatik olarak artacakmış. Eğer düşünen varsa elini çabuk tutmasını söylerim..

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Selle Royal Lookin 5236 HEC Jelli Sele (izmirde bir kaç yerde var) . Çok rahat ama tabi biraz geniş, çok sportif görünümü yok. Başka "konforlu sele" modeli denemediğim için karşılaştırma yapamıyorum. Kolay kolay deforme olmayacak kadar kaliteli görünümde. Doğal olarak ağırlığı fazla internetten net rakam bulabilirsiniz. petli tayt olamadan bile rahatlıkla kullanılıyor.
Birde 5235 HEC modeli var o biraz daha sportif. her iki modelde de şuna dikkat etmeniz gerekiyor bayanlar için olanların sonu (DEC) le bitiyor. satan kişi dikkat etmeden hatalı ürün verebilir.
Aslında şunu almayı düşünmüştüm, o sıralar İzmirde bulamadım forumdan 1-2 kişinin tavsiyesi olmuştu. Gerçi ben çok memnunum. (link)

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@jef

Bu linkini verdiğiniz sele kadar büyük bir seleye gerek yok.Zira ben "flow" olarak tabir edilen modelleri önermiyorum.Prostat kanalındaki baskıyı azaltsın diye yapılan bu modeller tam tersi bir etki yaratıyor ve malum bölgedeki kan akışını da yavaşlatıyor.Şu an bende bunlara dikkat ederekten Selle Italia'nın daha konforlu versiyonu olan markası Sportourer'ın Zoo Man Gel selesini kullanıyorum.Marka zaten Selle Italia'nın ve Selle Italia'nın patentleri kullanılıyor.Kadın ve erkekler için ayrı modeller üretiyor.Sportourer'ın sitesine bir göz atabilirsiniz,oradaki "performance" bölümündeki seleler bizim için en uygunu gözüküyor.Zira ben ilk FLX Man Gel modelini alacaktım,sonra seleyi bir gördüm hiç fotoğraftaki gibi değildi.Çok büyüktü.Baskı konusunda ise söyleceğim,jelli,düz ve arkası geniş modeller (130 mm. ve üzeri diyebiliriz.) baskıyı en aza indiriyor.Bunun dışında sürüş pozisyonu da önemli.

Tepki
8
@uurrr

hayırlı olsun bisikletin.ben de bu yakınlarda ng 303 sv almayı düşünüyorum da bu söylediklerin kesin mi acaba?birde nereden ne kadara aldığını sorabilir miyim?

C.Ateş

Aktif Üye
Tepki
25
Çarşı tramvay durağının hemen arkasında bir mağazadan 792liraya aldım. Zaten içeride ve dışarıda onlarca salcano var, dükkanı görmemen imkansız yani:) Dediklerimin doğruluğuna gelince fiyat artışı olacağını bana mağazadaki görevliler söyledi onların yalancısıyım, donanım bakımından bu fiyata en iyisi olduğunuda forumdakiler söyledi yani forumdakilerin yalancısıyım:) donanımdan pek anlamam ama herkesin dilinde bi salcano lafı dolanıyosa, forumdaki tecrübeli isimler bile bu fiyata salcano al diyorsa başka söze gerek yok sanırım:)

Tepki
8
şirazı diyosun heralde.ben de 1 aydır falan ng 303 sv üzerinde duruyorum.çok yakında alıcam inşallah.

birde bu forumda birisi aceraları alivio ile değiştir demişti.ikisi arasında ki fiyat ve kalite farkını biraz açıklayabilir misiniz?değiştirmek gerekiyo mu?aldıktan sonra başım ağrısın istemiyorum.

C.Ateş

Aktif Üye
Tepki
25
Ben derimki sana; bu fiyata bisiklet bulmuşsun kurcalama fazla. Kalitesininde pek değişeceğini sanmıyorum açıkçası.

Tepki
8
bugün salcano bakmaya gittim.orada ki adam(şiraz değil) kron xc 1000 i önerdi.kronun garantisi ömür boyu sürer,salcano 2 sene sonra tanımaz seni dedi.birde kron da alivio var,salcano ya takmaya kalksan pahalı olur dedi.çok kafam karıştı.