1 Metre Bisiklet Yoluna Bir Bisiklet Hediye

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.865
  Beğeniler:
  4.894
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  1 metre bisiklet yoluna bir bisiklet hediye


  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yerel yönetimlere yaptıkları her bir metre yürüyüş yolu için bir bisiklet hediye edeceklerini belirtti.
  Bakan Müezzinoğlu, Muğla'da 475 yatak kapasiteli devlet hastanesinin temel atma törenine katıldı. Törende yaptığı konuşmada sağlıklı yaşamın önemine değinen Müezzinoğlu, TÜİK'in yaptığı araştırmada vatandaşların yüzde 84'ünün şahsıyla ilgili beklediği en önemli alana "sağlık" şeklinde cevap verdiğini söyledi.

  Her bireyin "önce sağlık" dediğini vurgulayan Müezzinoğlu, "Önce sağlığımıza dikkat etmek, sağlığımızla ilgili gerekenleri yapmak, sonra da hastalandığımızda ideal mekanları aramak durumunda olmalıyız" dedi.
  Bir "hastalık bakanı" değil, sağlık bakanı olarak önce sağlıklı yaşamanın gereklerinin yapılması gerektiğini söylediğine işaret eden Müezzinoğlu, herkesin sağlıklı bir yaşam kültürü bulunması gerektiğini vurguladı.
  Özellikle yerel yöneticilerden sağlıklı yaşam kentleri istemesi gerektiğini dile getiren Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

  "Daha çok yürüyüş yollarını, daha çok bisiklet yollarını, çocuklarımız ve gençlerimiz için daha sağlıklı bir ortamı talep etmeliyiz. Hasta olduğumuzda iyi bir hastane olmazsa olmazımızdır ama her bir yaşta bir milyon çocuğu ve genci olan bu zenginliğimizi fark etmeliyiz. Onları obezite, kötü alışkanlıklardan nasıl koruruz, onlara sağlıklı yaşam kültürünü nasıl sağlarız konusunda verdiğimiz emek, hastane inşaatlarına verdiğimizden daha fazla olmalı. Bu bütçeler hastanelere harcadığımızdan daha çok olmalı ki yaşamı sağlıklı sürdürebilelim."
  Bakan Müezzinoğlu, günün yarım saatini yürüyüşe, spora ayıramayan ve kötü alışkanlıklarını çocuklarının önünde sergileyenlerin daha çok hastane, daha çok ilaç ve daha çok kronik hastalık kültürüne hazır olması gerektiğini ifade ederek, yerel yönetimlerin vatandaşın sağlığını önemsemesi ve mutlaka merkezine alması gerektiğini belirtti.

  Bundan dolayı bakanlık olarak önümüzdeki yıl bir projeyi hayata geçireceklerini açıklayan Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
  "Bir metre bisiklet yolu yapan her belediyemize bir bisiklet hediye edeceğiz. Yani bin metre bisiklet yolu yapan belediyeye bin adet bisiklet vereceğiz. 10 bin metre yaptıysa, 10 bin bisiklet alacaklar. Artık medeni toplumların yalnız hastanelerini konuşan değil, yaşam tarzlarındaki kültürlerini de görmemiz lazım. Beslenmeye, sağlıklı yaşama, hareketli yaşama ve sağlıklı bir çevreye ne kadar önem verdiklerini konuşmazsak, daha çok hastane ve hastalık konuşuruz. Biz önce sağlıklı olmayı konuşmalıyız."

  Kaynak
   
  Bahadır Gürel ve Emrah Demirci bunu beğendi.
 2. KaanG

  KaanG Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  31 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  716
  Beğeniler:
  1.077
  Şehir:
  Istanbul Maslak
  Bisiklet:
  KTM
  Seviye:
  :D:D
  :D
  :D

  (Neye güldüğümü de siz çıkarın artık)
   
 3. harun tınas

  harun tınas Kıdemli Üye

  Kayıt:
  23 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  369
  Beğeniler:
  103
  Şehir:
  afyon
  Bisiklet:
  Lapierre
  Seviye:
  50 m de bir bisiklet olsaydi anlardımda
  1m 1 bisiklet abartı olmus o kadar bisiklet sürecek kişileri nereden bulacaklar
   
  Sey_Yeah bunu beğendi.
 4. Sey_Yeah

  Sey_Yeah Kıdemli Üye

  Kayıt:
  23 Ekim 2014
  Mesajlar:
  219
  Beğeniler:
  106
  Şehir:
  doha
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  bilmem kaç milyar ağaç diktik açıklaması gibi mantıksız.

  mühendis olmadıkları için beyinleri analiz yapamıyor, saçma sapan sözler sarf ediyorlar, kelimeleri karıştırıyorlar :)

  kilometre ile 1000 mm arasındaki farkı
  milyonla milyar arasındaki farkı bir anda düşünemiyor beyin işlemcileri
   

İlginizi Çekebilir

bikegel.jpg
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...
3.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
upload_2016-8-24_10-42-14.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...