1 Mayıs Yalova Delmece Yaylası - SBG

Charriere

Daimi Üye
Tepki
135
Evet arkadaşlar çok hoş bir tur oldu. Tekrar tekrar beraber pedallarız inş.
Resimleri bi ara picasa ya atacam buradan paylaşacam inş.

Scudo

Charriere

Daimi Üye
Tepki
135
Yine dik olarak devam ediyor yokuşlar ama çifte şelale öncesi kadar zorlamadı. Bu hem alıştığımızdan hemde çifte şelalede 30 dk. civarında mola verdiik ondandır. Dönüşte virajler çok tehlikeli oluyor bu arada haberiniz olsun. Yanlış hatırlamıyorsam 17 km civarı çıkış sonrası 760 rakıma ulaşılıyor ki yolun ortasından sonra ara ara inşlerde oluyor. Yani eğimin % 13- 14 olduğu yerler var sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Barış Kılınç

marule

Daimi Üye
Tepki
406
@Barış Kılınç

yol kısaca zor :)

dönerken vaktimizin kısıtlı olması ve bir takım bisiklet problemleri yüzünden esenköy den dönmedik. o yüzden o yolu bilmiyorum.

çifte şelale dediğin yer erikli şelalesinin oldu yerse, oraya kadar yol çok zorlu, çok dik rampalar var. ilk 250 metresi kolay, sonrası rampalar dikleşiyor. 416 metrede erikli şelalesi var (480 metreden inişle), Delmece yaylası 714 metrede. O 300 metre çok zorlamadı, sebebi yolun eğiminin azalması ve/veya bizim yarım saatlik dinlenme-yeme-içme molamızda olabilir.

Yol stablize, yer yer çukurla falan var. Bol bol çeşme var, su taşımaya gerek yok. Bir tek Erikli-Delmece arası çeşme yok.

not: hız-zaman, hız-mesafe, yükseklik gibi grafikleri falan foto koyarsak, o konuya eklerim. yeterli olur mu?

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
@marule

teşekkürler.

erikli şelalesi/yaylası/çifte şelaleler aynı yer galiba bunlar :). buraya kadar çıkmıştım daha önce, yolun devamını merak etmekteydim. verdiğin bilgiler yeterli oldu tabii ki. hız-zaman göreceli olduğu için sormuştum. bir ara yakalarım sizi umarım, tur duyurularına devam ;)

marule

Daimi Üye
Tepki
406
@Serap Erdogan

Serap hanım, sizi bekletmemek adına yolda karşılaştığımız ve beraber pedalladığımız Dağ Keçisi Doğa Sporları Grubunun facebook sayfasından aldığım fotoları buraya ekliyorum :D arkadaşlar devamını getireceklerdir

http://students.sabanciuniv.edu/~mertsevinc/delmece_1.jpg

http://students.sabanciuniv.edu/~mertsevinc/delmece_2.jpg

http://students.sabanciuniv.edu/~mertsevinc/delmece_3.jpg

http://students.sabanciuniv.edu/~mertsevinc/delmece_4.jpg

Charriere

Daimi Üye
Tepki
135
Az önce haritaya bi göz gezdirdim. Çınarcıktan sahilden gidiş varmış yalovaya. Koru diye bi yerden bizim gittiğimiz yola çıkıyor. O çıkşta sanırım canerin zincirinin sıkıştığı yerde :D

globaldriver

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
Ugur Bilgili
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar bu ayaklarınıza sağlık, bu turu kaçırdığım için üzüldüm :( Arkadaşlar acısını çıkaracağız bunun ona göre :D

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
Selamlar beyler. Yahu ne yolmuş o bee.
yalnız Mert dediğin gibi o kadar yolun üzerine son 17 km rampayı paleton oluşturarak 22-28km hızla çıkmamıza ben bile şaşırdım:=)
Ben 2 saat önce geldim eve. Canım çıktı bu günde:=) şu fotolar gelsede yarın işe götürürsem fotoları işyerinde foruma ekleyecek şekilde ayıklarım.

Tamam Uğur no problem:)

Charriere

Daimi Üye
Tepki
135
Fotoları benden beklemiyon heralde :)
Şimdi boyutuna baktım 1.3 gb. Ben internet kotalı abi. İsterseniz aranızda para tooplayıp farkını verin Doya doya bütün fotoları 3er 5er kez göndereyim size :D
380 tane foto mu olur yaa

• Beğen
Tepkiler: marule

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
ha maşşallaaahhh:=) Kotan müsaitse, foruma koymak için aralarından güzel fotoları seçipte 800x600 boyutunda ekleyebilirsen ben yarın foruma eklerim onları. Orjinalleride daha sonra bi hal çaresine bakarız:=) Şimdi en azından öncelikle foruma koyacak kadar eklersen sevinirim. Tabi ki mümkünse.

marule

Daimi Üye
Tepki
406
@Charriere

ahmet sonra da bir DVD yaparsın artık bir sonraki turda, 100 tane de yeter ama 380 tane daha iyi :D

Özgür Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Bisiklet
Scott
@Barış Kılınç

Selam Barış

Şelaleden sonra 11 km lik bir yol var. 11 km de yaklaşık olarak 400 küsür metre daha yükseğe çıkılmış oluyor. Şelalelere çıkış kadar dik değil ama 1 saat kadar sürdü benim çıkmam.

Saygılar
Özgür

Charriere

Daimi Üye
Tepki
135
(link)

Evet arkadaşlar fırından yeni çıkmış foto linkini sunmaktan onur, gurur, şeref ve bilimum güzel şeyi bi arada duyarım :)

• Beğen
Tepkiler: Özgür Demirci

marule

Daimi Üye
Tepki
406
@Charriere

çok saol, çok teşekkürler, şu an çok ihtiyacım vardı fotolara. peki bunları klasör olarak burdan indirebiliyor muyuz? tek tek indirmek yerine.

ahmet şunu yaparsan indirebileceğiz galiba

"If you'd like to download an entire album from another user, the album owner must enable 'Allow any visitor to download my photos' on the Privacy and Permissions tab of the Settings page."

saniyeyle kaçırmışım, mesajı update ettim ahmet :) bir daha okursan çözümü buldum ben. biz indirelim klasörü sonra sen kaparsın o özelliği tekrar istersen.[/url]

• Beğen
Tepkiler: Charriere

Charriere

Daimi Üye
Tepki
135
Bişi diil.
Yav o kadarını bilemiyorum. Ama şööle yapabilirsin; resiimlere sağ tıkla yeni sekmede aç de öyele 5 er 10 aar aç sonra kaydet, seri olur.

Charriere

Daimi Üye
Tepki
135
Link olayı yasaklanmış sanırım.
Şöyle yapalım linke erişemeyen bana mesaj atsın özelden, ben 24 saat içinde linki göndereyim. :)
Hatta gönderdiğim linkten önceki gezilerimizinde fotolarıa erişebilirsiniz.

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
Ahmet fotoları senin picasadan alıp, Canerinkileride rapidden indirip, Dağ Keçisi ekibindekilerinde facebook sayfasından toplayıp foruma konuyu açtım:=) Bilginize..

(link)

• Beğen
Tepkiler: Charriere

Charriere

Daimi Üye
Tepki
135
Hakkat brovo yaaa.
Napıyon işte hiç çalışmıyon u sen :)