1. köprüye bisiklet yolu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@SametAksuoğlu

kritik çoğunluk biliyorsun burada 15.000 kişiyi bulmaz samet hayal görmeyelim,bura abd değil avrupa değil
sana ne diyorum 150 kişi sahip çıktık trafikte bisiklete saygı turunda yahu kimse gelmiyor hak deyince
donkişotmuyuz biz
milletin hakkından bana ne derim çıkarım işin içinden arkadaş ,

topyekünmü,
hayal görme samet boşver sen bunları

Scudo

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
critical mass basit, öylesine bir bisiklet sürüşü değildir.
Bisikletlilerin birlik olup haklarını talep ettikleri farkındalık organizasyonlarıdır.
Şimdi biz 100 bisikletli avrasya tünelinden kaçak geçsek ve bunu da düzenli yapsak, bizi hapse atamazlar, avrasya tüneline bisikletçiler için düzenleme yoluna giderler. Eğer iş işten geçmiş diyip avrasya tüneline yapamıyorlarsa da bir sonraki projelere bisiklet yolu eklerler.

Aytoldi

Üye
Tepki
11
İsim
Burak
Bisiklet
Bianchi
@Road Cyclist

'O devletimiz' çok pahalı yapmayacaktır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Kampanya açıldı galiba(ben içeriğindeki metni de güncel duruma göre yeniden düzenleyip koyacağım):
(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@SametAksuoğlu

anarşiden prim çıkartarak iyi bir sunuş olur idi ama 100 kişiyide durdururlar ,cezada yazarlar ,kitle olmadıkça kitleyi arkana almadıkça havada kalırsın samet ,
unutma kitle bilincini yetiştirmek en önemlisi bisikletin kitleselleşmesi için metodlar geliştirecen
bu zaman alacak benden söylemesi ,bak amsterdam seviyesine ulaşmak için çok çalışmak gerekiyor ,bunu dernekler yapacak ama dernekler arası çatışma ve sürtüşme aynen olayın havada kalmasına sebebiyet verir, birlikten kuvvet doğar ne senden yanayım ne de dernekten ben uzlaşmadan yanayım

@SametAksuoğlu

tamam .ok güncelleme yaparım

(link)

1058 kişi kalmış samet ,inşallah ses getirecek bu kampanya sonuçlandığında benim yapabileceğim bir iş var ise yaparım.

ayrıca kampanya 10.000 kişiye inşallah çıkartılmaz iş uzar o vakit

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
abi konunun ilk mesajlarinda mesajim var, hatirlarsan demistim burasi turkiye burda daha biz sahilde bisiklet yolunda bisiklet suremiyoruz ucmayalim diye.. simdi gordun mu niye oyle dedigimi. hic ic acici gorunmuyor ulke. siz istediginiz kadar ugrasin, pozitif bakin, karari verenlerin kafa yapisi belli dusunceleri belli. bisiklet yolunda bisiklet kullandik diye kac kere kavgaya tutustuk sayisini unuttuk. kopru kalsin sagolsunlar.

• Beğen
Tepkiler: MinorArtS

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Alizee

önemli değil ali dostum ben onayladım 5000 imza olsun sayıyı 10.000 çıkartırlar ise süre uzar, ama sonunda bir neticeye varılır kampanya kapanmış idi ,uyardım samet dostumu,face 'den mesaj attım sağolsun tekrar gündeme aldı
dernekler arasında soğuk ilişkiler beni asla ilgilendirmiyor ,burada sadece neticeyi görelim derim bakalım ne olacak
bizim derdimiz köprünün bisiklete açılması .başarırsak herkes kazanacak ama herkes

tamayaytam

Üye
Tepki
41
Bisiklet
Salcano
Geçiş için 5 avro artı kdv ateşleyelim, Bilal bile destekler. Wohoo.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kudret Kurtcebe
Selam abi,
Gectigim saatleri ayarliyorum trafik varken gecmeye calisiyorum. Bu sekilde sol seride gecip arac aralarindan koptu sonuna dogru sag seritten devam ediyorum. Bu yuzden kimsenin benimle ilgilenecegini sanmam. Geneldede foto video cekip paslasmam. Aleyhime delil olmamasi onemli bir durum :)
Ismail oznam kardesimin avrasya gecisi videosunu izlemissindir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@birolcakir

birol dikkat et ,burası istanbul her an bir şey olabilir
kendi namıma o köprünün yoluna girmem riski sevmem bilirsin
ha yapsınlar kardeşim yaya yoluna bisiklet adam gibi emniyetle geçeyim
ama yapmazlar niye biliyormusun koca istanbulda işine kaç kişi bisiklet ile gidecek 20 milyona geldik herhalde
yav kardeşim ayıptır be, utanacak bu istanbullu utanacak ,otomotiv sektörüde bu ülkede baş suçlu,milleti bombardıman ettiler araba reklamları ile nerde bir araba reklamı görsem tepem atıyor arkadaş, araba budalası bir millet olduk çıktık vesselam

bak birol norveçte adamın altında volvo var ama işine bislklet ile gidiyor idi ,bergende belediye başkanının oğlu belediye otobüsünde şöför idi,daha söyleyeyim istersen bizim cumhurbaşkanını hollanda başbakanı bisiklet ile karşıladı
bu nasıl kültür birol,
hollandanın başkenti amsterdam artık bisikletin başkenti olduda istanbullunun haberi yok,güya zengin muhit kadıköy değilmi,
hikaye hikaye, bir ailede dört araba, yok ya derler adama ,geçen patladım bağdatta bağırdım sokaklarda, herkes haklısınız dedi ama haklı isem uyun kardeşim ,nedir dedim bu araba budalalığı, binin bisikletede boyunuzu göreyim dedim ,amsterdam örneğini verdim ,
bunlar güya okumuş insanlar kültürlü insanlar ha ,
kültür para ile ölçülmez beyin ile ölçülür parası olan bir sürü dangalak var bu ülkede..sabah sabah gene dellendim
bu istanbulluların bisiklete olan duyarsızlığından artık illallah geldi
rahmetlinin arkasından konuşmayalım ama mustafa koç şişman idi insan kendine bakacak arkadaş , iş adamları var adam sporunu yapıyor bahane yok çalışacaksın ,işçisinden ,iş adamına, sanatçısına, köylüsüne ,esnafına kadar, bu ülkede herkesin ikinci aracı iki teker olacak ,hanımlar evde oturmak yok konken partileri yok
sabah sabah kadın programlarını seyretmek yok spor yapacaklar ,yok öyle yağma,
tabi bunları ben göremem herhalde

Mrmckr

Üye
Tepki
87
İsim
Mehmet
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kudret Kurtcebe
Valla sana tamamen katiliyorum. Sahsen ise musterilerime bile bisikletle gidiyorum. Artik bu durumu kaniksadi musterilerim. Onceleri bana bu halde gelme diyorlardi. Bende cagirmayin o zaman beni bilgim icinmi cagiriyorsunuz kiyafetim icinmi dedim cektim resti simdi kimsenin sesi solugu cikmiyor.
Evet toplum olarak alisik degiliz. Ama bizler alistiracagiz. Ben cevremdeki insanlari musterilerimi akrabalarimi alistirdim. Hepsi bana imrenerek bakiyor. Benim gibi olmak isteyenleri yavas yavas bisiklete alistiriyorum. Elimden gelen bu.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Aytoldi
Banada oralar çok dar gözüküyordu ama birgün orada giden mini cooper polis arabası görmüştüm :)

• Beğen
Tepkiler: Emir haberal