1 Irak Dinarı Kaç TL?

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
1 Irak Dinarı 0.001040 Yeni Türk Lirası ediyormuş. Ben de şimdi Ziraat Bankası'ndan baktım.

Link;
(link)

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
(link)
bu siteden bakabilirsin ben bi sonuç buldum çok değersiz bir para sanırım..
1 ytl = 935 ırak dinarı olduguna gore
250 ırak dınarı yaklasık 260 bin lira falan yapıyo :D
bozdur bozdur harca dostum...

• Beğen
Tepkiler: Nevzat KÖSEOĞLU

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
@HaliliOzturk

Tabi, o da OnErAl'ın elindeki 250 Irak Dinar'ının üzerinde gülümseyen Saddam fotoğrafı yoksa.

Ya varsa ;
O zaman, torunları için bir kenara atıp, tarihi değer kazanmasını beklemesinde yarar var.

Ancak eğer yeni Irak Dinarı ise, bunun şu anda Irak'daki satın alma gücü nedir bir de ona bakmak lazım. OnErAl'ı o ölçüde ilgilendiriyorsa, bunu da araştırabiliriz.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
iyi paraymış beaa bi iyi yatırım yaparsan ömür boyu sırtın yere gelmez:D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mustafa KILIÇ

Ağlamak İStiyorum :D Acaba orda alım gücü ne acaba bir bisikelt alır mıyım :D

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
@OnErAl

Herşeyden önce hiç de öyle ağlamak istermiş gibi bir halin yok, bizi kandırma bikerem ...;)
Bu bir...

İkincisi 250 değil de 250.000.000 dinarın varmış gibi bir hava içindesin...:D
Bu iki...

Şimdi, diyelimki bu parayla da orada bir bisiklet alınıyor. Oraya bir sorti yapıp gelmek için harcayacağın parayla kaç bisiklet alınabileceğini düşündün mü ? :rolleyes:
Üç etti ...

Ve dört ; Diyelim ki bu parayla Irak'da bir bisiklet alınabileceğini öğrendin ve o sevinçle koşarak soluğu sınırda aldın, gümrükten içeri daldın, Kuzey Irak'da bir bisikletçi de buldun ve muradına erdin. Şimdi, nasıl çıkacan oradan. Bisikleti sırtına alamayacağına göre, Kandil Dağı'nı da bisikletle aşamayacağına göre, kamyoncularla anlaşma ihtimalin de sıfıra yakın olduğuna göre ( buldukları her boş yere mazot sığdırmak için neredeyse pet şişe ve kavanozlara bile mazot doldurup kibrit kutusu sığmayacak şekilde yüklüyorlar arabaları ) , ben Irak'da mutlu mesut bisiklet sürerim diyebiliyor musun ? Şaka yapma :)

Buna Saddam bile güler :)

Hem sen 13 olduğundan emin misin yahu :cool:
23 olduğun da düşünemiyorum ;)

Kesinlikle İşletme Master'ı yapabileceğin bir bölüm seç kendine ilerde . Anlaştık mı ?

Hem, bunları kimse sana 250 Dinara anlatmaz.
Barzani dahil... :cool:

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
En mantıklısı bence de bu olur; Saddam varsa bana sat; ben saklarım :Skull-175@Mustafa KILIÇ

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Kardeş o paralarda Saddam görüntüsü varsa bana bir miktarını yollayabilirmisin? Para koleksiyonum varda..