1 Evde 2 Bisiklet Olacak

Ginger Fergus

Aktif Üye
Tepki
65
Çok değerli bisikletforum üyeleri ,

Ben ve sevgili eşim 30 lu yaşlar eşiğinde , hayatttan domestik anlamda gayet keyif almayı bilen insanlarız. ( Akvaryumum , Hi-fi müzik sistemimiz ve Nespresso makinem sağolsun ) ancak tabiki hayat evde keyif sürmenin haricinde dışarıdada devam ediyor ve biz son günlerde bisiklet i kendimiz için hem spor hem eğlence hemde sosyallik anlamında en ideal araç olarak kabul ettik ve kısa bir süredir forumunuzu takip ediyoruz.

tabiki şu an itibarı ile dünyanıza adım atmış değiliz öncelikle bir seçim yapmak gerek . Eşim forumdaki sorusuyla pek çok tavsiye aldı ve emin olun pek çok şey öğrendik. Öncelikle İzmirden Fatih e yardımları için çok teşekkür ederiz.

Geldiğimiz şu noktada aldığımız bilgiler doğrultusunda Velespitde trekleri , Eforda Kronları ,Bike and outdoor da ise Scott ve Corratecleri inceleme fırsatım oldu.

Yoğunlukla şehir dışındaki sakin parkurlarda birazda şehir içinde kullanmayı planladığımız 2 adet bisiklet için harcamayı düşündüğümüz rakam minimum 700 Euro/Peşin maksimum 1000 Euro/Peşin olacaktır sanıyorum.

2 aynı seviye bisiklet almaktansa ekipman seviyelerini farklılaştırmayı düşünüyoruz. Aslında sadece bir bisiklet alacak olsaydım forumda sormazdım çünki bizim sınıfımızdaki bisikletlerle ilgili çok sayıda açılmış konu ve bilgi var . Ancak 2 bisiklet olacağı için iyi bir seçim ne olurdu size göre...her ikiside %90 oranında aynı yolları yapacaklar.Zevklerimizde birbirine yakın ve kadro boyu olarak sadece bir beden farkımız var..2 kadroda 16-18 arası bir yerlerde olacak.

gelecek cevaplar için şimdiden teşekür eder , bir bün biryerlerde birlikte pedallamayı dilerim..

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Öncelikle merhaba :)
Gerçekten insanın keyif alacağı bir alanda yaşaması (ev anlamında) çok önemli ancak bir çoğumuzun unuttuğu bir şey var; Dışarıda da bir hayatın var olduğu...
Siz ne güzel ki bunun farkına varmışsınız ve doğru tercihi yaparak bisiklet almaya karar vermişsiniz :).

Gelelin bisikletlerin ne olacağına...
Aslında şu aşamada tabi ki önerebileceğimiz bir kaç model olur. Fakat öyle bir zamandayız ki, özellikle yerli markalar henüz yeni modellerini piyasaya sürmediler, hatta kimisi henüz üretilmedi bile :).
O nedenle ben biraz daha beklemenizi tavsiye ediyorum. Çünkü yerli markalar (sizin yukarıda baktım dediğiniz bisikletlerden Kron örneğin) genellikle fiyatlarına göre ithal rakiplerinden nispeten daha iyi donanıma sahip oluyorlar.

O nedenle acele etmeyin derim :).

Ginger Fergus

Aktif Üye
Tepki
65
beklemekte yarar olabilir tabiki ama ... bir an önce halletmek istiyoruz.. çünki her ne kadar kış aylarında olsakda .. bir an evvel kaybettiğimiz formumuzu geri kazanmak lazım...yaz için güzel planlarımız çünki... bu arada.. dün efor bisiklette yanınızda kronlara bakan kırmızı montlu bendim ...özellikle kronlar anlamında bana yardımcı olabilirsiniz diye düşünüyorum... çünki şu an geldiğim noktada kronlar komponent kaliteleri ile öne çıkıyorlar tabikki fiyatlarıda uygun...Beklemekten kastınız yeni çıkacak bisikletlermi var .. bildiğim kadarıyla XC 500 ler geliyor...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
:) Keşke tanışsaymışız öyleyse...
Bu arada kesinlikle 29-30 durmuyorsunuz :cool:.
Kron XC500 çıkacak evet, aynı zamanda XC 1000 ve XC 2000'de yenilenecekmiş. Sönmez Bey bu yönde bir açıklama yapmıştı forumda. Hatta bu yüzden de 2006 modellerde indirime gitmişlerdi.
Düşündüğünüz zaman, eğer ki bu işi eğlence için yapıyorsanız önemli olan bisikletin içinize sinmesidir. Görsel anlamda bisikletinizi beğenmeniz, ondan beklediğiniz performanstan çok önce gelir :). Bu nedenle 2007'leri bekleyin demiştim...

Ginger Fergus

Aktif Üye
Tepki
65
bu bilgiyi atlamışım demekki ...ben kronları yeni model zannediyordum...fiyatlardaki indirimide daha iyi pazar payı almak için yapıldığını düşünmüştüm...

aslında bizler için 2006 2007 olması çokda fark etmiyor... en önemlisi dediğiniz gibi birlikte güzel hissedebileceğiniz kendinize yakışan bir alet bulmak...onun için bol bol gezip aletleri görüp onlara dokunmak istiyorum.. bugünde hatta birazdan ortaköy kaçkar bisiklete gidicem...

aradığım alet nispeten ortalarda komponentleri olan.. alivio veya deoreli.. üzerinde en azından kısa vadede oynama gerektirmeyecek...tüm komponentleri anlamında tutarlı ve konforlu bir bisiklet.. bakalım nerede ve hangisini bulacağız...

bu arada yeni çıkacak kronların zamanı ve ekipmanlarıyla ilgili güncel bir bilgi varmı ? çok ilgilendiğim için soruyorum..

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Yaşım 21 oldu... Hiç bir kız arkadaşım bisikletsever olamadı. Bisikleti geçin sporu bile sevmiyor çoğu, ancak oynadıkları tenis, yazları da voleybol, seyir olarak da basketbol... Yüzen, bisiklete binen, koşan vs bir insan ne zaman denk gelir ozaman ben de sizlerle paylaşırım. Dertliyim bu konuda cidden.
Bu arada sizlere sevgili eşiniz ile birlikte iyi pedallamalar. Ayrıca Scott'un Sportster serilerinden iki model tercih etmenizi önereceğim.

• Beğen
Tepkiler: Ginger Fergus

Ginger Fergus

Aktif Üye
Tepki
65
@Selim Çam

yorum için teşekkür ederim.. çok belliki bisiklet sporunada bayanların ilgisi düşük.. forumlarda bayanlara nadiren rastladım ... benim eşim benden daha çok ilgili konuya eminimki.. bu ilgisi benide son derece memnun ediyor.. aslında çoğunuz son günlerdeki forumlarda rastlamışsınızdır.. her forumu didikledi .. hepinize bişeyler sordu ... COBIKE

sportster tavsiyenizi aldım .. hatta nette p4- ve p5 i inceledim... bizim bütçelerimize uygun ve bence güzel bisikletler.. sadece 28 inch lastikleri ve hybrid bir yapıları olmaları beni biraz tereddüte düşürdü.. konunun gündeme gelmesi itibarı ile şimdi tekrar bakıyorum ...

Ginger Fergus

Aktif Üye
Tepki
65
@felis911

bende sizleri selamlıyorum.. fotoğraf çok güzel olmuş...inşallah 2 haftaya kadar bizde ucundan kıyısından bulaşacağız bisiklete... sedonalar çok güzel gözüküyo bu arada .. tandem belki ileride düşünülebilir.. neden olmasın

• Beğen
Tepkiler: felis911

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
murat kardeşim çok güzel bir fotoğraf olmuş.Umarım yakın bir zamanda hep beraber böyle bir fotoğrafa girebiliriz.

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
en büyük hayalim hep beraber pedallamak en kısa zamanda yapmalıyız

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
tandem konusunu ben de çok düşündüm hatta arkasına bizim oğlanı da götürecek aparat da baktım ama, bisikleti barındırabilecek nesnel koşullara ulaşıncaya kadar erteledim.Kesinlikle ortak payda duygusu...

• Beğen

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
ona bir de garaj lazım sorun da bu aslında elimizdekileri koyacak yer kalmadı ki:p

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Eşiyle beraber pedallayanları görmek ve çoğaldığımızı duymak ne güzel.
Ne alırsanız alın , hangi karara varırsanız varın,
bisiklet üzerinde mutlu olacağınıza eminim.

• Beğen

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@felis911

Gerçekten çok hoş bir kare...
Darısı bekar bisiklet severlerin de başına :eek:

evrenolb

Aktif Üye
Tepki
71
@Ginger Fergus

Ailece bisiklete binmek kadar zevkli ne olabilir bilmiyorum. Benim tavsiyem iki bisikleti de yakın donanım seviyesinde, aşırıya kaçmadan (yarışmayacağınıza göre) iyi donanımlı ve geliştirebileceğiniz modellere yönelmeniz. Sonuçta eşiniz de siz de aynı yokuşları çıkıp aynı km yapacaksınız. Tecrübe ile sabittir yoksa siz de benim gibi kendinizi 2si kullanılmayan ama satılmaya kıyılamayan 4 bisiklet sahibi olarak bulabilirsiniz.

İyi eğlenceler
Bulent

• Beğen

Ginger Fergus

Aktif Üye
Tepki
65
Güzel ... bizde tabiki verilen tavsiyeler doğrultusunda baya bi savrulduk.. ama yavaş yavaş bir noktaya geliyoruz.. dün akşam Yeşil bisiklete uğradık .. sağolsun gürsel bey çok yardımcı oldu.. ve doğru tavsiyelerde bulundu..bizim için bisiklet bir hayat biçimi olmayacak ama hayatımızda güzel bir renk olacak.. öncelikle kadrosu güvenilir ve üzerine yatırım yapılabilecek 2 giriş seviyesi bisikletlle başlayacağız sanırım... eminimki zamanla bisikleti tanıdıktan sonra üzerinde kendimize uygun modifikasyonlar yapacağız... buda keyfin bir parçası olaccak.. başlangıçta 2 bisiklet ve her aksesuardan 2şer tane alınacağı için bütçeyide çok zorlamanın anlamı yok...geldiğimiz noktada .. scott ve trek in giriş seviyesi 2 makinesini almak var ( trek 3900 -4300 gibi ve scott reflex 50 ). inşallah 10 gün içinde kararımızı verip.. paramızı cebimize koyup .. gidip alacağız güzelleri..

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@HaliliOzturk

tek bekarlara olmaz darısı evlilerinde başına.

Ginger Fergus

Aktif Üye
Tepki
65
daha ortada bisiklet bile yok ama hanımla bisiklet kullanmanın hayali bile çok güzel ... az kaldı .. tüm evlilere tavsiye ederim ..