1. Dünya Siber Savaşı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Y. Serdar Güler tarafından paylaşıldı.

 1. Y. Serdar Güler

  Y. Serdar Güler Aktif Üye

  Kayıt:
  10 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  189
  Beğeniler:
  229
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Geçtiğimiz günlerde başlayan 1. Dünya Siber Savaşı tüm hızıyla devam ediyor. Saldırıların ortak hedefinde Amerika Birleşik Devletleri var.

  SAVAŞIN SEBEBİ FİLM OLDU

  Sony Pictures firmasının yapımcılığını üstlendiği ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a suikasti konu alan The Interview filmi yüzünden gerilen Kuzey Kore-ABD gerilimi dünyaya yayıldı.

  SERVİS SAĞLAYICILARI ZOR DURUMDA KALABİLİR

  Saldırılar ortak yönde ABD üzerine doğru gerçekleşirken, bu büyük hack saldırılarının bazı servis sağlayıcılarını zor duruma sokması bekleniyor.

  ABD ÇİN'LE GÖRÜŞÜYOR

  Amerika, bu yoğun siber saldırılar karşısında Kuzey Kore'den gelecek diğer siber saldırılar konusunda da Çin'de görüşmeler yapıyor.

  SALDIRILARIN BAŞLANGICI

  Kuzey Kore'nin Sony'ye düzenlediği saldırılarla başlayan savaş, Amerika'nın Kuzey Kore'nin internetini bir süreliğine kesmesiyle devam etmişti. Kuzey Kore ile ABD arasında yaşanan bu gerilim dün de ABD'nin Kuzey Kore'nin 3G cep telefonu şebekesini kesmesiyle devam etmişti.

  [​IMG]

  Buradan canlı izleyebilirsiniz;
  Norse - IPViking Live
   
 2. Admin

  Admin Yönetim Kurulu

  Kayıt:
  5 Eylül 2004
  Mesajlar:
  2.033
  Beğeniler:
  3.738
  Seviye:
  Hollywood'ta film yapmak için konu kalmadı artık. Amerikalılar Üçüncü Dünya Savaşı çıkaracaklar. Rusya'nın sürekli rest çekmesi, Çin ekonomisinin tavan yapması, İngiltere'nin Filistin'i devlet olarak tanıması, ABD'yi epey kıskandırdı ve aralarını bozdu. Üçüncü Dünya Savaşı başlarsa, Türkiye İkinci Dünya Savaşı'nda olduğu gibi tarafsız kalması gerekecek. Yoksa olacakları düşünemiyorum.
   
 3. emre önen

  emre önen Kıdemli Üye

  Kayıt:
  29 Aralık 2013
  Mesajlar:
  275
  Beğeniler:
  499
  Şehir:
  amasya
  Bisiklet:
  Motobecane
  Seviye:
  bir zamanlar İngiltere vardı okyanuslar ötesi üzerinde güneş batmayan imparatorluk yakıştırılmaları yapılan şimdi hali paçavradan farksız
  s.s.c.b dünyayı yutmaya hazırlanıyordu parçalanırken bir kurşun bile atan olmadı.
  şimdi Amerika hüküm sürüyor ama çatırdama çoktan başladı son olaylar gösteriyor ki demokrasinin ve medeniyetin beşiği denilen bu ülkede daha zenci beyaz farklılığı gibi beşeriyetin temelinde yatan unsurlar bile Amerikan halkı arasında kabullenilememiş. yıkılması kaçınılmaz ve yakındır.
  yeni dünya düzeninde süper güç çin olacak Yahudiler mal varlıklarını Amerika dan çine taşımayı bitirdikleri an amerikanın yıkılmasının fitilini ateşleyecekler.
  arkalarına saklanacakları yeni güçleri çindir. çünkü çin gövdesi büyük beyni küçük dünya siyesetin de daha 5 yaşında bir çocuk zekasına sahip tam yahudinin dişine göre bir yem.
  türkiye ise bir zamanlar kazanla devirdiği kültürünü , mirasını , ananesini her gün bir çay kaşığı miktarınca geri topluyor.
  bu yüzyıl çok hareketli geçeceğe benziyor.
   
  M.A.Y. ve halil halil bunu beğendi.
 4. hakan64

  hakan64 Bisikletkolik

  Kayıt:
  22 Mart 2014
  Mesajlar:
  1.223
  Beğeniler:
  674
  Şehir:
  -
  Adı:
  hakan
  Seviye:
  kuzey koreyi kim ipler, abd yi bilenler bilir, tek bombada haritadan siler k koreyi ama aşağıda g kore var işte, yoksa çoktan fişini çekmişti:D
   
 5. Admin

  Admin Yönetim Kurulu

  Kayıt:
  5 Eylül 2004
  Mesajlar:
  2.033
  Beğeniler:
  3.738
  Seviye:
  Tamam da, Kuzey Kore'de çok güçlü silahlar var yalnız. Adamlar yemiyor içmiyor bütün yatırımlarını silaha yatırıyor. Gerçi komünizmin getirisi olsa gerek kendilerince önlem alıyorlar ABD'ye karşı fakat Kuzey Kore aslında güçsüz değil yani ellerindeki silahlar hafife alınacak kadar değil diye düşünüyorum.
   
 6. VolkanS

  VolkanS Kıdemli Üye

  Kayıt:
  30 Ocak 2014
  Mesajlar:
  338
  Beğeniler:
  130
  Şehir:
  adıyaman
  Bisiklet:
  Ghost
  Seviye:
  İki tarafta kendilerine savaşın bir fayda sağlamayacağını çok iyi biliyor, kolay kolay savaş çıkmaz, olsa olsa kamuoylarını tatmin için propaganda yapılır. Dünyada kadim milletler ve kültürler vardır, gerisi faso fiso.
   
 7. Yılmaz Uyar

  Yılmaz Uyar Bisikletkolik

  Yaş:
  62
  Kayıt:
  10 Nisan 2009
  Mesajlar:
  1.002
  Beğeniler:
  755
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Nükleer silaha sahip olan bir ülkeye karşı savaş yapmak akıl tutulması/delilikden başka bir şey olamaz. Kuzey Kore'yi tek bomba ile haritadan silmek rüyası, kendi sonu hazırlamak olur.

  Nükleer füzeler belirli süre ile hedefine ulaşır, bu süre içinde karşı taraf da elindeki nükleer füzeleri işleme koyarsa sonuç da Einstein haklı çıkar.

  Albert Einstein der ki: 4.Dünya savaşında sadece taş ve sopalar kullanılacak.
   
 8. Bahadır Gürel

  Bahadır Gürel Onursal Üye

  Yaş:
  49
  Kayıt:
  7 Haziran 2011
  Mesajlar:
  2.088
  Beğeniler:
  8.206
  Şehir:
  Maltepe/İstanbul
  Adı:
  Bahadır Gürel
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Kore'nin nasıl davrandığı Amerika'nın nasıl karşılık verdiği gibi konuları bir kenara bırakalım da işin aslına dönelim önce. Aynı şeyi Sony film stüdyosu Cumhurbaşkanımız için yapsaydı. Böyle bir film hayal edin. Malzeme bol. Basına yansımış çok sayıda tartışmaya ve dolayısıyla iğnelemeye açık konu var. Nasıl bir tepkimiz olacaktı? Önce Sony ürünlerini, filmlerini boykot edelim derdik, baktık Amerika başkanı da arkasında, bu sefer Amerikan ürünlerine karşı kampanya gündeme gelirdi (Kuzey Kore zaten bu ürünleri kullanmıyor). O zaman siber saldırı seçeneğine nasıl bakacaktık? Başka bir ülkenin lideri olunca çok rahat konuştuğumuz şeyler kendi başımıza gelse tepkimiz nasıl olacaktı çok merak ediyorum. Bu konularda hoşgörü seviyemizin sıfır seviyesinde olduğunu bu ülkede yaşananlardan biliyoruz. Obama açısından sorun yok, çünkü Amerikan başkanlığı her daim filmlerde olumsuz ve iğneleyici şekilde kullanılıyor. Amerika'nın kültürü buna uygun ama biz öyle değiliz. Ülkemizin çok fazla tabusu var. Dokunduğunuz zaman insanlarımız hemen birbirine giriyor adeta kendi kimlikleri ayaklar altına alınıyormuş gibi onur, gurur meselesi yapıyor.
   
 9. enzo

  enzo Kıdemli Üye

  Kayıt:
  3 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  289
  Beğeniler:
  170
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Enes Çatal
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Siber Savaş denecek kadar aşırı bir durum yok, siber savaş "bence" bu kadar basit bir şey değil...
   

İlginizi Çekebilir

Echelons-.jpg
Hazır bu konuya parmak basmış bir GCN videosuna denk gelmişken, forumda da tartışalım istedim :D [MEDIA] GCN, bisikleti hobiden öteye geçirmek isteyen herkesin mutlaka öğrenmesi gereken yakın...
upload_2017-2-6_8-48-58.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
1430319843263-1tem865pty2hw-630-354.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...