1. Dünya Siber Savaşı

Y. Serdar Güler

Aktif Üye
Kayıt
10 Mayıs 2014
Mesaj
167
Tepki
214
Şehir
istanbul
Bisiklet
Carraro
Geçtiğimiz günlerde başlayan 1. Dünya Siber Savaşı tüm hızıyla devam ediyor. Saldırıların ortak hedefinde Amerika Birleşik Devletleri var.

SAVAŞIN SEBEBİ FİLM OLDU

Sony Pictures firmasının yapımcılığını üstlendiği ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a suikasti konu alan The Interview filmi yüzünden gerilen Kuzey Kore-ABD gerilimi dünyaya yayıldı.

SERVİS SAĞLAYICILARI ZOR DURUMDA KALABİLİR

Saldırılar ortak yönde ABD üzerine doğru gerçekleşirken, bu büyük hack saldırılarının bazı servis sağlayıcılarını zor duruma sokması bekleniyor.

ABD ÇİN'LE GÖRÜŞÜYOR

Amerika, bu yoğun siber saldırılar karşısında Kuzey Kore'den gelecek diğer siber saldırılar konusunda da Çin'de görüşmeler yapıyor.

SALDIRILARIN BAŞLANGICI

Kuzey Kore'nin Sony'ye düzenlediği saldırılarla başlayan savaş, Amerika'nın Kuzey Kore'nin internetini bir süreliğine kesmesiyle devam etmişti. Kuzey Kore ile ABD arasında yaşanan bu gerilim dün de ABD'nin Kuzey Kore'nin 3G cep telefonu şebekesini kesmesiyle devam etmişti.

http://hizliresim.com/J72djj

Buradan canlı izleyebilirsiniz;
Norse - IPViking Live
 
Scudo

Admin

Yönetim Kurulu
Kayıt
5 Eylül 2004
Mesaj
1.808
Tepki
3.029
Hollywood'ta film yapmak için konu kalmadı artık. Amerikalılar Üçüncü Dünya Savaşı çıkaracaklar. Rusya'nın sürekli rest çekmesi, Çin ekonomisinin tavan yapması, İngiltere'nin Filistin'i devlet olarak tanıması, ABD'yi epey kıskandırdı ve aralarını bozdu. Üçüncü Dünya Savaşı başlarsa, Türkiye İkinci Dünya Savaşı'nda olduğu gibi tarafsız kalması gerekecek. Yoksa olacakları düşünemiyorum.
 

emre önen

Daimi Üye
Kayıt
29 Aralık 2013
Mesaj
296
Tepki
479
Şehir
amasya
Bisiklet
Motobecane
bir zamanlar İngiltere vardı okyanuslar ötesi üzerinde güneş batmayan imparatorluk yakıştırılmaları yapılan şimdi hali paçavradan farksız
s.s.c.b dünyayı yutmaya hazırlanıyordu parçalanırken bir kurşun bile atan olmadı.
şimdi Amerika hüküm sürüyor ama çatırdama çoktan başladı son olaylar gösteriyor ki demokrasinin ve medeniyetin beşiği denilen bu ülkede daha zenci beyaz farklılığı gibi beşeriyetin temelinde yatan unsurlar bile Amerikan halkı arasında kabullenilememiş. yıkılması kaçınılmaz ve yakındır.
yeni dünya düzeninde süper güç çin olacak Yahudiler mal varlıklarını Amerika dan çine taşımayı bitirdikleri an amerikanın yıkılmasının fitilini ateşleyecekler.
arkalarına saklanacakları yeni güçleri çindir. çünkü çin gövdesi büyük beyni küçük dünya siyesetin de daha 5 yaşında bir çocuk zekasına sahip tam yahudinin dişine göre bir yem.
türkiye ise bir zamanlar kazanla devirdiği kültürünü , mirasını , ananesini her gün bir çay kaşığı miktarınca geri topluyor.
bu yüzyıl çok hareketli geçeceğe benziyor.
 

hakan64

Forum Bağımlısı
Kayıt
22 Mart 2014
Mesaj
1.150
Tepki
552
Şehir
-
İsim
hakan
kuzey koreyi kim ipler, abd yi bilenler bilir, tek bombada haritadan siler k koreyi ama aşağıda g kore var işte, yoksa çoktan fişini çekmişti:D
 

Admin

Yönetim Kurulu
Kayıt
5 Eylül 2004
Mesaj
1.808
Tepki
3.029
@tuna k

Tamam da, Kuzey Kore'de çok güçlü silahlar var yalnız. Adamlar yemiyor içmiyor bütün yatırımlarını silaha yatırıyor. Gerçi komünizmin getirisi olsa gerek kendilerince önlem alıyorlar ABD'ye karşı fakat Kuzey Kore aslında güçsüz değil yani ellerindeki silahlar hafife alınacak kadar değil diye düşünüyorum.
 

VolkanS

Daimi Üye
Kayıt
30 Ocak 2014
Mesaj
336
Tepki
121
Şehir
adıyaman
Bisiklet
Ghost
İki tarafta kendilerine savaşın bir fayda sağlamayacağını çok iyi biliyor, kolay kolay savaş çıkmaz, olsa olsa kamuoylarını tatmin için propaganda yapılır. Dünyada kadim milletler ve kültürler vardır, gerisi faso fiso.
 

Yılmaz Uyar

Forum Bağımlısı
Kayıt
10 Nisan 2009
Mesaj
1.001
Tepki
774
Yaş
67
Şehir
Ankara
Nükleer silaha sahip olan bir ülkeye karşı savaş yapmak akıl tutulması/delilikden başka bir şey olamaz. Kuzey Kore'yi tek bomba ile haritadan silmek rüyası, kendi sonu hazırlamak olur.

Nükleer füzeler belirli süre ile hedefine ulaşır, bu süre içinde karşı taraf da elindeki nükleer füzeleri işleme koyarsa sonuç da Einstein haklı çıkar.

Albert Einstein der ki: 4.Dünya savaşında sadece taş ve sopalar kullanılacak.
 

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Kayıt
7 Haziran 2011
Mesaj
2.075
Tepki
8.421
Yaş
54
Şehir
Maltepe/İstanbul
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Kore'nin nasıl davrandığı Amerika'nın nasıl karşılık verdiği gibi konuları bir kenara bırakalım da işin aslına dönelim önce. Aynı şeyi Sony film stüdyosu Cumhurbaşkanımız için yapsaydı. Böyle bir film hayal edin. Malzeme bol. Basına yansımış çok sayıda tartışmaya ve dolayısıyla iğnelemeye açık konu var. Nasıl bir tepkimiz olacaktı? Önce Sony ürünlerini, filmlerini boykot edelim derdik, baktık Amerika başkanı da arkasında, bu sefer Amerikan ürünlerine karşı kampanya gündeme gelirdi (Kuzey Kore zaten bu ürünleri kullanmıyor). O zaman siber saldırı seçeneğine nasıl bakacaktık? Başka bir ülkenin lideri olunca çok rahat konuştuğumuz şeyler kendi başımıza gelse tepkimiz nasıl olacaktı çok merak ediyorum. Bu konularda hoşgörü seviyemizin sıfır seviyesinde olduğunu bu ülkede yaşananlardan biliyoruz. Obama açısından sorun yok, çünkü Amerikan başkanlığı her daim filmlerde olumsuz ve iğneleyici şekilde kullanılıyor. Amerika'nın kültürü buna uygun ama biz öyle değiliz. Ülkemizin çok fazla tabusu var. Dokunduğunuz zaman insanlarımız hemen birbirine giriyor adeta kendi kimlikleri ayaklar altına alınıyormuş gibi onur, gurur meselesi yapıyor.
 

enzo

Forum Psikopatı
Kayıt
3 Mayıs 2013
Mesaj
603
Tepki
1.096
Yaş
32
Şehir
İstanbul
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Siber Savaş denecek kadar aşırı bir durum yok, siber savaş "bence" bu kadar basit bir şey değil...
 
Yukarı Alt