1 Ağustos Cumartesi - Anadolu Kavağı, Yoros Kalesi Turu:))

McMILLERR

Aktif Üye
Tepki
238
Bisiklet
Trek
Selam Arkadaşlar,
1 Ağustos Cumartesi, güneşli güzel bir İstanbul gününü boş geçirmek olmaz. Ben diyorum ki Anadolu Yakası sahillerinden gidelim Avrupa Yakası sahillerinde dönelim. Bu sefer farklı bir tur olsun.

Etkinlik Tarihi: 01.08.2009

Etkinlik Saati: 08:00

Bulusma Yeri: Üsküdar (Besiktas Motor Iskelesi önü)

Güzargah Gidiş: Üsküdar - Kanlıca - Beykoz - Yuşa Hz - A.Kavağı (Motorla Sarıyer'e geçiş 10 dk.)
Güzargah Geliş: Sarıyer - Tarabya - Arnavutköy - Ortaköy - Beşiktaş

PROGRAM
Bulusma yerimizden 08:00 hareketle sahil yolunu takiben Kanlıca-Beykoz istikametinden devam ediyoruz. Beykoz 'dan Hz. Yuşa ya doğru yeşillik ve ormanlık yollardan rampa tırmanışımız başlıyor. A. Kavağına inişimizi gerçekleştirip balıklarımızı, midyelerimiz, köftelerimiz yiyoruz, muhabbetimizi gerçekleştirip isteğe göre Yoros Kalesine çıkıp Boğazın eşsiz manzarasına bakabilir. Arzu ve istekler doğrultusunda hareket saatimizi kararlaştırıp A.Kavağından Sarıyer'e geçen motorlara binerek 10dk 'da Sarıyer'de oluyoruz. Bu sefer Sarıyer 'den Tarabya-Bebek-Ortaköy-Beşiktaş istikametinde mükemmel sahil manzaralı dönüşümü tamamlıyoruz. İsteğe bağlı Sarıyerde tatlılarımızı da yiyebilirz....

Hızımız grup disiplini içinde hiç kimse geride kalmayacak şekilde olacak olup tüm pedalsever arkadaşlarımı beklerim.

Turumuzda KASK mecburi olup, eldiven, pompa, yedek iç lastik ve su ihtiyacımız için mataralarımızı yanımızda bulundurmamız iyi olacaktır.

Tahmini Hava Durumu:
27 C
Güneşli Açık

İrtibat;
McMILLERR
Serkan BURAN
0544 2242651

Scudo
Tepki
28
Uuuv güzel plan . Acaba bu yeşillik falan dediğiniz yer çok mu dağlık yani yol nasıl ?

Daha önce bisikletimle bu tür bir yola çıkmadım da o yüzden merak ettim.

Bir de dönüşte ne yapacaksınız ? Tekrar Anadolu yakasına dönecek misiniz?

• Beğen
Tepkiler: sports-man

McMILLERR

Aktif Üye
Tepki
238
Bisiklet
Trek
@Bahadır Efeoğlu

Yollar asvalt dostum. Öyle dağ,taşlık, çamur vs bir parkur değil. Beykoz dan sonra rampa çıkıyoruz Hz.Yuşa türbesine kadar tatlı bir tırmanış var sonrası ise A.kavağına kadar iniş olan bir yol. Ben fırsat buldukça gidiyorum gayet güzel bir parkur oluyor.
Şuan itibariyle 3 kişi oldu, gelecek sayısı artabilir.
Dönüşte Anadolu yakasında oturanlar Beşiktaş 'tan ayrılıp Üsküdar'a geçeceğiz.

• Beğen
Tepkiler: sports-man

sports-man

Forum Bağımlısı
Tepki
3.715
Gezimize ilişkin hava değişim raporuu;)

Cumartesi
Açık. Yüksek: 30 °C . Rüzgar KD 18 KM/S . Sıcaklık endeksi: 29 °C .

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

• Beğen
Tepkiler: McMILLERR