1.82 boy, 85cm bacak boyu..29 jantta ideal kadro..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
arkadaşlar başlıkta da belirttigim üzere boy ölçülerim bunlar. Herkesin bildiği tablo ölçülerine göre 29 jantta 19 kadro bana ideal gibi. Ancak daha önce hiç 29 jant kullanmadım ve açıkçası 21 kadro almayı düşünüyordum. Bu ölçülere göre bisiklet altımda sırıtır mı ? Daha da önemlisi sağlık ve doğru sürüş pozisyonu açısından hangi kadro bana uygundur ? Bisiklet mtb

Scudo

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
Onur bey aynı boydayız. 19 kadro boyu gayet yeterli olur. 21 alırsanız üstboru uzunluğu ve gidon yüksekliği çok fazla olacağı için rahatsız eder.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ozansefer

Teşekkür ederim ilginiz için. Dediğiniz gibi aynen bugün deneme fırsatım oldu 19 kadro tam bana göre.

Tepki
2
Bisiklet
Ümit
Benimde bir sorum olucak ama salcano city sport20hd aldım bende 18inch kadrosu boyum 184 bacak ici boyum 80gibi uygun mudur acaba şehir tur tipi bi bisiklette 18 inch bana

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Anıl Ünal

Benim tercihim 29 jant mtb olduğu için ölçü hesaplamaları biraz daha farklı. Yol bisikletleri için verilen tablolarda bacak boyunu 80cm olarak alırsak ideal kadro boyu 53cm gibi duruyor ve 53÷2.54= 20 inç gibi bir değer çıkıyor.

Tepki
2
Bisiklet
Ümit
@ONUR YÜCEL 46
O zaman 18 yerine 20 inch seçmem daha iyi olur gibi sanki

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Anıl Ünal

Yani ölçüm tablolarına göre öyle ben de 21 incde ısrar ediyordum şimdi geldi bisikletim iyi ki 19 inc almışım diyorum. Mtb ölçülerinde tablo verileri benim bacak boyuma göre 19 inci gösteriyordu doğrusu da buymuş. Ankara'da olduğun için eğer zamanın olursa bence mutlaka bir bisikletçiye gidip aradığın bisiklet olmasa da her hangi bir yol bisikleti üzerinde kadro boyuna karar ver ya da tabloya güvenmekten başka çare yok :)

Tepki
2
Bisiklet
Ümit
@ONUR YÜCEL 46
aslında dükkana gittim kapora bıraktım sadece ufak bi miktar ama 18inch idi ordaki salcano kadroya indiğimde 2 parmak kadar bi mesafe kalmıştı aramızda ama bugün tekrar telefonla konuştum 19 veya 20 inch var ise onları istediğimi söyledim tek tek denerim olmadı. Aldıktan sonra içimde bi kuşku kalsın istemiyorum çünkü küçük mü diye :)