1 - 5 temmuz tarihleri arasında İzmir - Antalya turu

Tepki
15
İsim
Mert Ahçı
Bisiklet
b'Twin
Merhaba,
Bu yaz'ın temmuz başlarında bayadır yapmak istediğim tur planımı gerçekleştirmek istiyorum.Şimdilik 2 kişiyiz.Ama gelmek isteyen arkadaşlarım ve abilerim olursa memnun olurum.
Tur planım İzmir'den Antalya'ya otobüsle gidip 1)antalyada ; Lara plajı - Hidirlik kulesi - Minicity antalya - antalium Avm - antalya saat kulesi - perge antik kenti - antalya akvaryumu - göynük kanyonu - termessos kaplıcaları - antaliiskaya fortress - Düden şelaleri - Kaleiçi - hadrian kapısı - Cam piramit - Antalya Marina - Konyaaltı plajı - Kaleiçi marina - Belek - Side - Kemer gibi yerleri bisikletle 1 hafta gibi bir sürede gezmektir aynı zamanda çadır ile kamp yapmak.
Antalya'dan sonra Fethiye'ye pedallamayı düşünüyorum yaklaşık 250 km Fethiye'de yapmayı planladığım ;
2)Fethiye'de ; Kabak koyu - çalış plajı - kral mezarları - saklıkent kanyonu - Ölüdeniz - Kelebekler vadisi - Fethiye eski şehir'i 3-4 gün gibi bir sürede gezmek amacındayım.
Fethiye'den sonra planım marmarise pedallamak yaklaşık 125 km marmariste ise planım şu şekilde ;
3) Marmaris ; Marina marmaris - İçmeler Plajı - Sedir Adası - marmaris müzesi - Kleopatra adası - Dalyan nehri - Rodos ( Feribotla 50 dakika imiş ucuz ise gidilebilir) Marmarisi 3-4 gün gezdikten sonra diğer bir güzergahım Bodrum yaklaşık 150 km bodrumda gezme planım ;
4)Bodrum ; Bodrum kalesi - Bitez plajı - Dibeklihan - Bardakçı Koyu - Kargı Koyu - Myndus kapısı - Yel değirmenleri - Osmanlı tersanesi sanat galerisi burayı da 3-4 gün gibi bir sürede gezmeyi amacım.Burdan sonra diğer güzergahım Didim yaklaşık 150 km didimde gezme planım ;
5)Didim ; incekum plajı - Eski kalıntılar - Akbük - Altınkum plajı gibi yerleri 2 günde gezmek ve Burdan sonra ki güzergahım Kuşadası yaklaşık 75 km kuşadasında planım ;
6)Kuşadası ; Kadınlar plajı - Güzelçamlı - Tarihi kalıntıları 2 günde gezip burdan sonra efes'e gitmeyi düşünüyorum efeste müze - tarihi yerleri günü birlik gezip İzmir'e pedallamak.

NOT : Turuma katılmak isteyen İzmirliler burdan ve ya mesaj yollu ile ulaşabilirler.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril
Scudo
Tepki
15
İsim
Mert Ahçı
Bisiklet
b'Twin
2 gün sonra tura başlıyoruz,Gelmek isteyen mesaj atsın.

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
@mert ahçi yazinizi ozellikle siyah renkte yazdiginiz icin tapatalk dark modda hic bir sey okunmuyor haberiniz olsun.