1-2 sorun var sizde garantiyi başlatayım mı ?

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar,
Bundan tam 32 gün önce salcano ng 650 aldım. 1-2 sorun vardı götürdüm servise ilk ücretsiz bakımını yaptırdım. Tüm sorunlardan kurtuldum.

Neyse dün bisikleti benzinlikte yıkadım. Arkadaşım devamlı yıkıyordu sorun olmuyordu benimki de iyice kirlenmişti dedim yıkayım sürerim o kendi kurur zaten. Yıkadıktan 5 dakika sonra sanırsam. Pedal ile sele arası bir yerlerden ses gelmeye başladı. Böyle ciyak ciyak ediyor. Pedal çevirsemde çevirmesemde geliyor. Ben pedaldan sanıyordum. Arkadaşım göbeğe su kaçmış göbekten geliyor bu ses dedi. Dedim kuruyunca geçer heralde. Bugün akşam çıktım daha da artmış. Yani ben olmasam çevre rahatsız olur gerçekten çok gıcık bir ses.
Sonra taşlı bir yoldan indikten sonra(100-200 metre) Bisiklet devamlı sallantı içindeydi. Bisiklet şimdi hırıldamaya başladı göbek tarafı yine.

Bir diğer sorunum. Direksiyonu ne kadar sıktıysam da düzeltemedim. Çok çabuk kayıyor. Hızlanınca kontrolü tam sağlayamıyorum. Arkadaşımın direksiyonu sağlam hemen dönme yapmıyor sağa sola. Benimkini elinden kaçırdınmı işin bitiyor o derece. Hani çok abartmayayım da normal değil yani.

Her gün teker patladır. Allah'a şükür 3 gündür yaklaşık 100km yaptım patlamadı. Yalnız bu sefer başka bir sorun tekerin içinde özellikle ön tekerin sanki balon çıkmış. Her turda o balonun üstüne çıkıp tekrar yere iniyorum. Yani devamlı bisiklet aşağı yukarı inip çıkıyor. Dümdüz yolda mesela pedalı bırakıyorum normal gitmiyor bisiklet. Önce balon vardır felan dedik yamalar çoktu ondan dedik. İç dış lastik değiştik. Yok yine aynı sorun.

Şimdi 2. bakım 4 aya kadar geçerli. 3 ay kaldı. Götürsem mi ki acaba. Kendi yapabileceğim sorunlar mı bunlar. Mahalle arası bisikletçilere de götürmek istemiyorum. Hiç tanıdık yok.

Bir de bu 2. bakımda ne yapılıyor. Tüm sorunlardan kurtulabilir miyim ?

Scudo

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
Anlaşılan garantiye götüreceğim ) Yoksa bu sorunlar çözülmez. Ama ilerideki 3 ay elbet bir sorun çıkacak. O zaman mecbur bir bisikletçiye..