09.01.2009 Polonezköy Gezisi Resimleri

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Merhaba Arkadaşlar ;
Gezimize ait fotoğrafları burada paylaşabiliriz , iyi seyirler.
Tüm resimler , Behçet Abi'nin objektifinden.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Scudo

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Amaç tura katılan arkadaşlara resimleri paylaşmak olunca anlatım eksik kaldı tabi , sabah erken saatte Bostancı'da buluşup ilk olarak Üsküdar'a pedal basmak üzere yola çıktık , haftasonu olması sebebiyle yol pek kalabalık değildi , kısa sürede Üsküdar'a ulaştık , su v.b ihtiyaçları giderdikten sonra Kavacık kavşağına ulaşmayı baz alarak yola çıktık , sabahın erken saatlerinde boğaz her zamanki ihtişamıyla bizi karşıladı , biraz deniz havası aldıktan sonra tırmanmaya başladık Kavacığa doğru , aramızda kaza geçirdikten sonra 6 ay gibi bir süre bisikletten uzak kalan bir dostumuz vardı ve performansı herşeye rağmen takdire şayandı.Rampanın sonunda herkes yeniden bir araya geldi ve istikametimiz artık hedefimiz olan Polonezköy'dü.Polonezköy sevgili Tolga'nın da bahsettiği gibi farklı atmosferi olan şehirin karmaşasından uzak ama aynı zamanda şehrin içinde bir yer mutlaka bir kere gidip görülmesi gereken bir yer.Kavacık rampasından sonra inişe geçtiğimiz bir mevkii de yolların hafif nemli olması nedeniyle forumdan Mert kardeşimiz ve Ercan arkadaşımız yolun azizliğine uğradı ve kayarak bir kaza geçirdiler neyseki çok ciddi bir yaralanma olmadan yolumuza devam ettik , Polonezköy'e ulaştık kısa süreli bir sohbet ve bol kahkahalar eşliğinde :) dönüş yolunu kafamızda canlandırdık ve yola koyulduk , dönüş yolunda bize birbaşka arkadaşımız katılacaktı(ismini unuttum kendisinin değerli bir abimiz sanırım Kerim'di) Reşadiye çıkışında kendisiyle buluştuk ve yolumuza devam ettik , turumuzun son anlarına doğru asfalltta ki kot farkı yüzünden bir anlık denge kaybı sonucu ciddi bir kaza geçirdi kendisi neyseki şimdi durumu aldığımız haberlere göre iyi ,buradan kendisine yeniden geçmiş olsun dileklerimizi iletir en kısa sürede yaralarının iyileşmesini dilerim, kendisini uğurladıktan sonra yolumuza devam ettik akşama doğru çıkan hafif rüzgar biraz zorlasa da günü bitirdik , kısacası tatsız kazaların haricinde sohbet, arkadaşlık,samimiyet herşey çok güzeldi , herkese selamlar.

Reşadiye çıkışında Behçet Abi ile.

(link)

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
Öncelikle Mehmet arkadaşımıza güzel anlatımı ve paylaştığı resimler için çok teşekkür ederim. Kış aylarının başlamasıyla uzun bisiklet turlarını yapmak da seyrekleşiyor ister istemez. Bu nedenle hamlaşmış vücutlarımıza rağmen kanımca güzel bir tur oldu. Turumuzda istenmeyen kazaların olması bu sporu yaparken hava ve yol koşullarını dikkate almamız dışında kendimiz için gerekli azami emniyet tedbirlerini de gözetmemiz ve trafik kurallarına riayet etmemiz gerçeğini bir kere daha ortaya koydu. Ne de olsa iki tekerin üstündeyiz, kurallara riayet ederek korunma tedbirlerini gözetmek zorundayız. Buna rağmen düşmeler yaşanabilir, zaten bu sporu yapmak isteyen bisiklet severler, başta düşme riskini göze almışlardır. Siz kurallara riayet eder gerekli tedbirleri alırsınız ama misal arkadan başka bir bisikletli size çarpabilir. Bu durumda fazla yapılacak bir şey yok, yapılması gereken eylem kanımca zararı en aza indirmek için kask, dizlik, dirseklik, eldiven gibi koruyucu ürünler kullanmaktır. Turumuzda kaza geçiren dostlarımıza çok geçmiş olsun diyorum.

Kazaların yaratmış olduğu üzüntüye rağmen zevkli bir tur olduğunu söyleyebilirim. Fakat yapılan turun zorlu bir parkura sahip olduğunu da kabul etmemiz lazım. Rampalarla, iniş çıkışlarla dolu bu turun kondisyoınu iyi olmayan dostları epeyi zorlayabileceği inancındayım ki, ben bayağı bir yorgun şekilde ulaştım eve ve duşumu aldıktan sonra 2 saat uyumuşum. Fakat yine de belirtmeliyim ki tura katılan dostların performanslarını takdir ediyorum, grup içindeki yardımlaşma, dayanışma ve grup disiplini hakikaten önemli. Yani yardımlaşma dayanışma ve grup disiplini diyorum ben. Hatta kısaca Y.D.G.D olarak da kısaltılabilir. Bunu sağlayacak bir ekip lideri'nin önemi de tartışma götürmez bir gerçektir. :)

Ne demiş atalarımız; "Yardımlaşma,dayanışma ve Grup Disiplini içinde zirveye bayrağımız dikilecektir."

Saygılarımla

Evren T.

Forum Bağımlısı
Tepki
742
Ben de katıldım gitti.:)Ama tura katılamadım.Hatta Zeki'nin tabiriyle yakalayamadım:)
Ama Yener dostum yüzünden hep....Bana güzergah değişebilir, Tepeören yapabiliriz dedi.Baktımki ses seda yok bende işe güce daldım tabi.Ayağınıza sağlık güzel olmuş.Kerim dostuma tekrar geçmiş olsun diyorum.

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
@Kaşif

Vallahi Kaşif kardeşim sabah saat 08:00 gibi Bostancı D. otobüsü iskelesinde buluşuldu ama kalkışımız bir 20 dk sarktı. Bir dahaki sefere seni de bekleriz inşallah. Yoksa karın bölgemizdeki göbeklerin maşallahı olacak. Benim göbeğim yaza doğru XT göbekten XTR göbeğe doğru gider binmezsek eğer. Heheheh :D

Sevgiler