06.01.2008'e kadar bikergrrl nasil 10 kilo verir?

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
eveeeet :D

kampa giriyorum ve hepinizin yardimina ihtiyacim var!! Eger basarili olursak soz veriyorum size 6 Ocak Kackar antreman yarislarindan bomba gibi bir derece getirecegim :D :D :D

simdi bir hedef olmasi gerekiyordu, ben de 6 Ocagi sectim, bunun bir kac sebebi var: normalde bu pazar Cekmekoy'e gidiyordum, ancak su sirada nezleden bir seksen yatiyorum, yarin sabah uskudar'a kadar pedal basmak hic mi hic isime gelmiyor, ve daha da fazla hasta olmamak icin yarini sicak evde sicak birseyler icip mumkunse yatay vaziyette gecirmek istiyorum, bu biiir, ikincisi ise 3 ay once sacma bir comelme sirasinda (KESINLIKLE fazla kilodan :D ) sag dizimi zorlamam.. Dun de Ahmet Mumcu kardesimizle sahilde pedal basalim derken dizim sanki kendine ait bir ruhu varmis gibi bacagimdan gocup gidecekmiscesine kiprasirken, sonrasinda da bugun tum gun hapsururken, ve en nihayet Sayin Mesut Girgic beyin de dedigi gibi bilgisayar masasi ile sandalye arasina zar zor girerken EVREKA! :eek: dedim ve benim fazla kilolarimi atabilmem icin hepinizi seferber etmeye karar verdim :D :D :D

isiniz ne? bana yardim edin iste :D :D

Simdiiii, Subat 2007'den beri muhtelif tatsiz nedenlerden dolayi pedal basamiyorum. Dolayisiyla vucudum ham. kondisyon yerlerde. Ama bogazimi HIC ihmal etmedim, ve normal kilomun tam 9 kilo uzerine basariyla tirmandim, zirveden asagi bakarken ilk gozume carpan koca gobegim :D

Kondisyon dusunce, agirlik artinca, ve beslenme de dengesizlesince (hemen her gun balik yiyorum, ama ne yalan soyliyeyim, 4 ay boyunca yanina rakiyi da bol keseden katik ettim :eek: arkasindan da tabii ki tahin helvasi (bu dunyada yegane dayanamadigim lezzet tahindir, onumde bir kutu helva olsun hepsini bir gunde git gel git gel bitiririm :D borek, pogaca ve muhtelif unlu mamulleri de bol keseden tukettim. Salata disinda sebze minimumdaydi, anladiniz siz durumu :eek: ) vucut kaldirmaz oldu, ilk fire eklemlerden geldi.

1. Yarin bir ara glukozamin takviyesi almak icin eczaneye gidecegim, bunun disinda ozellikle diz icin olan onerilerinizi (kilo vermek disinda :D ) hararetle bekliyorum!!! :)

Normalde kuvvetli bir bunyem vardir, dis mekanlara alisigim (hatta ic mekanlara allerjim var bile denebilir :D ) ama son donemlerde, belki de karacigerin yaglanmasi ile (fazla kilo bunu yapar sanirim, eh raki hayli hayli yapar :D ) metabolizmam zayifladi, ozellikle enfeksiyon ve allerjik reaksiyonlara acik hale geldi.. Metabolizmami guclendirmem, ama hizlandirmamam lazim. C vitamini iyi guzel ama beni aciktiriyor :D antioksidan farkli onerilere acigim. Ya da bir sonraki adim olan "diyet"i ona gore duzenlememiz lazim :)

Simdii burada yapacagimiz 2 sey var :D

1. bana bir egzersiz programi cikartacagiz.. Sabah erken imkansiz, kalkar kalkmaz elimde kahve bilgisayarin basina oturup calismaya basliyorum.. Ama aksamlari suruse cikabilirim. saat ve km ayarlamamiz lazim. dusukten yuksege cikmamiz iyi olur, aramizdaki pro'lara (HaliliOztuk, Mesut Girgic beycigim sizlere guveniyorum!) sag dizimin durumunu unutmayin!!! :D haydi bakalim, 1 aylik saat/km cikartin bana, lutfen !!! :eek: :D

2. acil bir beslenme(me) listesi olusturmam lazim. Icinde vitamin/mineraller de olmali, 6 gunluk bir programa ihtiyacim var. Sabah kahvalti etme aliskanligim yok, aksamlari da ne kadar erken yersem o kadar hizli kilo veriyorum, yani ogunu oglene yogunlastirmamiz, ama aksam surusu yapacagim icin (egzersiz sonrasi ben kurt gibi acikirim hep, buna bir cozum bulmamiz laziiim!! :) belki sut ya da yogurt gibi oneriler getirirsiniz diye onceden soyleyeyim, calismak icin en verimli saatlerim gece oldugu icin beni laktoza bogmayin!! surus sonrasi en az 4 saat uyanik kalmam saartt!! :)

Bu durumda bir toparlama yapalim.. Tam 1 ayimiz var.. ben sizin yardiminizla kendimi kampa alir almaz (Pazartesi bu ise basliyoruz bu durumda! ) buradan mumkun oldugu kadar gercek zamanli guncellemeler yaparim :) yani bugun bunu yedim, bugun su kadar kilo verdim gibi. Finish hattimiz 6 ocak Kackar antreman yarisi, eger benden 1 ayda adam gibi bir sporcu yapabilirsek, o vakit soz size, uzerimden "yarismak icin cok yaslandim" ortusunu kaldirip, adam gibi bir derece getirecegim, hatta bayanlar yarisi yerine 30+ yarisina bile katilabilirim!!! :D :D :D

3. ve sooon, ben bisikleti normalde sehir icinde de kullaniyordum, ancak SPDye gectigimden bu yana hep 2 cift ayakkabi tasimam gerektigi icin bunu yapamaz oldum.. SPDden vaz gecmem (hele denedikten sonra :D ) ama Ahmet bana spd pedallara gecen ve onlari duz kullanima da acan adaptorlerden bahsetti, bunlari Turkiye'de bulmam mumkun mudur? Nereye bakmam lazim, bunu da yazarsaniz mutesekkir olurum :eek:

Haydi bakalim hodri meydan

Scudo

Firochromis

Daimi Üye
Tepki
234
İsim
Fırat Çıngı
Bisiklet
Diğer
Bu ne enerji yarabbim :)

Sanırım tek yapmanız gereken klavye başında harca(yama)dığınız enerjiyi, daha kalori yakan, pedal çevirmek gibi bir etkinliğe çevirmek.

Egzersiz programını daha tecrübeli arkadaşlara bırakıyorum ama sağ diziniz için bir doktordan yardım almak iyi olur diye düşünüyorum.

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
Sevgili Firochromis :) zaten Subat 2006'dan beri yoktum, hemen geri gonderme beni :D :D hem merak etmeyiniz efendim, su antreman detaylarini bizim prolar buraya bir gecsin, ben de bugun ve yarin dizimi az biraz daha dinlendireyim, yarindan itibaren de glukozamin'e baslayayim, klavyeyi daha az konustururum ;)

simdiii, dizimle ilgili, sıklıkla yumusak dokularinin icabina bakan birisi olarak, ne yaramazlik yaptigimi ve basima ne dertler actigimi cok iyi biliyorum aslinda :eek: Doktor benden MR isteyecek, ama aslinda olan sey capraz baglarimi fazlasiyla zorlamis olmam. Bunu coktugum zaman hissettim ve hemen dogruldum, ama olan olmustu. Vucudun alisik olmadigi agirligi da son 9 aydir tasidigi dusunulurse (bu da sunu gosteriyor :D ben deli gibi yer/icer ve hic egzersiz yapmazsam her ay sabit 1 kilo aliyorum :D :D ) diz alti baglarimin buna ters tepki vermesi normal. benim onlari ve diger eklemlerimi (bel/boyun) guclendirmem lazim.. Ben ozellikle bu konuda Acumur (hala buralarda misin??? :) ) ve Mesut Girgic, nam-i diger ymgirgic, nam-i diger Ironman.1'a guveniyorum :D :D :D Ortopedistler otesiyim artik cunku :D :D benim acil kilo verme konusunda yardima ihtiyacim var :D

Firochromis

Daimi Üye
Tepki
234
İsim
Fırat Çıngı
Bisiklet
Diğer
Pekala, madem öyle acil kilo verme teknikleri konusundaki uzmanlığıma ihtiyacın olduğuna ikna oldum. Ayrıca geri göndermek ne haddime :)

Başlıyorum:

1. Abur cubura kattiyetle son verilmesi gerekiyor, ötesi yok. Buna Burger king ve türevleri, her türlü kızartma vs. dahil

2. Kola ve diğer şekerli içeceklere de elveda demek gerekiyor.

3. Unlu mamülleri unutuyoruz doğal olarak.

3. Her zamankinden daha fazla kalori yakma yöntemleri geliştirmek gerekiyor ki, bu da bizim durumumuzda pedal çevirmek olabilir pekala. Fakat özellikle dizi zorlamamak gerekiyorsa, eliptik bisiklet tercih edilebilir.

İlk 3 maddenin boğaz sorununa getirilen çözümler olması şans değil. Vücudunuzdaki kalorileri (yağları) eksiltmenin ilk mantıksal adımı içeri daha az kalorinin girmesidir. :)

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
@Firochromis

tesekkur ederim :) benim 1 ve 2 ile sorunum yok zaten.. de :eek: benim ciddi olarak, 1. gun sunu ye, 2. gun de sunu ye, hatta 3. gun su kadar sunu ye gibi bir seye ihtiyacim var :eek: malum kampa giricez ya :p daha spesifik olmanizi rica edicem yani :D oyle kolayina kurtulmaca yoooook :D :D

bu arada eliptik bisikletim de yok :( MTB versek?? :D

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
Ehm :) sifirinci gunden herkeslere merhaba :D yarin kendimce bu ise basliyorum :D yol boyunca (tam 35 gunumuz var :) 5 Aralik'ta bitiriyoruz :D ) BUTUN yardimlariniza ihtiyacim var :)

Baslangic kilo: 71.6 :eek: bunu benim normal kilom 63'e cekmemiz lazim :D bu da tam tamina 8.4 kilo yapiyor :D

Bugun Cekmekoy'e gidememenin acisini havanin da iyi olmasiyla birlikte bir Caddebostana uzanip vitaminleri alayim diye cikarmak istedim, simdi 38 derece atesle bir seksen yatiyorum, ama 1000lik C vitaminleri beni yarin aksam ki suruse hazirlar. Plan ilk aksam cok kasmadan 6 km. tamamlamak.

Bugun Glukozamin+chondroitin karisimina da basladim, eklemleri hayli yola sokar herhalde..

Sifirinci gunun ogunleri soyle: sabah kahve, oglen sebze corbasi, ve bir kac kasik yogurt, simdilerde cikan atesle beraber sanirim ufak bir kase yogurt daha tuketecegim, aksama da hamsi var :D yahu ates normalde istah keser degil mi? Ben de bana misin demiyor :D :D :D

Bugun alistira alistira baslamis oluyorum, yarin sabah itibariyle 1 ay 4 gunluk kampin startini aliyorum! Elimden geldigince her gun size rapor verecegim, yol boyunca diyet ve antreman tavsiyelerinizi bekliyorum, bakalim 6 Ocak'ta ne olacak

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Merhaba sevgili Bikem,

Sana tamamiyle %100 garantili bir yöntem önerebilirim, bu yöntemi yapmanın
tek zorluğu psikolojik olarak çok baskı altına sokması insanı, o yüzden biraz inzivaya girmek gerekebilir belki :) Neyse, yöntem vücudu tamamiyle alkali sulu besinlerle beslemek, asitli gıdaları tamamiyle diyetten çıkarmak. Bu yaklaşım bildiğin duyduğun (ve orta uzun vadede hiç bir işe yaramayan) tüm sistemlerden farklı. Yine bu sistem vücudu tamamiyle tamir ediyor bütün sakatlıklar roket hızıyla iyileşiyor, bir arkadaşım (izmirden murat) dizini çok kötü sakatlamıştı, neredeyse yürümeyecek kadar, tüm ilaçları kestim ve bu sistemi uyguladım, 3-4 gün için de tüm ağrıları geçti, ama uygulamayı 5. günde kesince hemen ağrıları tekrar başladıydı.
Kilonun ve sağlık sorunlarının en büyük nedeni vücudunun aşırı ölçüde toksik ve asitli olması, vücudu alkaliye boğarak süratle bu gideriliyor. Netice itibariyle 3. 4. gün ün sonunda kendini müthiş enerji hissediyorsun karnın acıkmıyor ve bütün ağrıların büyük ölçüde azalmış oluyor.

Yapılacak şey oldukça basit, taze yeşil sebzelerin suyunu günde 3-4 litre içiyorsun, benim en büyük favorilerim: kabak+salatalık+domates karışımı, veya bulduğun beğendiğin yeşil şeyler. Elbette asitli gıdalar tamamen çıkarılıyor: çay kahve, tuzlu, unlu, şekerli gıdalar, süt ürünleri, et ürünleri, hayvansal tüm ürünler tamamiyle yenmiyor, kuru gıdalar çıkarılıyor. Dediğim gibi bu sistemi disiplinli uygular ve sistemini temizlersen önce sağlığın inanılmaz düzeliyor, bu olunca zaten kilolar uçup gidiyor..
Ayrıntılı bilgi ve bilimsel kanıtlar için piyasada bulunan zayıflamada ph mucizesi (dr robert young) adlı kitabı alabilirsin. Ancak orda yöntemler bir hayli komplike ve çok obez insanlara yönelik gibi, o yüzden ben yardımcı olabilirim kendine göre uygulamanda.
Bir diğer konuda 1 ayda 10 kilo vermeyi unut, hatta tartıyı da unut, durumunun tek göstergesi bir boy aynası olacak, çünkü sağlığın ve kas oranın artınca kilon çok değişmese bile çok incelmiş olacaksın o yüzden 30-45 günden önce tartılma yoksa moralin bozulup ivmeni kaybedersin.

Elbette klasik diyet yöntemleri uygulayarak metabolizmanı iyice altüst edip kısa sürede kilo verip bir süre sonra o kiloları geri ve çok daha fazlasını alıp daha kilolu hale gelmeyi seçebilirsin ;) Klasik diyet yöntemleri çalışmaz çünkü vücudu aç bırakır, metabolizmayı yavaşlatır (metabolizmayı kahve ile iteklemekten bahsetmiyorum) ve diyet sonunda daha fazla kilo alınır ve her seferinde daha zor kilo verilir korkunç bir kısırdöngüye girilir, zira kaslar da kaybedilmiştir ...

Bu sistem benim devamlı uyguladığım bir sistem , bugün 2 litre kadar içtim mesela kabak salatalık ve domates suyu (domates çok az bir tane falan), kabak özellikle çok kıymetli bir sebze ve çiğ olarak suyu sıkıldığında çok önemli bir element olan organik çinko kaynağı. Yeşil sebzeler güneşin hayat enerjisini depolarlar, bunların suyunu sıkarak adeta bu enerjiyi direk olarak vücuda veriyoruz. Sebzelerin suyunu sıkınca sanki onların kanını almış gibi oluyoruz, ve bu yeşil su içerdiği organik minareller vitaminler sayesinde çok iyi bir kan yapıcıdır...

Netice itibariyle en az 3-4 gün (ideal bir hafta) sıvı yeşil diyetiyle vücudunu temizlemen, hormonlarını endokrin sistemini canlandırman gerekiyor, ondan sonra bu sistemi kısmen uygulayarak ve kaliteli sağlıklı proteinler ile düzenli bir antrenman programıyla destekleyerek 1 ay içinde yepyeni bir insan olacaksın. Ben sana muhtemelen neler yaşayacağını söyleyeyim , cildin parlaklaşacak, gözlerin ışıl ışıl parlayacak, vücudunun tüm ağrıları ve ağırlığı gidecek, en az 8-10 yaş genç görüneceksin, belki en son çocukluğunda hissettiğin müthiş bir enerji patlaması hissedeceksin, tabii en başta belirttiğim gibi işin en zor yanı disiplinli bir şekilde uygulamak, istediğin sağlığa ve hafifliğe kavuşunca da sistemi kısmen uygulayarak sağlıklı bir hayat sürebilirsin ;)

semrta

Forum Bağımlısı
Tepki
472
:D valla bikergrrl senı görmesem,tanımasam şu yazılarınla 30 yaş üstü,göbekli,eline örgüsünü almış,esra ceyhan falan bilimum kadın programlarını izleyen birisin sanacağım :D

sendeki bu enerjı olduktan sonra ne kadar istersen o kadar verirsin ama işte sorun şurda ki,benım tanıdıgım bikergrrl emınım ki o yenılen balıkların yanında içtiğin rakıdan öyle keyif alıyordur ki bütün bu fazlalıklar ordan geliyordur :)

şimdi;ben tam sabah erken çıkalım diyecektım ki o paragrafı okumamşım,çünkü biz esrin kardeşle sabahları cıkmayı düşünüyorduk ama kararı değiştirip akşam iş cıkışı da yapabiliriz....ben de çok uzak kaldım epeydir..yanı biniyorum tabı arda ama eskisi gibi ne o kadar cok yol yapıyorum :( ne de eskiden sizle oldugum kadar keyifli oluyor :)

neyse artık akşamları dürterim senı..dizini zorlamadan bineriz sahilde..öptüm..ben şimdik lütfülerle sahilde buluşacaım...toparlansak gene :)

öperim..

• Beğen
Tepkiler: bikergrrl

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
@semrta

eheheh hatunum nasil da iyi taniyor dogumgundasini :D :D :D yaptik bi yanlis iste vurma yuzumuzeee :D Ama su surus isini oturtalim programa, olmadi bir hafta aksam bir hafta sabah yaparis. Mesela bu hafta aksam baslariz, aslinda bugun sizinle gelmem gerekiyodu ama az once uyandim, ates dusmus gibi, sanki parasetemoller ise yaradi. Kendimi hala rendeden cikmis gibi hissediyorum :D olan Luftulere oldu, goremedim ultileri :( :( belki bu hafta bi aksam da onlara misafirlige gideriz? Carsamba mesela, bi gece Halic turu yapip Luftuleri gorup donsek mi? Vapur saat kaca kadar var?

Benim iyilesmem sart!!! :D Yarin aksam 5:30 iyi mi? gec mi? erken mi? giyinip kusanip cikicam :D

@Hakan Yazman

Selam Hakan kardes :) Sen bana tam anlamiyla bir detox oneriyorsun :D

Aslinda ne diyim ihtiyacim da var hani :D ama kahve hic mi olmicak? yesil cay? benim kafeine ihtiyacim var, yani 1 kupaya dahi raziyim, yoksa calisamam!! bir de daha once detox yaptim ama bu kadar radikalini denemedim, o bitki suyu yerine, yagsiz, tuzsuz sadece sebzelerden olusan bir corbam var, o olur mu? Yani cig yerine haslanmis oluyor? Yogurt liste disi mi? haftada bir ogun de olsa balik yemicek miyim? peki bu sebze suyu disinda ne oneriyorsun? yani bir tek onu mu tuketicem? ve son olarak :) ben bu sebzelerin suyunu nasil sikicam???

Simdiden tesekkurler

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Öncelikle, GPA'da seni ve Evrimsel'i gözümüz çok aradı söyleyeyim... ;) ( Bak, Sevgili Ozan hiç üşenmedi, iş çıkışı bizi ziyarete geldi... )
İkincisi sevgili Hakan Yazman'ın yarışçı olarak tecrübelerine saygı duyuyorum bununla beraber kullanılan ilaçların terkedilmesi için bir doktor tavsiyesinin önemli olduğunu düşünüyorum.
Kilo problemi için ise bence en iyi çözüm artık Devlet Hastanelerinde bile bulunan bir diyetisyene başvurman olacaktır sanırım. Ne de olsa bu konunun eğitimini onlar alıyor. İhtiyaçların doğrultusunda sana en doğru beslenme tarzını onlar belirler bence.
Sana iyi şanslar dilerim...

• Beğen

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
@tırt kaptan

Sevgili tirt kaptan :D

GPA tam bir zamanlama hatasiydi benim icin! Butun yaz maillerim disinda internete giremedigim icin sizin geleceginizden birkac gun once haberim oldu, ben de istanbul'a yeni donmustum, INANILMAZ kiskandiiiimmmmm :D :D :D

Hatta benim oralara oyle yakin gecmissiniz ki, olacak sey degil yani! Ama onumuzdeki sene bunun acisini cikartmaz, sizleri bir de koylara Bodrum guletlerimizle goturmezsek bana da bikergrrl demesinler :D

Yeter ki planlama asamasinda haberim olsun ;)

Ya cok buyuk bir laf olacak ama, genellemelerden nefret ederim bir de, ancak gene de mecburen yapacagim :) ben diyetisyenlere guvenmiyorum :eek: yani bir dilim kepek ekmegi, kibrit kutusu kadar beyaz peynir donemlerini cok geride biraktim :D Soyle ki, Hakan'in yazdigi gibi, diyetlerin bir cogu ucunu biraktigin anda ucu birakilan lastik gibi hizla geri donup suratinda patliyor.. Metabolizma alt ust oluyor, dengesi bozulunca da bu sefer yakma hizina etki ediyor. Dolayisiyla ben sizden deneyip basarili oldugunuz yontemleri burada duymak, ona gorede kendime bir rota cizmek istiyorum. Ornegin Hakan'in yazdigi detoks cok onemli, cunku gercekten vucudum son 9 ayin toksinleri ile dolu, metabolizmam hantallasti, ve benim biran once bir ic temizlige girismem lazim :D Max. 1 hafta (surekli aldigim bir ilac yok, o yuzden kesintiler benim icin gecerli degil, ama surekli ilac alanlar mutlaka bunu doktorlari ile konusmalilar, kesinlikle katiliyorum!!!) Ben Hakan'in sebze suyu onerisini gunluk vitamin/minerallerimle destekleyecegim (C Vitamini, D Vitamini, ve de Calcium tabii ki)

1 hafta sonrasinda da sizlerden gelen oneriler dogrultusunda bir beslenme programi cikartacagim (diyet lafi insanin moralini bozuyor :D ) Semrta'yla yapacagimiz antremanlari buraya yazacagim.. Simdi sunu okuyordum, bir donem benim uyguladigim (bir koc nezaretinde) antremana cok uyuyor bu, bir saatte guya 3000 kalori yakiyorduk, yuksek devir, dusuk vites, ve aralarda kisa ama yuksek vites orta yuksek devir.. Simdi koc yok ama yuksek devir, dusuk vitesi yapabiliriz sahil yolunda :)

Merak edenlere yuksek kadans linkini gonderiyorum:

(link)

eger benimle ayni kayikta olanlar varsa yazsinlar :D onlara da uygun bir program cikaririz el elden elbette :D

Marmaris'e selamlaaaar!! Sevket-i Bostan zamanidir, ah ah ah zeytinyagli, misler gibi :D

• Beğen
Tepkiler: tırt kaptan

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@bikergrrl

Selam rica ederim, suyu kuru meyve sıkacağı tabir edilen cihazla hani havuç suyu sıkılan cihazla sıkıyoruz. Bunun ismi detox değil çok daha öte birşey yani bir nevi komple temizlik, bütün hücrelerine duş aldırmak gibi birşey. Haşlanmış olursa iyileştirici özelliği çok kıymetli elementler zarar görüyor malesef. Yoğurt da süt ürünü olduğu için liste dışı. Elbette bir süre sonra dengeli olarak balığımızı yoğurdumuzu dengeli tüketeceğiz ama önce sağlığını geri kazanman gerekiyor bunun için de bu alkali ph sistemini uygulaman gerekiyor.

Kafeine neden ihtiyacın olduğunu da söyleyeyim, kafein bir merkezi sinir sistemi uyarıcısıdır, diğer bu yememeni söylediğim maddeler sinir enerjini o kadar yokediyorki kafein le bir uyarıcı etkisine ihtiyaç duyuyorsun, bu önerdiğim sistem sayesinde kafeinin etkileri (hani kahve içmeyi bırakınca başın ağrır halsizleşirsin vs) acısız bir şekilde temizleniyor tabii 5-6 gün dişi sıkmak gerekiyor, aslında dişi sıkmak derken zor bişey değil sadece alışkanlıklar zorluyor insanı ve belki o sıvı iğrenç gelebilir tadı ama aslında o kadar kötü değil nötr bir tat. Zaten kahveye ihtiyacın kalmıyor sistem düzgün çalıştığı için. O söylediğim kitabı alırsan göreceksin, insanların kanlarını özel mikroskopta öncesi sonrası görülüyor, ne kadar temizlenmiş ve sağlıklı hale geldikleri hemen anlaşılıyor.
Bu sistemle sonuç neredeyse %100 garanti diyebilirim, ben kendim de uyguladım ve inanılmaz değişimler gördüm, uygulayan bütün insanlar inanılmaz değişimler yaşadılar, tabii ben sadece yolu gösterebilirim uygulamak, sağlığını geri kazanmak için adım atmak sana kalmış. 3.4 günlerde açlık mide kazınması diye bir şey kalmıyor, aslında bu sıvıyı 1 litre içmez hemen bir doygunluk hissediyorsun.

• Beğen

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
eheh hadi bakalim :) Salidan tezi yok baslamam lazim (EN GEC Salidan itibaren, once su sikacagi bulmam sart :D )

ve son soru (aslinda daha once sormustum ama o kadar cok sey sordum ki, araya kaynamis :D )

Bir tek bunu mu icecegim 1 hafta boyunca?

tekrar sagol

NOT: kitabi bulmaya calisacagim, ama kitabi okuyup uygulama konusunda biraz tembelim, direk tavsiyeleri uygulamak daha kestirme geliyor :D n'olur kizmayin! :D

hetero

Aktif Üye
Tepki
71
arkadaşlar yemek ve içmenin kısıtlanmadığı bir zayiflama formulu olan varsa benimde ihtiyacim var sanirim.paylaşimlarinizi bekliyorum .

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
Sevgili hetero, izle bu topici :D

Evet efendim :D nerede kalmistik :D

elimizde Hakan Yazman'in yuksek devir sistemini anlattigi yazisindan alinti bir antreman gun/saat listemiz var :D alkalin dengemizi de koruyup, kandaki PH oranimizin 7.4 olmasi gerektigini ogrendik :D bunun yolu da bol yesil sebzeden geciyor, veeeee ilk gunumuz basladi :eek: :D

Sevgili gunluk,

Aksam 19.05 itibariyle gunluk yeme icme seruvenini tamamladim. Kilomda bir degisme yok, nezlemsi durum hala devam ediyor, tum kaslarim tutuk vaziyette, ve hava soguk oldugu icin ilk gece surusumuzu benim biraz daha iyilesme firsatini yakalamam baabinda Semrta ile yarin aksam saat 20.00'e aldik.. Aslinda disaridan sahil bana goz kirpmiyor degil, bir cilginlik yapip bir saatlik bir tur yapabilirim, ama mantik bugun de dinlenip biraz daha guclenmemis soyluyor.

Butun gun hic kahve icmedim. Belki biraz da ondan, ya da stresli bir gun oldugu icin boyun kaslarimin felc geciriyor olmasi ile de ilgili olabilir, su anda basim ortadan ikiye ayrilacakmis gibi geliyor! :eek:

Sabah kahve yerine iki koca bardak su ictim. Oglen de disarida oldugumdan mecburen kendimi Zencefil'e atip bir kereviz corbasi ve herzamanki karisik bitki cayimdan 2 minik misir ekmegi (kibrit kutusu buyuklugunde :p ) esliginde ogle yemegi isini hallettim. Ha, 2 cay kasigi da bal. Hakan kardes bunu duyunca parmagini sallayip beni azarlamadan hemen meyve sikacagi konusunda ciddi bir arastirmaya basladigimdan bahsedeyim, buldugum yerde alacagim! :D

Ondan sonra bir bardak su, eve donerken Pazartesi Pazarinin icinden gectim (bu arada ben sonbahar pazarlarina bayiliyorum! :D ) 3 kilo sikma portakal, 4 kilo nar, 2 kilo havuc ve muhtelif baska sebze/meyvelerle eve vardigimda bir adim daha atacak takatim kalmamisti.

Aksam yemegi 20 dak. once bitti, menumuz: sebze corbasi, bol salata: yesil salata, havuc, turp, domates :D

sonra da 3 minik (henuz tam olmamis) hurma yedim, tatli yerine :D :D :D

Bugunluk bu kadar. Sabaha kadar sadece su iciyorum, belki birkac ceviz, ya da findik. En fazla yani :D

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

hetero

Aktif Üye
Tepki
71
sevgili bikergrrl arkadaşim
senin proğrami başlatmana sevindim.
bende bugun kalkıp kitapcıları bir bir dolaştim ve sonunda sahaflar çarşısında ZAYIFLAMADA PH MUCİZESİ kitabini sordum .vede aldim olamaz ama olmuş şu an bakıyorumda aldığım kitap diyabette ph mucizesi bi bakacam eğerki yanliş kıtabi vermişse bana yarin yine sahaflardayim sanirim ama bende bu zayıflama proğramini bir an önce başlatacağım. senide takip edecem bu sayfadan .başarılar diliyorum. sevgiyle kal

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
sevgili hetero kardesim cok memnun oldum, sen zaten kitabi bulana kadar sahaflara git gel epey bir forma girersin :D :D :D

saka bir yana dur bir de suradan bir link vereyim hemencecik bilgi sahibi olmak isteyenlere:

(link)

yukaridaki link ogunleri nasil ayarlamaya baslayacagini anlatiyor, bu sayfa icerisinde diger linklere de bakarsan biraz zaman aliyor ama programin nasil isledigini anliyorsun :D

site ingilizce, bir de biraz komik, diyetisyenlerden de pek hoslanmiyorlar :D :D ama isin ozunu anlatiyor.. Yarin gorusmek uzere

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Bikergirl işi kapmışsın :) şu linkte yine konuyla ilgili ücretsiz bir ekitap var bilgileri girince hemen geliyor email den (link) herkese tavsiye...

• Beğen

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Yine içtiğimiz suyun ph ının yüksek olması da önemli, 7 den ne kadar yukarı olursa o kadar iyi, mesela benim bildiğim bazı sular, Erikli, Saka, Aroma (şu an bunu alıyorum) Örneğin bazı sular asidik (ph ı 7 nin altında) Turkuaz vs gibi
şişenin üzerindeki mineral bilgilerinden okuyabilirsiniz ph değerini...

• Beğen

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@tırt kaptan

Elbette ben doktor değilim ancak kendimi oldukça yetiştiriyorum ilaçlar konusunda, arkadaşımın da kestirdiğim ilaçları semptomatik tedavi yani belirti önleyen ilaçlardı yani ağrı kesiciler gibi tedaviden ziyade sorunları görüntüde çözen ilaçlar, bunlar genelde acıyı hafiflletiyor ama sorunlar çoğunlukla devam ediyor yan etkiler de cabası...