01-02 Kasım İstanbul-İnegöl Turu

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu tur rotasını belirken gerçekten trafiği az yolları seçtik.
Altınova'dan İznik'e kadar hiç trafik yok denecek bir yoldan gittik. İznik Gölü'nün kuzeyinden giden yol stabilize olduğundan (kaba asfalt) yol bisikleti (700x23 lastik) nasıl sonuç verir bilemiyorum. Gerçi 18 km kadar.
İznik'te göl kenarındakiler değil, şehir merkezine giden yol üzerindeki mahalli lokantalarda yemek yedik. Daha lezzetli ve ucuz.
Yolun en sıkıcı bölümü İznik'ten Yenişehir'e giden kısmı. 550 metreye çıkılıyor ve trafik az da olsa var. TIR şeklinde kamyonlar geçebiliyor ama bir tehlike oluşturmuyor. Bir de çıkacağını yeri görmeniz sizi ezen bir etki yapıyor.
Biz Yenişehir'e gitmeden Köprühisar'a geçtik. Burada yol yarış bisikletine uygun değil. Sert zemin üzerinde gezer vaziyette taşlar var. İnik geniş lastikler olursa iyi. Yarışçı arkadaşlar Yenişehir üzerinden giderlerse daha iyi olur. Zaten hız farkı ile aradaki mesafe farkını rahatça kapatırlar. Yenişehir'den Köprühisar'a kadar arazi hafif iniş.
Köprühisar'dan sonra devamlı tırmanma, bıkana kadar tırmanma. Gece çöktü biz yine tırmanıyorduk. Yol kalitesi çok güzel, far ışığında bile 30 km üzeri bir hızla gitmek mümkün oldu. Günler uzadığında bir da aydınlıkta geçmek isterim.
İnegöl'den Turan'a kadar yol kaymak gibi asfalttı ve trafik de yoktu. Bir ara yol çalışması var, orada da biz çalışma için kapatılan şeritten gittik hiç sıkıntımız olmadı. Turan'a gelmeden önce süper bir inişin olduğunu ve yol üzerindeki hız uyarı tabelasının bize bile "YAVAŞ" uyarısı yaptığını hatırlatmadan geçemeyeceğim. Tam yol bisikleti için yol. Tüm yollar böyle olsa ben MTB'mi satarım gerçekten. Bir üye Bursa'ya da gitseydiniz demiş, ilk fırsatta Bursa'yı da kapsayan bir tur yapacağım. Cumalıkız vb görülecek yerler arasında. Aslında 3 güne yapılsa araya Uludağ'da konabilir. Mudanya üzerinden de dönülür. Çok da güzel olur. Bursa'da kalınabilecek ve bisikletlere cızırtı yapmayacak fiyatı makul bir otel bilen var mı? Biz İnegöl'de kişibaşı gecesi 30YTL ye kahvaltı dahil kaldık ve otel de süper.
Bir başka üye Eskişehir'den katılmış. Eskişehir çok güzel bir şehir. Biz MTB ile bir günde Topçular'dan Eskişehir'e de gittik 210 km sürdü. Yapmak isteyecekler için biz bu turu 19 Mayıs'larda gelenekselleştirmeyi düşünüyoruz. Hem günler yeteri kadar uzun, hem de hava çok karar sıcaklıkta oluyor. Ancak hemen belirteyim rota 1100 metre irtifaya çıkıyor deniz seviyesinden...
Bol pedallı günler...

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
@osmane

Üstelik sınırsız, açık büfe kahvaltıydı, kızarmış ekmek dahil ne ararsanız vardı. Otel de gerçekten güzeldi. İstanbul'da olsa sadece o kahvaltı için 30 ytl alırlar :)

merveö

Daimi Üye
Tepki
143
ayaklarınıza sağlık,
gözünüzün önünde yeşilin tonları ayağınızdada pedal varsa tadına doyum olmaz değilmi;)

• Beğen
Tepkiler: Özgür Nevres

aliko

Üye
Tepki
42
Paylaşımınız için teşekkürler.İnegöldeki otel ismini yazında not defterlerimize yazalım.Bi gün lazım olabilir.

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
İçinde iznik olan turlar daha bir güzel oluyor. :)
ayaklarınıza sağlık. O tepeleri ve yokuşları çok iyi bilen birisi olarak ne yaptığınızı tam olarak biliyorum. Doğanın harikalığı yokuşların tadını daha da arttırmıştır sanırım. tebrikler.

• Beğen

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
@aliko

Otelin ismini özel mesajla size gönderdim. Reklama girer diye alenen duyurmadım. Başka merak eden olursa özel mesajla sorabilir

• Beğen
Tepkiler: aliko