‘Yol Yoksa, Oy Da Yok!’

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Murat İLK tarafından paylaşıldı.

 1. Murat İLK

  Murat İLK Kıdemli Üye

  Kayıt:
  9 Haziran 2008
  Mesajlar:
  327
  Beğeniler:
  407
  Şehir:
  İstanbul-Ankara
  Seviye:
  Konu başlığı bisiklet yollarını andırmış olabilir. Kusura bakmayın

  [​IMG]

  MUĞLA’nın Yatağan İlçesi'ne bağlı asırlık çam ormanlarıyla kaplı Mesken Köyü'nde yaşayanlar, 25 yıldır yollarının yapılmamasını eylem yaparak protesto etti. ‘Yol yoksa oy da yok’ ve ‘Durmak yok ama yürüyecek yol da yok’ yazılı pankartlar taşıyan köylüler, çamurlu ve taşlarla kaplı köy yolunda kazma kürek çalıştı. Köylülerden Abdullah Ballı, her seçim öncesinde yollarının yapılacağı sözünün verildiğini belirterek, “Bu seçimde yol yoksa oy da yok. Seçime kadar yolumuz yapılmazsa sandığa gitmeme kararı aldık” dedi.
  Muğla’nın Yatağan İlçesi'ne 20 kilometre uzaklıktaki, asırlık çam ormanlarıyla kaplı Mesken Köyü'nde yaşayan yaklaşık 120 köylü, 25 yıldır yollarının yapılmasını protesto etti. ‘Yol yoksa oy da yok’ ve ‘Durmak yok ama yürüyecek yol da yok’, ‘Yolsuz köyümüze yol İstiyoruz’, ‘Yolsuzluk değil yol istiyoruz’ yazılı pankartlar taşıyan köylüler, her seçim öncesinde yol yapma vaadiyle kendilerinden oy isteyen siyasi parti temsilcilerine de tepki gösterdi. Köylülerden Abdullah Ballı şunları söyledi:
  “Her seçim öncesinde yol yapma vaadi ile köyümüze gelerek oy isteyenlere tam 25 yıl inandık. Köy Hizmetleri tarafından 1984 yılında açılan köy yolunun ıslah edilmesi ve Yatağan ile Aydın karayoluna bağlanan 5 kilometrelik yolun ıslah edilmesi ve asfaltlanması için İl Özel İdare, Muğla Valililiği, Kaymakamlığa defalarca gittik, sonuç alamadık. AKP İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Şener’in yayladaki villasının kapısına kadar asfalt ve parke yol döşendi. Bu seçimde yol yoksa oy da yok. Seçime kadar yolumuz yapılmazsa sandığa gitmeme kararı aldık.”
  Yağmurlu günlerde çocuklarının okula, hastalarının hastaneye gidemediğini belirten Hüsamettin Oğlakçı, çamurlu yola yatarak eylem yaparken, oy peşinde koşanların seslerini duymamaları halinde, polikitacıları köylerine sokmayacaklarını söyledi.

  KAYMAKAM'IN HABERİ YOK
  Mesken Köyü'nde yaşayanların yol isteklerinin kendisine ulaşmadığını belirten Yatağan Kaymakamı Şehmus Günaydın ise şu açıklamayı yaptı:
  “Köylülerin anlattıkları doğru ise gerçekten durum üzücü. Ancak bugüne kadar bana bu konuda bir müracaat olduğunu hatırlamıyorum. Bu nedenle Mesken köylülerini acil olarak makama çağırıp onları dinleyip, gerekeni yapacağım, kimsenin kuşkusu olmasın. Köylüler sorunlarını ilgili makamlara yeterince anlatmakta güçlük çekmiş olabilirler. Bu durumla yakından ilgileneceğim.”


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  kaynak
   
 2. ENDORPHIN

  ENDORPHIN Kıdemli Üye

  Kayıt:
  1 Kasım 2006
  Mesajlar:
  201
  Beğeniler:
  189
  Şehir:
  türkiye
  Seviye:
  SÖz Verİlİpte Yillarca Atama Bekleyen ÖĞretmenlerdende Oy Moy Yok ... :(
   
  bicylerace bunu beğendi.
 3. Anıl Kuşaksız

  Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  24 Haziran 2008
  Mesajlar:
  837
  Beğeniler:
  576
  Şehir:
  İstanbul-Küçükyalı
  Seviye:
  dahi anlamındaki -de'yi ayrı yazmışlar isteyince oluyo demek ki :D
   
  Murat İLK ve bikerboy bunu beğendi.
 4. Ogez

  Ogez Kıdemli Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  263
  Beğeniler:
  194
  Şehir:
  İstanbul/Kadıköy
  Seviye:
  Benim de zaten köylülerin bunu yapabilecekleri hakkında bir şüphem yoktu.Tek Sorun Okula gidememeleri:)

  Köylü Milletin Efendisidir

  Mustafa Kemal Atatürk

  Sanırım Ankarada'ki yol skandalında olduğu gibi burdada Belediye başkanının bu köyü ziyaret ediceğini haber vermesi lazımki buraya yol yapılsın.Köylülerin haklarını tanımasıda çok güzel birşey.Asıl Başbakan Halktır:)
   
 5. Murat Kıyak

  Murat Kıyak Üye

  Kayıt:
  22 Nisan 2009
  Mesajlar:
  51
  Beğeniler:
  30
  Şehir:
  Edirne - Konya
  Seviye:
  aynen öyle :)
   
 6. ufuk güneş

  ufuk güneş Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  13 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  442
  Beğeniler:
  336
  Şehir:
  İST
  Seviye:
  umarım biran önce umduklarına kavuşurlar.
   
 7. suzunkopru

  suzunkopru Onursal Üye

  Kayıt:
  19 Haziran 2008
  Mesajlar:
  2.234
  Beğeniler:
  1.599
  Şehir:
  İstanbul-Fatih
  Seviye:
  Benim her gün gittiğim yol öyle bozuk ki, bisikletimin jantları yamuldu, benden de oy yok. Zaten ağızlarıyla kuş tutsalar oy vermem, bunlar benim fikrime tersler ya pireyi deve yapar yine oy vermem.