İnceleme B'twin Hometrainer In'Ride

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
Malum havalar soğudu ve açık havada bisiklet sürmek yağışlı ve soğuk havalarda oldukça zor. İşte bu durumda en iyi çözüm Trainer ya da Roller kullanmak. Yeni bir trainer alacak arkadaşlara yardımcı olması için ben de kısa süre önce aldığım BTWIN Hometrainer In'Ride Trainer ve Continental HomeTrainer dış lastik hakkında yorumları kısaca yazacağım. Kısa süre önce Decathlon'un internet sitesinden 8 taksitle satın aldım bu trainerı. Daha sonra da Continental'in Home Trainer lastiğini aldım. Alırken lastiklerin kalın olması aklımda bir soru işaretiydi ancak denediğimde çok başarılı buldum. Slick lastikler ile kullanmayı düşünmüştüm başlangıçta ancak trainer için üretilmiş lastiklerin çok daha dayanıklı ve sessiz olduğuna dair yorumları okuyunca bu lastiğe yöneldim. Önce fotoğraflar, ardından da kısa yorumlar yapmaya çalışacağım. Yapısı oldukça sağlam.

Arka teker için bir tane QR de koymuşlar kutusuna ,trainera daha rahat oturması için. Soldaki mandalı kapattıktan sonra sağ taraftaki vidayı sıkarak bisikleti tam olarak oturtuyoruz. Sesi azaltmak için daha önce de yazdığım üzere Trainer için üretilmiş lastiklerden almak önemli. Ben 80 TL / 4 taksite aldım,bu fiyata kargo ve vergiler dahildi. Sesi daha da azaltmak için altına Mat sermek gerekli deniyordu daha almaya fırsatım olmadı ama en kısa zamanda onu da alacağım. Ekleyeceğim videoda sese dair de fikir sahibi olabilirsiniz. Ancak şunu söylemeliyim ki, videodaki ses normal sese göre çok daha fazla geliyor. Ben de satın almadan önce Youtube'da benzer bir video izlemiş ve alırken çok ses çıkarmasından korkmuştum ama umduğum gibi olmadı. Gayet sessiz geldi bana. Gidona takılan bir de zorluk derecesini ayarladığımız bir kumanda sistemi var.Basit bir sistem. Özetleycek olursak, Bence bu fiyat için gayet iyi bir ürün. Bütçeniz kısıtlıysa ikinci el de almak istemiyorsanız bu ürün tam size göre. Sorularınız olursa cevaplamaya çalışacağım. Videoyu da en kısa zamanda ekleyeceğim. Zaman ayırıp bu küçük incelememi okuyan forum sakinlerine teşekkür ederim.

Scudo

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Video için bekliyoruz, Güzel bir inceleme olmuş, Ellerinize sağlık.

• Beğen
Tepkiler: YILMAZ Doğucan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu ürünü fiyatı ve marka adı sebebiyle tereddüt edip merak edenler oluyordu, emeğinize sağlık çok iyi bir inceleme olmuş. :)

mucoist

Üye
Tepki
79
Bisiklet
Merida
Sesi gayet makbul.

Peki motivasyon konusunda ne düşünüyorsunuz? Dışarıda hedefe ulaşmak için gösterilen çaba ile ev ortamında pedal çevirmenin farklılıkları vardır elbet. Alırsam kenarda köşede aylarca bekler diye korkuyorum.

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
Tabi ki dışarıda sürmek gibi değil. Ben şimdilik günde 1 saat kullanıyorum, zamanla artıracağım.
Mesafe değil de kalori olarak bir hedef belirliyorum.

• Beğen
Tepkiler: mucoist
Tepki
30
Bisiklet
Cannondale
Zorluk derecesini ayarlanamıyor, sistem çalışmıyor dediler izmir magazasında.

Deniz Kaldırımcı

Daimi Üye
Tepki
39
İsim
Deniz KALDIRIMCI
Bisiklet
Diğer
Bu trainerdan Decathlonda çalışırken fiyatı bayağı uygun geldiği için personel indirimi ile aldım ancak her zamanki gibi ucuz etin yahnisi yavan çıktı :) İlk denememdeki şikayetim lastiği çok çabuk yıpratması ve yüksek sesi olmuştu (Trainer lastiği ile denemedim Schwalbe Lugano yol lastiği ile denedim). Denemenin devamında kademe kolunun çalışmadığını fark ettim. Mağazaya gittiğimde denediğim hiçbir Btwin trainer ın kademe kolunun çalışmadığını fark ettik. Uğraşmamak adına Tacx Satori Pro ile değiştirdim ürünü. Sanırım size kademe kolu sağlam olanlardan biri denk gelmiş ama trainerda yüksek sesten uzak durmak isteyen ve kademe kolu kullanacak kişilere kesinlikle uzak durmaları konusunda bir tavsiye bırakayım buraya. Almak isterseniz de deneyerek almanız tavsiyedir :)

• Beğen
Tepkiler: yusufgs36

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@magan
Ben aldım zorluk derecesi ayarlanıyor sorun yok. Ellerinde ki arızalıdır. Benim aldığım da vites kolunu yumaşak tarafa götürdükçe sertleşiyor. Sert tarafa götürdükçe Trainer kolaylaşıyor.

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
Bende aldım. Yalnız trainer pek hoşuma gitmedi. Yarım saat sonra sıkılmaya başlıyor insan.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sıkılmak biraz kişinin kendinde bitiyor. Ben açıyorum Tv den eski yarışlardan etaplar, izleye izleye biniyorum.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
konu biraz hortlayacak ama hala kullanıyormusun ? bende bugün-yarın alacağımda fazlada para vermek istemiyorum ramazanda idare etsin beni akşamları dışarı çıkmak zor oluyor :)

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
şu anda kullanmıyorum, bir arkadasımda kaldı.Kullandıgım süre içerisinde hoşuma gitmişti.Antrenman için yeterli olacaktır bence

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@ilkerturker

cevap gelmeyince ısmarladım ertesi gün elime ulaştı cihaz güzel iş görüyor kışın ve ramazanda ideal :)

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
son yorumlar görüşler nelerdir bu trainer için ?
(link)

fiyatı önceki yıllara göre çok artmamış.

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
@Hamit E.

Evet fiyatında ufak bir artış olmuş.
Çok fazla kullanamadım ben ancak kullandıgım süre zarfında bir sorun çıkarmadı.

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
ben apartmanda kullanmıştım.ama zemine sporda kullanılan sünger minderlerden olursa ses aşağı daha az geçmiş olur. diğer markaların sesleri hakkında pek bir bilgim yok o nedenle kıyaslama yapamayacağım.

Uras Cumhuriyet

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Fuji
Hali ustune mat ve onun ustunede ortu alarak kullanmayi dusunuyorum bende alirsam. Trainer matlarida bayagi pahali aslinda..

Telefondan yaziyorum. Hatalar icin ozur dilerim.