27*27/1/4 jant seri arıyorum

mehmet cankurt

Aktif Üye
Tepki
5
Arkadaşlar basliktada soledigim gibi jant seti arıyorum eski yarış bisikletine uygun olmalı birde 28 " jant seti uyarmı

Scudo

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer

28" küçük gelir, fren kaliperlerinin bacakları yetişmeyeceği gibi kızaklarıda yetişmeyecektir. Yetiştirebilmen içinde çok daha uzun kızaklı eski çamurluklu modeller için olan kaliperlerden edinmen gerekecektir. Bunları da bulmuş olsan da bu kez tekerler kadronun geometrisine oranla tabiri yerindeyse kuş gibi olacaktır. Hepsi bir yana 27" buldun diyelim %99 eski teneke-çelik artık her neyse bundan olacak ve adam akıllı akord tutmayacak, dönem dönem sekiz çizecek, yalpa yapacak, en ufak bir tümsekte çukurda bel verecek yamulacaktır. Hadi hepsini de geçtim 27" lastik piyasayı alt üst etsen bir kaç çin malı bulacaksın bunlar da yine %99 luk bir oranla siyah sırt, amber renk yanaklı olacaktır. Biraz can sıkıı bir açıklama oldu ama malesef acı gerçek bu, 27" teker ebatlı bir kadro lanettir... Çok çektim...

mehmet cankurt

Aktif Üye
Tepki
5
evet bisikletim çok eski babamın zamanından nerden baksanız 20 25 yıllık bisikleti boyuyorum bu ara bitince resimlerini koycam ama işte şu jant sorunu var ve jantta siyah boya kalkması gibi siyahlıklar var pasta değil pas sökücü denedim oda işe yaramıyo jantları boyasam sorun çıkarırmı ?

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@mehmet cankurt

Görmeden bir şey demek doğru olmaz ama statik boya olmadıkça çember üzerinde tutacak boya henüz icat olmadı diyebilirim. Aluminyum bir çember ise (20-25yıllık bir bisiklette her ne kadar düşük bir ihtimal olsa da) statik boya esnasında, yüksek ısı sebebiyle ufak çaplı deformeler ya da ek yerinden açılmalar olacaktır.
İstisna boyalı olan, özellikle uzak doğu çan çin çon çemberlerdeki boyalar ise seni aldatmasın, fren yüzeyi dışında kalan profili çevreleyen kısımdır o nokta. (Ki eski bisikletlerin çemberlerinde 32,42mm gibi bir profilde çok üst düzey olmadıkça yoktu.)

mehmet cankurt

Aktif Üye
Tepki
5
jant seti çelik çiftinin ağırlığı 4.2 kg ruble ve dış iç lastik dahil. sorun çıkarmaz dimi birde siyaha boyamak istiyorum kadro beyaza boyadım ilk astarını attım babamla birlikte yani siyaha boyasam janttaki boya akarmı birde akarsa çok belli olurmu siyah ya

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
krom renginde boyalar var bir araştır istersen daha iyi olur bence boya zamanla çıksa bile altı kromlu olduğu için belli olmaz ama boya tutarmı bilmiyom. benim bisiklette 27 bir parça bulmak ölüm valla benim ruble beşli acaba 9 lu taksam olurmu.